Gezinimi atla

Modüler ve müşteriye özel hazırlanan fikstürler

Renishaw, Koordinat Ölçüm Tezgahları (CMM'ler), Equator™ mastarları ve kameralı ölçüm sistemlerinde kullanılmak üzere, bir dizi modüler ve siparişe özel hazırlanmış fikstür ve yazılım sunmaktadır.

Uygulama alanınızı seçin

Modüler ve müşteriye özel hazırlanan fikstürlerimiz hızlı ve tekrarlanabilir fikstür ayarları ile denetim prosesinizin verimliliğini, çoğaltılabilirliğini ve hassasiyetini geliştirebilir.

Uzay, otomotiv, elektronik, endüstriyel veya tıp uygulamaları için parça denetlediğinizde, Renishaw fikstürleri fikstürle bağlama gereksinimlerinize tam bir çözüm sağlayabilir.

Neden Renishaw metroloji fikstürlerini seçmelisiniz?

Fikstürle ölçüm ile ilgili bir takım karmaşıklıklar olduğunun farkındayız, bu nedenle ölçüm için güvenilir ve tekrarlanabilir bir ortam sağlayan bir ürün serisi geliştirdik.

CMM, kameralı ölçüm sistemi, döner kol, 3 boyutlu tarayıcı, optik komparatör veya başka bir cihaz olsun, farklı ölçüm türlerini ve modlarını göz önünde bulundurduk. Ürün yelpazemiz ölçüm prosesinin verimliliğini ve kapasitesini artırmak için kullanılabilir.

Kullanımı kolay modüler ve müşteriye özel hazırlanan fikstürlerimiz, tek seferlik ve tekrarlanan parça ölçümü sırasında boşa harcanan zamanı azaltmanın anahtarıdır. Bu durum, yazılımımız FixtureBuilder kullanılıp yerel CAD yazılımı içinde kullanılabilecek bir fikstür oluşturarak ve bir dizi iş talimatını otomatik olarak hazırlayarak daha da geliştirilebilir.

Çok sayıda esnek çözüm

Renishaw'un geniş modüler fikstür bileşenleri serisi ve isteğe özel tasarım becerileri çeşitli uygulamalar ve hemen hemen her boyuttaki, şekildeki veya malzemeden yapılmış parça için çözümler sunar. Taban plakaları ve bileşenler standart olarak M4, M6, M8 metrik ve 1/4-20 İngiliz ölçü birimindeki dişli boyutlarında mevcuttur.

Hızlı, hassas ve tekrarlanabilir

Tüm bileşenler el ile sıkılabilir ve herhangi özel bir araç gerektirmez. Ayarlamalar, alfanumerik olarak etiketlenmiş taban plakalarımız kullanılarak, belgelendirilebilir ve hassasiyetle tekrarlanabilir.

Rakipsiz dayanıklılık, aşınmaya karşı direnç ve kalite

Isıl işlem görmüş çelik bileşenlerimiz ve sert kaplama ile anotlanmış taban plakalarımız, pürüzsüz ve çizilmeye karşı dayanıklı bir yüzey sağlar.

Parça denetimi sırasında arttırılmış verimlilik

Renishaw'un FixtureBuilder yazılımı, fikstürle bağlama ayarları oluşturmalarında kullanıcılara yardımcı olur, dokümantasyon sağlar ve çevrim dışı programlama konusunda destek verir.

İlave fikstürle bağlama çözümleri

QuickLoad™ ray

CMM tezgaha aynı anda birden fazla plaka yüklemek için hızlı, kolay ve tekrarlanabilir bir yönteme ihtiyaç duyan CMM kullanıcıları için Renishaw, QuickLoad™ ray sistemini sunar.

Özel olarak tasarlanmış QuickLoad taban plakaları her iki taraftan hızlı ayırma magnetleri ve yerleştirme pimleri kullanılarak QuickLoad rayına yerleştirilir. Bu tasarım, plakaların maksimum verimlilik ve rakipsiz tekrarlanabilirlik için yerleştirilmesini ve sabitlenmesini sağlar.

QuickLoad ray hakkında daha fazlasını öğrenin.

Renishaw QuickLoad ray ve plakaları

QuickLoad ray ve plakaları

Metroloji fikstür tablaları

Renishaw’un metroloji tablaları ile ölçüm prosesinizi geliştirin. Her türlü CMM, beyaz ışık veya lazer sistemi ile uyumlu olan metroloji tablalarımız size atölyenizde veya metroloji denetim alanınında kolaylıkla hareket etme özgürlüğü verir. Modüler yapı portatif CMM montajı için esneklik sağlamaktadır.

Metroloji fikstür tablaları hakkında daha fazlasını öğrenin.

Metroloji fikstür tablası

Metroloji fikstür tablası

FixtureBuilder 3 boyutlu CAD yazılımı

Yazılımımız, QuickLoad rayı kullanan çok plakalı fikstürler dahil olmak üzere Renishaw bileşenlerini kullanan herhangi bir modüler fikstürü tasarlamak ve belgelemek için kullanılabilir. Fikstür tasarlandıktan sonra yazılım, üretim talimatlarının çıktısını alarak operatörlerin bir fikstür tasarımını hızlı ve doğru bir şekilde yeniden oluşturmasına olanak tanır. Yazılım aynı zamanda kullanıcıların fikstür bileşeninin bir modelini ölçüm programlama yazılımında kullanılmak üzere dışa aktarmasına olanak tanır.

FixtureBuilder hakkında daha fazlasını öğrenin.

FixtureBuilder 8.0

FixtureBuilder 8.0

Karşıdan yüklemeler