Gezinimi atla

RCU10 gerçek zamanlı dört yönlü kompansatör

Gerçek zamanlı dört yönlü pozisyon tespiti için kompanzasyon sistemleri.

RCU10 kompansatör ünitesi ve sensörleri

Herhangi bir lazer interferometre sistemi vakumsuz bir ortamda kullanıldığında, değişen çevre koşulları altında hassasiyeti sağlamak için, bazı çevresel kompanzasyon biçimleri gerekir. İnterferometre prensibi lazer ışığının dalga boyuna bağlıdır. Söz konusu dalga uzunluğu, ışığın hareket etmekte olduğu havanın kırılma indeksine göre kademeli olarak çeşitlilik gösteren bir değerdir.

Hava sıcaklığındaki ±1 °C, hava basıncındaki ±3,3 mbar veya bağıl nemdeki %50 oranında çevresel değişiklikler, lazer dalga boyunda ve yapılacak ölçümlerde 1 ppm değerinde değişiklik oluşturacaktır.

Bir RCU10 ünitesinin giriş ve çıkış parametreleri, Renishaw Konfigürasyon Yazılımı (RCU-CS) ile konfigüre edilmektedir. Söz konusu yazılımı bu sayfanın alt kısmında bulunan bağlantıyı kullanarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Özellikler ve faydalar

  • Hassasiyet - hava basınç ve sıcaklık sensörlerini kullanarak, lazer enkoderler için kırılma indeksi kompanzasyonu sağlamak, hassasiyeti ±1 ppm aralığında arttırır.
  • Verim artışı - malzeme sıcaklık sensörleri kullanarak, iş parçası ve tezgah yapılarının termal genleşme kompanzasyonunun sağlanması, prosesin tekrarlanabilirliğini çarpıcı biçimde arttırır.
  • Esneklik - RCU10 ayrıca, dijital dört yönlü pozisyon tespit sinyalleri sağlayan, diğer pek çok lazer ve cetvel enkoder ile kompanzasyon için de kullanılabilir.

RCU10 sistemlerinin konfigüre edilmesi

RCU10 sisteminiz tanımlanırken aşağıdaki seçenekler dikkate alınmalıdır:

  • RCU10 kompanzasyon üniteleri, entegre bir basınç sensörü ile veya sensörsüz olarak mevcuttur (sırasıyla RCU10-PX-XX ve RCU10-XX-XX)
  • Çok eksenli sistemler için, altı adete kadar RCU10 ünitesi, yüksek hızlı seri iletişim bağlantısı aracılığıyla, bağlanabilir. Çok eksenli bir sistemin parçası olarak kullanıldığında, sadece bir tane RCU10-PX-XX ünitesi gereklidir.
  • Hava sıcaklığı sensörleri
  • Malzeme sıcaklığı sensörleri

Kendi uygulamanız için gerekli olan kompanzasyon sisteminin parça numarasını belirlemek amacıyla, ihtiyaçlarınızı RCU10 parça numarası üretecinin gri renkli hücrelerine girmeniz yeterlidir. Numara üreteci, sonrasında fiyat teklifi istemek veya sipariş vermek için kullanılabilen, gerekli sistem parçası numarasını otomatik olarak hesaplayacaktır.

Özellikler

ÖzelliklerKırılma indeksi kompanzasyonu
Malzeme genleşme kompanzasyonu
Hassasiyet±1 ppm*
Veri formatıDijital – RS422 dörtlü
Analog – 1 Vpp sinüs / kosinüs
ÇözünürlükDijital - 10 nm'ye kadar değişken
Analog - 20 µm'ye kadar değişken
Hız5 m/s’ye varan değerler

* artı 3 giriş sayımının en büyük değeri ve dijital çıktılar için 1 çıktı sayım değeri ve bazı analog çıktılar için başka bir hıza bağlı hata değeri.

Opsiyonel ekstralar

RCU10 gerçek zamanlı, dört yönlü kompanzasyon ünitesi ile kullanım için tercihe bağlı opsiyonlar da mevcuttur.
A-8014-0670Seri / USB adaptör
RCU10-DB-XXSensör dağıtım kutusu
RCU10-AC-X5Zırhlı sensör kablosu (5 m uzunluğunda)
RCU10-AT-XXHava sıcaklığı vericisi
RCU10-MT-XXMalzeme sıcaklığı vericisi
Çevrim içi satın alın

Yazılımın karşıdan yüklenmesi

  • Yazılımın karşıdan yüklenmesi: RCU CS v2.0.5 [en]

    RCU CS, RCU10 konfigürasyon yazılımıdır. RCU kullanılmadan önce tüm parametrelerin ve işletim modlarının konfigüre edilmesine imkan verir. Ayrıca kompanzasyon prosesini, ortam ve hata durumlarını izlemek için bir işletim ekranı sağlar.

Ürün bilgisi