Gezinimi atla

Tezgah üzeri tarama çözümleri verimliliği ve proses kapasitesini arttırıyor

11 Haziran 2019 Salı

Global mühendislik teknolojileri firması Renishaw takım tezgahları için en son tarama çözümlerini EMO Hannover 2019’da sergileyecek. Tezgah üzeri tarama, çok sayıdaki endüstride tezgah atölyelerinin üretim kapasitelerini arttırmalarına yardımcı olduğu kanıtlanmış, Renishaw tarafından sunulan pek çok akıllı fabrika proses kontrol çözümünden biri olacak.

Döngü süresini kısaltmak, verimliliği artırmak ve hurda oluşumunu ortadan kaldırmak, sayısız endüstriyel uygulamadaki üreticiler için tutarlı itici güçlerdir. Tezgah üzeri temasla tetiklemeli prob ile ölçüm bu zorlukları yenmek için yaygın olarak kabul edilen bir çözüm olsa da, çevrim süresini en aza indirmenin ve veri yoğunluğunu en üst seviyeye çıkarmanın temel gereklilikler olduğu uygulamalarda kullanımı genellikle kısıtlanabilir.

Renishaw’un SPRINT ™ teknolojisine sahip OSP60 probu gibi tezgah üstü tarama çözümleri, bu kısıtlamaları gidererek, daha önce kullanışlı olmayan uygulamalarda prob ile ölçümün uygulanabilir olmasını sağlayabilir. Sadece 1 boyutta veri sağlayan diğer tezgah üzeri tarama sistemlerinden farklı olarak, OSP60 probundaki patentli 3 boyutlu sensör teknolojisi saniyede 1000, gerçek 3 boyutlu (X, Y, Z pozisyonu) veri noktası sağlayabilir. Bu durum benzeri görülmemiş hızlarda gerçek biçim analizini ve hata tespitini mümkün kılar.

Renishaw'un bir dizi güçlü yazılım aracıyla birleştirilen OSP60 probu, üretim proseslerini çarpıcı biçimde iyileştirmek amacıyla çeşitli farklı uygulamalarda ve devam eden işlemlerde kullanılabilen, 'gerçek yüzey modelleme' sağlar. 3 boyutlu tarama sistemi tarafından toplanan yüksek yoğunluklu verilerden faydalanan uygulamalar, işleme öncesi tezgah üzeri sağlamlık kontrolleri, parça ayarı ve öğe ölçümü, düz sızdırmaz yüzlerin yüzey durumunun izlenmesi, pervane kanatları gibi karmaşık parçaların üretimi için 3 boyutlu yüzey ölçümü ve değişken forma sahip döküm parçalar gibi parçaların uyarlanabilir işlemesini içerir.

Takım tezgahı üreticileri ve benzer son kullanıcılar, sağladığı gelişmiş becerilerden yararlanmak için tezgah üstü tarama işlemini sayısız sektörde giderek daha fazla kullanarak, üretim proseslerini güçlendiriyor ve çalışma avantajları elde ediyorlar.

Tezgah üzeri taramanın faydaları hakkında daha fazlasını öğrenmek için EMO Hannover 2019’da (16 - 21 Eylül, salon 6 stand D48) Renishaw’u ziyaret edin.

Karşıdan yüklemeler

Renishaw ve ürünleri hakkında daha fazla görsele, videoya, firma biyografilerine veya bilgiye ulaşmak için Medya Dağıtım Merkezimizi ziyaret ediniz.