Gezinimi atla

XC-80 kompansatör ve sensörleri

XL-80 sisteminin ölçüm hassasiyetini belirgin ölçüde geliştiren bir çevresel kompansatör.

XC-80 kompansatörü XL sisteminizin lineer ölçüm hassasiyetinde önemli bir faktördür. Hava sıcaklığı, basınç ve bağıl nem oranındaki değişiklikler lazer ışığının dalgaboyunu ve alınmış olan ölçüm okumalarını etkileyebilir.

XC-80 kompansatör

Okuduğu değerleri kendi bünyesinde işleyen "akıllı sensörler"e sahip olan XC-80 kompansatörü, hava sıcaklığını, hava basıncını ve bağıl nemi çok hassas bir şekilde ölçer. XC-80 sensör okumalarını lazer dalgaboyunun doğru nominal değeri vermesi için değiştirilmesinde kullanır. Daha sonra bu değerler söz konusu değişmelerden kaynaklanan herhangi bir ölçüm hatasını bertaraf etmek için hesaplamalarda kullanılırlar.

Hassasiyet ile ilgileniyorsanız, etkili dalgaboyu kompanzasyonuna İHTİYACINIZ vardır. Çevresel kompanzasyonun önemi hakkında daha fazla bilgi almak için İnterferometre açıklaması sayfamızı ziyaret ediniz.

Özellikler ve faydalar

Eşit Dağılımlı Kompanzasyon -XC-80 ve sensörlerin tasarımı, tüm çevresel çalışma koşullarında eşit dağılımlı ve son derece hassas okumaları garanti eder.
  • Düzenli sensör güncellemeleri - Güncelleme otomatik olarak XC-80 ünitesi üzerindeki LED durum ışıkları tarafından belirtildiği şekilde her yedi saniyede bir yapılır.
  • Tümleşik USB - Tümleşik USB bağlantısı ayrı bir PC arayüzü ve ayrı bir güç temini olmadığı anlamına gelmektedir (USB XC-80 ve sensörlerin gücünü temin etmektedir).
  • Hafiflik - XC-80'in ağırlığı 490 g'dır, ve XL-80 ile birlikte, toplamda sadece 3 kg civarında bir ağırlığa sahiptirler (bağlantı kabloları, XL güç kaynağı ve sensörler dahil).
  • Hava ve malzeme sıcaklığı için akıllı sensörler -Tümleşik mikro işlemciler sayısal sıcaklık değerlerini XC-80 kompansatöre göndermeden önce sensörün çıktılarını analiz eder ve işler. Bu işlem daha güvenli ölçümler sunar ve XC-80'in bu kadar kompakt olmasının anahtar sebebidir ve ayrıca sensörlerin hassaslığı etkilemeksizin tamamıyla değiştirilebilir olmasını garanti eder.
  • Üç malzemeye kadar sıcaklık sensörleri lineer ölçümlerin 20°C standart malzeme sıcaklığında normalleştirilmesine imkan vermek için XC-80 kompansatöre de eklenebilir.
  • Çok yönlü sensör kabloları - Standart 5 m uzunluğundaki sensör kabloları kolay değiştirme için yerinden çıkarılabilir ve büyük tezgahlarda uzunluğu arttırmak için birbirine eklenebilir.

Not: Açısal veya doğrusallık ölçümleri için Renishaw sistemi kullanıldığı zamanlarda, bu değerler, çevresel faktörlerin iptal edilip, birbirine yaklaşan iki ışın yolunun arasındaki farktan hesaplandığı için, çevresel kompanzasyon gerekli DEĞİLDİR. Dairesel eksen, düzlemsellik veya karesellik ölçümleri de bu ölçümlere dayandığı için, bu ölçümler de çevresel kompanzasyon gerektirmezler.

Ürün bilgisi