Gezinimi atla

Renishaw FixtureBuilder

Renishaw'un FixtureBuilder yazılımı, CMM, Equator™ mastarla parça kontrolü ve kameralı ölçüm için dokümantasyon sağlamak ve çevrimdışı programlamayı desteklemek için fikstürle bağlama ayarları oluşturur.

FixtureBuilder yazılımı

FixtureBuilder, fikstürle bağlama ayarlarının oluşturulmasına ve dokümantasyonuna imkan vermek için tasarlanmış, bir 3D-modelleme yazılımı paketidir.

Yazılım denetlenen parçanın bir CAD modeli ile kullanılabilir. Söz konusu model FixtureBuilder yazılımına aktarılır, böylelikle fikstür onun etrafında oluşturulabilir. Ardından denetlenen parça ile birlikte tüm ayarlar denetim programlama yazılımına aktarılabilir. FixtureBuilder, IGES, SAT ve STEP dahil olmak üzere çoğu CAD formatını desteklemektedir.

FixtureBuilder 8.0 yazılımının tam versiyonunun ücretsiz 30 günlük deneme sürümünü indirin

Özellikler ve faydalar

FixtureBuilder, müşterilerine Renishaw'un sahip olduğu üstün en iyi metroloji uygulamaları ve parça denetimi anlayışından kaynaklanan, çok sayıda avantaj sunar.

Kullanım kolaylığı

Anlaşılır ve iyi organize edilmiş kütüphaneler

FixtureBuilder yazılımı - fikstürle bağlama ayarı

Tüm standart taban plakaları ve fikstürle bağlama bileşenleri uygun bir biçimde kataloglara yerleştirilmiş, bileşen kategorisi ve dişli boyutuna göre gruplandırılmıştır.

Akıllı "Sürükle ve bırak" (Drag and drop) fonksiyonu

FixtureBuilder yazılımı - sürükle ve bırak fonksiyonu (örnek 2)

Sadece bileşenleri bir plaka veya başka bir bileşenin üzerine sürükleyin ve bırakın. SmartSnap®* teknolojisi onları otomatik olarak hizalarken, birleşme deliği, X, Y ve Z koordinatlarını da belirtir.

Parçaları değiştirmenin en hızlı yolu

FixtureBuilder yazılımı -TriBall fonksiyonu

TriBall®* özelliği, FixtureBuilder yazılımı kullanıcılarının parçaları 3 boyutlu çalışma alanında bağımsız bir biçimde hareket ettirmesine imkan verir.

Kolay kullanımlı kısıtlama mekanizması

FixtureBuilder yazılımı - kısıtlama fonksiyonu

Kullanımı kolay ilişkilendirme fonksiyonu denetlenen parçanın hassas biçimde fikstürün üzerine yerleştirilmesine imkan verir. Mevcut ilişkilendirme modları seçenekleri şunları içerir: hizalama, eşleştirme, eş merkezlilik, teğet, vs.

Esneklik

QuickLoad™ ray desteği

FixtureBuilder’da QuickLoad Ray

Çoklu plakalar üzerinde monte edilmiş, hızlı, kolay ve tekrarlanabilir QuickLoad ray sistemine takılmış parçalar için tasarım ölçüm fikstürleri.

3D CAD formatları ile tam uyumluluk

FixtureBuilder yazılımı - dosya formatlarını dışarı aktarın

FixtureBuilder en yaygın 3D CAD dosyalarını içeri ve dışarı aktarma desteği sunar (Parasolid, Step, ACIS, STL, IGES, vs.).

Müşteriye özel kütüphaneler                                  

FixtureBuilder yazılımı - fikstürle bağlama ayarları (örnek 3)

Kullanıcılar, fikstür setlerini ve müşteriye özel plakaları oluşturabilir ve onları ileride kullanmak ve referans vermek üzere kullanıcı tanımlı kütüphanelerde saklayabilirler.

Uyumluluk

Kalite standartlarını karşılayın

FixtureBuilder oluşturma fonksiyonu


Kalite standartlarına uyumunuzu arttırın. "Oluştur" (Build it) fonksiyonu, tüm FixtureBuilder yazılımı kullanıcılarına sunulan, en önemli avantajlardan bir tanesidir. Her bir fikstür ayarı için bir tam malzeme listesi ve iş talimatları oluşturulmasına imkan verir ve ISO, QS9000 ve diğer kalite standartlarına uyum sağlanmasına yardımcı olur.

FixtureBuilder uygulama galerisi

Renishaw ayrıca CMM ve Equator™ mastarla parça kontrolü uygulamaları için programlama ve denetim yazılımı sunmaktadır.

*SmartSnap®, TriBall® IronCAD'in kayıtlı ticari markalarıdır.