Gezinimi atla

Kaçık eksenli dairesel ölçüm

Sistemin dönme merkezine montajının zor olduğu durumlarda, tezgah üzerinde dairesel eksen ölçümünü kolaylaştırmak için tasarlanmış donanım ve yazılım.

Kaçık eksenli dairesel ölçüme genel bakış

Kaçık eksenli dairesel ölçüm yazılımı, XR20-W'nin dönme merkezine monte edilmediği durumlarda bile, eksenin dairesel pozisyonlandırma hassasiyetini ölçmek için, XR20-W’nin kullanılmasına imkan verir. Bu özellik, XR20-W'nin becerilerini pek çok 5 eksenli takım tezgahına taşır.

  • Eksen dışı ölçüm, dairesel ve lineer eksenlerin hareketinin senkronize edilmesi ile çalışmaktadır, böylece lazer ölçüm ışını tüm test boyunca, hizalanmış olur. Lineer eksen hareket ediyor olduğu için, XR20-W tarafından yapılan ölçümler lineer eksenden kaynaklanan ilave açısal hataları (örneğin düşeyde açısal hata) içerebilir. Bu müşterek açısal hatalar sonra ayrı olarak ölçülürler (XL-80 lazer ve açısal optikleri kullanılarak) ve ilk dairesel eksen sonuçlarının arasından çıkarılırlar. En sonunda yalnız dairesel eksenden kaynaklanan hataları yansıtan bir veri seti kalmaktadır.

Kaçık eksenli dairesel ölçüm yazılımı

Kaçık eksenli dairesel ölçüm yazılımı, aşağıda verilen uygulamalardan birini sağlayarak, "Kaçık eksenli" uygulamalarda test yapılmasını kolaylaştırır:

  • ofset hesaplayıcı
  • parça programı düzenleyici
  • veri temizleyici
  • kullanıcıya proses boyunca basit adımlarla rehberlik eden, kaçık eksen testini tüm yönleri ile içeren, kapsamlı bir kullanım kılavuzu.

Not: sadece RotaryXL ve LaserXL yazılımları ile uyumludur.

XR20-W 90° aparat

Test sırasında XR20-W'nin eksene göre monte edilmiş olması, hassas ölçüm yapılabilmesi için çok önemlidir. Renishaw, kullanıcı için üretim karmaşıklığını ortadan kaldırmak amacıyla, XR20-W 90° aparatını geliştirmiştir. Bu aksesuar, testin hassasiyetini sağlamak için gereken olağanüstü hassas toleranslara göre üretilmiştir.

Kaçık eksen aparatı ile XR20-W

Çıkarılabilir manyetik ayak ve doğrudan cıvata montajında kullanılan çeşitli açık delikler aracılığıyla esnek fikstür seçenekleri sağlanmaktadır.

Aparat, "Kaçık eksenli" döner eksen ölçümlerinin montaj gerekliliklerini sağlamak ve döner eksenli tezgahlarda "tezgah içi" montaj zorluklarına çözüm bulmak için faydalıdır.

OEM kullanıcıları müşteriye özel montaj üretiminin tüm teknik özelliklerini Kaçık eksenli dairesel ölçüm yazılımı kılavuzunda bulabilirler.

Ürün bilgisi