Gezinimi atla

Ölçüm aksesuarları

Renishaw lazer ölçüm sisteminizi kolayca ayarlanmaya, hizalamaya ve çalıştırmaya yönelik aksesuarlar sağlar.

Uzun menzilli lineer optik takım

Uzun menzilli optik takım

Bu optikler 40 m’ye kadar eksen uzunluklarında lineer ölçümlerin alınmasına imkan verirler.

Takım içerisinde geniş bir retroreflektör ve hedefi (uzun menzilde daha kolay hizalama için) ve geri dönen ışını "yakalayan" ve onu lazer kapağına yönlendiren bir periskop ünitesi bulunmaktadır.

Parça numarası: A-8003-4270

Küçük lineer optik takım

küçük lineer optikler

Küçük lineer optikler lazer sisteminin tezgahın dinamik performansı üzerindeki etkisini en aza indirir ve montaj seçeneklerinde çok daha fazla esneklik sağlar. Böylelikle Renishaw lazer sisteminizin küçük ve hafif bir ölçüm retroreflektörünün istendiği alanlarda kullanılmasına imkan verir.

Takım içerisinde küçük, hafif bir retroreflektör (standart ünitenin %10'u) ve dışa doğru giden ve geri dönen lazer ışınlarının çapını ve aralarındaki açıklığı azaltan ayrı bir ışın indirgeyici optik bulunmaktadır. Maksimum menzil 4 m.

Parça numarası: A-8003-3244

Döner ayna

Döner Ayna

Tezgah köşegenleri boyunca veya eğimli bir eksende ayarlama yapılmasına imkan verir. Döner ayna ANSI B5.54 köşegen ölçümü için bir hizalama yardımcısı olarak kullanılabilir ve ayrıca eğimli yatağa sahip torna tezgahlarını ölçerken de faydalıdır.

Parça numarası: A-8003-1304

Optik montaj takımı

Optik Montaj Takımı

Optik montaj takımı tüm Renishaw ölçüm optikleri ile birlikte kullanılabilir. Bu takım, test edilen tezgaha ölçüm optiklerini monte etmek için kullanılır. Talep edilmesi durumunda ilave parçalar verilebilir.

Parça numarası: A-8003-0447

Evrensel doğrusallık diyaframı

Üniversal (doğrusallık) diyafram

Diyaframdaki geri dönüş girişini 90° döndüren özel bir diyafram ünitesi. Doğrusallık optikleri ile birlikte kullanıldığı zaman dikey eksende doğrusallık ölçümü yapılmasına imkan verir.

Parça numarası: A-8003-4209

Büyük retroreflektör

Büyük retroreflektör

Tezgahın dikey eksenini içeren doğrusallık ve karelik ölçümleri için bir retroreflektör olarak kullanılır.

Parça numarası: A-8003-0604

Doğrusallık tabanı

Doğrusallık tabanı

Bazı dikey eksen ölçümleri için doğrusallık reflektörü ve ayarlanabilir döner aynayı (veya sabit döner aynalı lazer ışını yönlendiriciyi) monte etmek amacıyla tasarlanmış bir taban. Bu taban ayrıca lineer ve açısal optiklerin monte edilmesi için de kullanılabilir.

Parça numarası: A-8003-0576

Sabit kırıcı ayna (90°)

Sabit döner ayna

Lazer ışınının yeniden yönlendirilmesine imkan veren bu ayna öncelikle ölçülmesi gereken eksene erişimin kısıtlı olduğu durumlarda kullanılır.

Parça numarası: A-8003-1325

LS350 lazer ışını yönlendirme optiği

LS350 ışın yönlendirme optiği

Hem yatay, hem de dikey düzlemlerde lazer ışınının açısal ayarlamasının kolaylıkla yapılmasını sağlar. Bu patentli aksesuar hassas lazer öteleme ve döndürme işlemlerine olan gereksinimi ortadan kaldırmaktadır. Lazer sisteminizin hizalanması artık tek adımlık bir işlem ile gerçekleşmektedir. LS350 lazer ışını yönlendirici her türlü konfigürasyondaki lineer, açısal ve doğrusallık ölçümlerini hızlandırmaktadır.

Parça numarası: A-8003-3072

Ayarlanabilir döner ayna

Ayarlanabilir döner ayna

Makinenin dikey eksenini içeren doğrusallık ve karesellik ölçümleri sırasında, büyük retroreflektör ile birlikte, lazer ışını yönlendirici ve sabit döner aynaya bir alternatif olarak kullanılabilir.

Parça numarası: A-8003-0560

Hizalama hedefi

Hizalama hedefi

22 mm çapındaki bu hizalama yardımcısı, lineer, açısal ve doğrusallık optik takımları ile birlikte kullanılabilir. Hem interferometre, hem de retroreflektörleri hizalamak için optiklere tutturulabilir.

Parça numarası: A-8003-0478

Çeyrek dalga plakası

Çeyrek dalga plakası

Çeyrek dalga plakası lazer ışığını, lineerden dairesel polarize ışığa dönüştürür. Retroreflektör optiğinin lineer ölçümler için bir düzlem aynası ile değiştirilmesine izin verir.

Uygulama son derece yansıtıcı bir yüzey gerektirir. Yansımalı yüzeyler talep üzerine hazırlanabilmektedir.

Parça numarası: A-8003-1998

Manyetik taban

Manyetik taban

Optikleri veya XL lazer kafasını monte etmek için kullanılır (XL manyetik adaptör ile birlikte kullanıldığı zaman). Taban, hızlı montaj için bir tutma/bırakma anahtarına ve M8 dişli bir montaj deliğine sahiptir. Verilen takımda 2 taban vardır.

Parça numarası: A-9908-0780

XL manyetik taban adaptörü

Tripod adaptör

Tripod bağlantı aparatının bir manyetik tabana veya M8 dişlisini kabul eden başka bir fikstüre monte edilmesine imkan verir.

Parça numarası: A-9908-0760

Çevirme adaptörü takımı

Çevirme adaptörü takımı, lazer kalibrasyon ekipmanının 0°- 90° arasındaki açılarda sonsuz çevirme olanağı ile esnek montajına imkan sağlamak için tasarlanmıştır.

Çevirme adaptörü takımı ile:

  • XL-80 lazeri, eğik yataklı torna tezgahları gibi uygulamalar için, bir tripoda veya manyetik tabana monte edebilirsiniz.
  • bir retroreflektörü lineer köşegen ölçümü için uygun bir açıda monte edebilirsiniz.

Parça numarası: A-9908-1170

Lineer köşegen ölçüm takımı

Lineer köşegen ölçüm takımı, XL-80 lazer interferometre sistemi ile yapılacak olan lazer köşegen testlerini gerçekleştirmek için uygun yöntemi sağlar. Takım, hızlı ve kolay ayarlama işlemi için tasarlanmış olup, XL-80 ile optik aksesuarları tutmak için tezgaha manyetik olarak monte edilen özel üretim fikstürlere sahiptir. Işın yönlendirici ve döner ayna, tezgah köşegenlerine esnek lazer hizalaması yapılmasına imkan verir.

XCal-View analiz yazılımı lazer köşegen testleri için, ISO 230-6 ve B5.54 standartlarına göre, uygun veri analizi sunar. Uygulama, verileri lazer diyagonal testlerinden alabilir ve başlıca hataları gösteren ve sonuçların grafiksel bir gösterimini veren bir rapor hazırlar.

Parça numarası: S-8LMS-2124

Ürün bilgisi