Gezinimi atla

XK10 alignment lazer sistemi

Bir dizi takım tezgahı için basit dijital bir çözüm.

Takım tezgahlarında geometrik ve döner eksenleri ölçün ve hizalayın

XK10 alignment lazer sistemi takım tezgahlarının geometrik ve dairesel hatalarını ölçmek için geliştirilmiştir. XK10 takım tezgahı fikstür kiti ile birlikte kullanılan sistem, komparatörler, otomatik kolimatörler ve metroloji şahit numuneleri gibi, klasik metotlara göre daha hızlı ve kolay ölçüm sağlar. Lineer raylarda, rayların doğrusal, kare, düz ve seviyelenmiş olmalarını sağlamanın yanı sıra, döner tezgahların iş mili yönüne ve eş eksenlerine erişmek için kullanılabilir.

Tezgahta üretim, bakım ve servis çalışmaları sırasında geometrik ve dairesel hataları ölçerek, optimum performansı elde etmek üzere tezgah eksenlerinin doğru biçimde hizalanması ve ayarlanmasını sağlar. Bu durum, tezgah montaj prosesleri ve düzenli bakım veya bir çarpışmanın ardından uygulanan işlemler dahil olmak üzere, sahada servis için geçen süreyi azaltır.

XK10, tek bir sistemi kullanarak, bir dizi geometrik hata türünü ölçmek ve kaydetmek için kullanılabilir. Canlı hata okuma özelliği, hizalama prosesi sırasında tezgaha ayarlamaların yapılmasına imkan verir.

Sisteme genel bakış

  • Üreteç, çoğu ölçüm türü için temel lazer iletim metodudur. 30 m’ye kadar olan geometrik ölçümler için M ünitesi ile birlikte kullanılır.
  • S ve M ünitelerinin her ikisi de verici ve alıcı içerir ve test edilmekte olan hata türüne bağlı olarak farklı konfigürasyonlarda ayarlanabilir.
  • Ekran ünitesi ölçümleri yapmak ve kaydetmek için kullanılır. Bunun yanı sıra ekranın canlı okuma özelliği kolay ayarlama yapılmasına da izin verir. Şarj edilebilir bir pil ile çalışan ekran 30 saate kadar portatif çalışma imkanı sağlar.
  • XK10 sistemi, ölçümlerdeki tekrarlanabilirlik ve hassasiyeti arttırmak üzere özel olarak tasarlanmış bir takım tezgahı fikstür kiti içerir.

XK10 alignment lazer sistemi
Tezgah dökümünde XK10 alignment lazer sistemi

Kilit özellikler ve faydaları

Takım tezgahları için esnek ölçüm çözümleri sağlamak için konfigüre edildi. Kit tezgah boyutları ve konfigürasyonlarında değişikliklere izin verir.

  • Dönen kafa - bir dizi kılavuz noktayı kullanarak düzlemsellik ölçme becerisine sahip üreteç ünitesinden kolay ışın nişanlamaya imkan tanır.
  • Yol gösterici yazılım - ayarlama ve ölçüm prosesi boyunca size hızlı ve kolay biçimde rehberlik eder.
  • Kablosuz bağlantı - kablosuz olması ayarlama ve ölçme prosesi içerisinde esneklik sağlar.
  • Kolay fikstürle bağlama - tekrarlanabilir ve hassas sonuçlar almak ve ayarlama süresini azaltmak için tasarlanmıştır.
  • Esneklik - tek bir kit ile farklı tezgah konfigürasyonları için çoklu ölçümler.
  • Otomatik analiz - ayarlama için canlı görüntüleme özelliği ile ölçümlerin ardından anlık sonuçlar.

Resim galerisi

Ürün bilgisi