Gezinimi atla

Yenilikler neler?

Renishaw, yeni fonksiyonellik de dahil olmak üzere CARTO yazılımına yönelik düzenli güncellemeler sağlar. En son yazılım versiyonlarının bir özeti aşağıda bulunabilir. Daha fazla bilgi ve "nasıl yaparım" videoları için CARTO destek bölümünü ziyaret edin.

CARTO Destek

4.5 versiyonundaki özellikler

Explore (İncele): Hata görselleştirme

6 serbestlik derecesi arasındaki hataları ve ilişkiyi anlamak ve yorumlamak her zaman kolay değildir. Explore bünyesinde bulunan 3D hata görselleştirme özelliği ölçülen eksenin ölçeklenebilir bir animasyonunu gösterir. Bu animasyon kullanıcının yaptığı ölçümü daha iyi anlamasına ve her bir hatanın etkisini kolayca görmesine imkan verir.


Explore - hata görselleştirme

4.4 versiyonundaki özellikler

Compensate: takım tezgahı hatası düzeltme

Mitsubishi M800 Serisi kontrolleri artık destekleniyor. Kullanıcılara yerel takım tezgahı dilinde hacimsel kompanzasyon dosyaları sağlar. Tezgahın atıl kaldığı süreyi en aza indirin, karlılığı en üst seviyeye çıkarın ve kesme performansını optimize edin. Siemens 840D hali hazırda desteklenmektedir.


Compensate hacimsel hata kompanzasyonu

4.3 versiyonundaki özellikler

CARTO artık sessiz kurulumları destekliyor

Bu özellik, sessiz kurulum komut satırı seçenekleri kullanılarak bir şirkette CARTO'nun dağıtık öğeli kurulumuna izin verir. Böylelikle kullanıcılar CARTO’yu kolayca şirket ağlarına entegre edebilirler.

CARTO - karşıdan yükleme devam ediyor

Compensate: takım tezgahı hatası düzeltme

Heidenhain iTNC 530 ve Fanuc 30i serisi kontrolörleri artık desteklenmektedir. Kullanıcılara yerel takım tezgahı dilinde aralık kompanzasyonu dosyaları sağlar. Tezgahın atıl kaldığı süreyi en aza indirin, karlılığı en üst seviyeye çıkarın ve kesme performansını optimize edin. Siemens 840D ve Heidenhain TNC 640 hali hazırda desteklenmektedir.


Compensate aralık hata kompanzasyonu

4.2 versiyonundaki özellikler

Capture: uzun menzilli ölçümler

XM-60 veya XM-600 çok eksenli kalibratörünüzün sınırsız ölçüm aralığı. Capture uygulamasında alt-test metotlarını tanımlamak, parça programları oluşturmak ve veri setlerini toplamak için dinamik veri uydurma modunu kullanın. Alt test verileri analiz için Explore uygulaması ile otomatik olarak birleştirilmiştir.

CARTO veri birleştirme

Explore: ilgilenilen noktayı ölçün

İlgilenilen noktada ölçüm yapılması genellikle pek mümkün değildir. Konum, donanımın monte edilmesini tehlikeye atabilir veya lazer ışınını engelleyebilir. Explore uygulamasındaki ofset okumaları fonksiyonu alıcıdan ilgilenilen noktaya X, Y, Z sapmalarının yazılıma girilmesine imkan verir. Ardından kaynağında doğru hataları vermesi için toplanan veriler yeniden hesaplanır.

Ofset okumalar: ilgilenilen noktayı ölçün

Explore: CSV formatına aktarın

Tekli veya çoklu veri setlerini Virgülle Ayrılmış Değer dosyalarına (CSV) aktararak verilerinize anında erişim sağlayın. Böyle yapmanız veri kullanım seçeneklerinizi genişletmek için maksimum esneklik sağlar.

Explore - CSV formatına aktarın

Compensate: takım tezgahı hatası düzeltme

Artık Heidenhain TNC 640 kontrolleri de desteklenmektedir. Kullanıcılara yerel takım tezgahı dilinde aralık kompanzasyonu dosyaları sağlar. Tezgahın atıl kaldığı süreyi en aza indirin, karlılığı en üst seviyeye çıkarın ve kesme performansını optimize edin. Siemens 840D hali hazırda desteklenmektedir.


Compensate aralık hata kompanzasyonu

4.1 versiyonundaki özellikler

Capture: iyileştirilmiş doğrusallık ölçümü

XM-60 veya XM-600 çok eksenli kalibratörünüzü kullanarak doğrusallık ölçümü yaptığınız sırada genellikle gözlenen hava türbülansının ve titreşimin etkilerini en aza indirin. Dinamik veri uydurma modu eksenin sürekli taranması işleminde daha yüksek yoğunluklu doğrusallık verileri toplar.

Bu metot, ölçülmekte olan uygulama için hatayı daha iyi temsil eden bir sonuç verir.

XM-60 doğrusallık dinamik veri uydurma

Explore (İncele): XK10 doğrusallık ve paralellik analizi

XK10 alignment lazer verileri artık analiz edilebilir ve Explore uygulaması içerisinde veri işlemeye, karşılaştırma yapmaya ve paralel doğrusallık fonksiyonuna izin verir.

Özelleştirilmiş PDF raporları kullanılarak veri paylaşımı da mevcuttur.

Explore - XK10 analizi