Gezinimi atla

Tezgah kalibrasyonu ve optimizasyonu haberleri

Üretim endüstrisinin tezgah performanslarını kontrol etmesine ve önemli maliyet tasarrufu elde etmesine imkan veren Renishaw’un en son kalibrasyon ürünleri haberleri, başarı hikayeleri ve teknik makaleler.

En son makaleler

 • Yeni yazılım QC20-W ballbarın zaman esaslı veri toplama becerisini arttırmaktadır

  Ballbar Trace software Renishaw Ballbar Trace yazılımını EMO 2015 kapsamında tanıtacak: CNC takım tezgahlarının pozisyonlandırma performanslarını doğrulamak için kullanılan, firmanın QC20-W ballbarı için yeni bir zaman esaslı veri toplama yazılımı paketi. Yeni yazılım mevcut QC20-W kullanıcıları için ücretsiz olup, statik izleme ve ISO 10791-6 için veri toplamayı da içeren, pek çok yeni aplikasyonun kullanılmasını sağlar ve ayrıca sistem için test ayarlama sürelerini azaltır.

 • XL-80 lazer fonksiyonları diyagonal testleri gerçekleştirecek biçimde geliştirildi

  Diagonal measurement plate Renishaw Lineer diyagonal ölçüm kitini EMO 2015’te piyasaya sunuyor. Lazer diyagonal testleri, B5.54 ve ISO 230-6 standartlarına göre diyagonal pozisyonlandırma ve geri dönüş hatalarını ölçmek için kullanılabilir.

 • Renishaw, kalibrasyon sistemleri için yeni CARTO yazılımı çözümünü piyasaya sürmektedir

  CARTO Capture screenshot Renishaw EMO 2015 kapsamında Renishaw kalibrasyon sistemleri için yeni bir ücretsiz yazılım paketini piyasaya sürmektedir. Paket, veri toplama ve XL-80 lazer interferometre sistemi için analiz yapma imkanını sunan, Topla ve İncele fonksiyonlarını içermektedir. CARTO 1.1 sürümü, tuşa basma, pozisyonlama ve uzaktan tetikleme (TPin) seçenekleri ile, lineer, açısal ve doğrusallık ölçümlerini desteklemektedir. CARTO, kullanıcı için verileri otomatik olarak depolayan ve düzenleyen, işlemleri sadeleşti

 • Renishaw yeni XM-60 çok eksenli kalibratörü piyasaya sunuyor

  XM-60 multi-axis calibrator on a machine Dünya lideri metroloji uzmanı Renishaw yeni XM-60 çok eksenli kalibratörünü Chicago ABD'de gerçekleştirilecek olan IMTS 2016 ve Stuttgart, Almanya'da gerçekleştirilecek olan AMB 2016 fuarlarında sergileyecek. XM-60, lineer eksenler için tek bir ayarlama ile her oryantasyonda tüm altı serbestlik derecesini ölçme becerisine sahiptir. Basitlik ve zaman tasarrufu konularında, klasik lazer ölçüm tekniklerine kıyasla, önemli oranda ilerleme sağlar.

 • Lazer kalibrasyon veri analizi yazılımı ile işlevselsel ve esneklikte bir seviye yukarı çıkın.

  XCal-View error compensation - showing measured data and overlay of expected compensated performance Renishaw'un lazer kalibrasyonunun sunduğu olanaklar, son derece başarılı XL-80 ve ML10 lazer kalibrasyon sistemleri ve XR20-W döner eksen kalibratöründen alınan veriler ile tasarlanmış, tamamı yeni lazer veri analizi paketi, "XCal-View" yazılımının piyasaya sürülmesi ile belirgin bir şekilde artmıştır.

Tüm makaleler