Gezinimi atla

Renishaw CNC takım tezgahları için genişletilmiş tezgah üzeri uygulamalar serisini ilk kez sergiliyor

8 Haziran 2017 Perşembe

Bileşen ölçümü ve denetimi için yol gösterici, kullanımı kolay tezgah üzeri prob ile ölçüm uygulamaları.

Pazar lideri bir mühendislik teknolojileri firması olan Renishaw, Almanya EMO Hannover 2017 (18 - 23 Eylül, salon 6, stand B46) fuarında genişletilmiş tezgahüzeri prob ile ölçüm uygulamaları serisini tanıtacak.

Takım tezgahı üreticilerinin gitgide artan sıklıkta Microsoft® Windows®-tabanlı, dokunmatik ekranları takım tezgahları kontrollerine entegre etmeleri, takım tezgahı prob ile ölçüm fonksiyonunu destekleyen, tezgah üzeri uygulamaların geliştirilmesi için mükemmel bir platform sağlamaktadır. Renishaw'un prob programlarının hızlı ve basit biçimde oluşturulmasına, yürütülmesine ve gözden geçirilmesine imkan veren, üretim organizasyonlarının çevrim sürelerini minimum ve verimliliği maksimum seviyeye çıkarmalarına yardımcı olan, yeni bir genişletilmiş tezgah üzeri uygulama paketi bulunmaktadır.

Yenilikçi, yol gösterici ve güçlü bu uygulamalar, prob ile ölçüme yeni başlayan ve az miktarda tezgah kodu bilgisine sahip olan kullanıcılar için mükemmel bir seçenek olup, daha tecrübeli kullanıcılar için de kullanımla ilgili avantajlar sunmaktadır.

Prob kalibrasyonu, parça sıfırlama, takım sıfırlama ve bileşen denetimini destekleyen Set and Inspect uygulaması o kadar basittir ki, neredeyse hiç bir eğitim gerektirmez: sadece ikonlarla gösterilen programlama ortamından gerekli prob ile ölçüm programını seçin ve ardından gerekli girdi alanlarını doldurun. Uygulama geri kalanını yürütür; gerekli tezgah kodunu otomatik olarak oluşturup, bu kodu kontrole yükleyerek, programlama süresini belirgin ölçüde azaltır ve veri girişi hatalarını ortadan kaldırır. İlgili öğe için nominal, gerçek ve sapma değerlerini gösteren sonuçlar ekranda görüntülenmek üzere hemen hazırdır.

Bu basit Tek program modunda işletime ilave olarak, uygulama ayrıca daha karmaşık prob programlarının oluşturulmasına imkan veren bir Program oluşturucu moduna da sahiptir. Denetim programları bir seferde bir öğe şeklinde oluşturularak, bağımsız bir program olarak çalıştırılabilen veya mevcut tezgah koduna yerleştirilebilen, çok öğeli bir programın oluşmasını sağlar.

Hem OEM, hem de retrofit seçenekleri olarak mevcut bulunan Set and Inspect, Microsoft® Windows®-tabanlı kontrollere veya kontrole bağlanmış bir Windows tablete kurulan, Fanuc, Mazak, Mitsubishi ve Okuma dahil olmak üzere, lider kontrolör markaları ile uyumludur. Konfigüre edilebilir menüler, 3-eksenli ve 5-eksenli işleme merkezlerini, torna tezgahlarını ve çok amaçlı tezgahları desteklemek için tekli kuruluma imkan verir.

Raporlama, tamamlayıcı, gerçek zamanlı bir proses izleme uygulamasıdır. Ölçüm verilerinin görsel ve grafiksel sunumlarını oluşturan ve her bir ölçümün sağlam, hurda veya uyarı durumunu gösteren uygulama, basit trend raporlaması için ideal bir araçtır. Daha uzun vadeli trendlerin, termal etkilerin tanımlanmasına ve koruyucu bakım görevlerinin programlanmasına yardımcı olan ve takım tezgahı kontrolünde saklanan arşiv ölçüm verileri de görüntülenebilir ve incelenebilir.

Uygulama, ayrıca başka Renishaw takım tezgahı yazılımı ve bir dizi OEM prob ile ölçüm programı kullanılarak toplanan verilerin görüntülenmesi için de kullanılabilir.

Karşıdan Yüklemeler

Renishaw ve ürünleri hakkında daha fazla görsele, videoya, firma biyografilerine veya bilgiye ulaşmak için Medya Dağıtım Merkezimizi ziyaret ediniz.