Gezinimi atla

Tezgah kalibrasyonu ve optimizasyonu haberleri

Üretim endüstrisinin tezgah performanslarını kontrol etmesine ve önemli maliyet tasarrufu elde etmesine imkan veren Renishaw’un en son kalibrasyon ürünleri haberleri, başarı hikayeleri ve teknik makaleler.

En son makaleler

 • Renishaw’un yeni Compensate yazılımı hacimsel kompanzasyonu sadeleştiriyor

  Volumetric compensation with XM-60 multi-axis calibrator Renishaw Compensate, CARTO yazılım paketine yapılan yeni bir eklemedir. XM-60 çok eksenli kalibratör kullanıcılarının takım tezgahlarına hızlı ve anlaşır bir proses içinde hacimsel kompanzasyon uygulamalarına imkan verir.

 • Yeni alignment lazer sistemi Renishaw’un tezgah kalibrasyon çözümlerini arttırıyor

  Squareness measurement using XK10 on a machine tool Renishaw’un yeni XK10 alignment lazer sistemi, takım tezgahlarının üretimi ve hizalanmaları sırasında kullanılmak üzere geliştirilmiş ve şahit numunelere olan ihtiyacı ortadan kaldırmıştır. Lineer raylarda, rayların doğrusal, kare, düz, paralel ve seviyelenmiş olmalarını sağlamanın yanı sıra, döner tezgahların iş mili yönüne ve eş eksenlerine erişmek için kullanılabilir. Bu faktörler, XK10 ile sistemin canlı görüntüleme özelliği kullanılarak üretim sırasında ölçülebilir ve hizalanabilir.

 • Yeni yazılım QC20-W ballbarın zaman esaslı veri toplama becerisini arttırmaktadır

  Ballbar Trace software Renishaw Ballbar Trace yazılımını EMO 2015 kapsamında tanıtacak: CNC takım tezgahlarının pozisyonlandırma performanslarını doğrulamak için kullanılan, firmanın QC20-W ballbarı için yeni bir zaman esaslı veri toplama yazılımı paketi. Yeni yazılım mevcut QC20-W kullanıcıları için ücretsiz olup, statik izleme ve ISO 10791-6 için veri toplamayı da içeren, pek çok yeni aplikasyonun kullanılmasını sağlar ve ayrıca sistem için test ayarlama sürelerini azaltır.

 • XL-80 lazer fonksiyonları diyagonal testleri gerçekleştirecek biçimde geliştirildi

  Diagonal measurement plate Renishaw Lineer diyagonal ölçüm kitini EMO 2015’te piyasaya sunuyor. Lazer diyagonal testleri, B5.54 ve ISO 230-6 standartlarına göre diyagonal pozisyonlandırma ve geri dönüş hatalarını ölçmek için kullanılabilir.

 • Renishaw, kalibrasyon sistemleri için yeni CARTO yazılımı çözümünü piyasaya sürmektedir

  CARTO Capture screenshot Renishaw EMO 2015 kapsamında Renishaw kalibrasyon sistemleri için yeni bir ücretsiz yazılım paketini piyasaya sürmektedir. Paket, veri toplama ve XL-80 lazer interferometre sistemi için analiz yapma imkanını sunan, Topla ve İncele fonksiyonlarını içermektedir. CARTO 1.1 sürümü, tuşa basma, pozisyonlama ve uzaktan tetikleme (TPin) seçenekleri ile, lineer, açısal ve doğrusallık ölçümlerini desteklemektedir. CARTO, kullanıcı için verileri otomatik olarak depolayan ve düzenleyen, işlemleri sadeleşti

Tüm makaleler