Gezinimi atla

Renishaw, optimizasyon sağlayan akıllı hıza sahip, SupaTouch özellikli Inspection Plus'ı piyasaya sunuyor

13 Temmuz 2015 Pazartesi

Akıllı yazılım tezgah üzerindeki prob ile işleme çevrimlerini düzenler

Bir pazar lideri mühendislik teknolojileri firması olan Renishaw, akıllı yazılımı SupaTouch özellikli Inspection Plus'ı, İtalya'nın Milan şehrinde 5 - 10 Ekim 2015 tarihlerinde düzenlenecek EMO 2015'te piyasaya sunacak. Bu geliştirilmiş yazılım paketi, tezgah üzerinde gerçekleşen ölçüm çevrimlerini, ölçüm sürelerini en aza indirerek ve verimliliği en üst seviyeye çıkararak optimize eder.

Yazılım, bir tezgahın ölçüm hassasiyetini korurken ulaşabileceği en yüksek hızı otomatik olarak belirlemek ve seçmek için, kullanılması kolay bir optimizasyon prosesi sunar. Ayrıca, her bir ölçüm rutini için bir veya iki temaslı prob ile işleme stratejisi gerçekleştirmek amacıyla, akıllı çevrim-içi karar verme fonksiyonunu kullanır.

SupaTouch özellikli Inspection Plus, tezgah üzerindeki pozisyonlandırma hızlarının, ölçüm hızlarının ve stratejilerin manüel optimizasyon gereksinimlerini ortadan kaldırır. Klasik yazılım programları ile karşılaştırıldığında, CNC takım tezgahlarında, çevrim sürelerinde %60'a varan oranlarda azalma sağlamaktadır.

Yazılım, maksimum hassasiyeti sağlamak amacıyla, tezgahın hızlanma veya yavaşlama aşamaları sırasında alınan tüm ölçümleri algılar ve düzeltici önlemler alıp, yeniden ölçüm yaparak, hataları kompanse eder. Ayrıca tüm yönlerde ölçüm tekrarlanabilirliğini geliştiren bir kalibrasyon prosesi sunmakta ve çok eksenli vektör hareketleri sırasında prob pozisyonlandırma hassasiyetini arttırmaktadır.

SupaTouch özellikli Inspection Plus optimizasyonu, Renishaw'un varolan Inspection Plus yazılımının kanıtlanmış pek çok faydasını geliştirmektedir. Bu yeni yazılım ile kullanıcılar, takım tezgahlarının verimliliklerini ve karlılıklarını en üst seviyeye çıkararak, çevrim sürelerini ve tezgah üzerinde gerçekleştirilen ölçüm sonuçlarını belirgin ölçüde iyileştirebilirler.

Daha detaylı bilgi için lütfen www.renishaw.com.tr/machinetool.

Renishaw Hakkında

Renishaw, hassas ölçüm ve medikal sektörü alanındaki uzmanlığı ile, dünyanın önde gelen mühendislik ve bilimsel teknoloji firmalarından biridir. Firma, jet motoru ve rüzgar türbini üretiminden, diş hekimliği uygulamaları ve beyin ameliyatlarına kadar, çok çeşitli uygulamalarda kullanılan ürünler ve hizmetler tedarik eder. Ayrıca aditif üretim alanında da (3-boyutlu yazdırma olarak da anılır) bir dünya lideridir. 3-boyutlu yazıcı ile metal tozlardan parçalar "yazdıran" endüstriyel tezgahları tasarlayan ve üreten İngiltere'deki tek firmadır.

Renishaw Grup halihazırda dünya çapında 33 ülkede faaliyet gösteren 70’ten fazla ofiste, 4,000'in üzerinde çalışana sahiptir. Bu çalışanların 2,600'ü İngiltere içerisinde istihdam edilmektedir. Firma'nın AR-GE ve üretim çalışmalarının büyük çoğunluğu İngiltere'de yürütülmektedir ve Haziran 2015 itibariyle sona eren mali yılda Renishaw %95'i ihracat ile elde edilen, 494.7 milyon poundluk satış gerçekleştirmiştir. Firmanın en büyük pazarları ABD, Çin, Almanya ve Japonya'dır.

Karşıdan Yüklemeler

Renishaw ve ürünleri hakkında daha fazla görsele, videoya, firma biyografilerine veya bilgiye ulaşmak için Medya Dağıtım Merkezimizi ziyaret ediniz.