Gezinimi atla

Mekik ve parça transfer sistemleri

Bir CMM üretim ortamında veya ağır ve tezgaha yüklenmesi zor bileşenlerin ölçüldüğü durumlarda mükemmel çözüm.

Mekik sistemleri

Yüksek ölçüm verimliliğinin gerekli olduğu üretim ortamlarında, bir mekik sistemi bir bileşeni ölçmek için gereken toplam süreyi büyük ölçüde azaltabilir. Mekik sistemi fikstürü bir tezgahın ölçme hacmi içerisine doğru biçimde yerleştirebilir ve bileşenin tezgaha çok daha kolay yüklenmesi için fikstürü operatöre yaklaştırabilir. Atölye CMM'lerinde koruma veya kabinlerin kullanıldığı durumlarda bir mekik sisteminin bulunması paha biçilemez bir avantaj sağlar.

Renishaw'un her türlü uygulama için uyarlanabilen çeşitli mekik sistemi seçenekleri mevcuttur:

Sabit lineer raylı mekik sistemi

Bu mekik sistemi parçaları bir CMM'e veya fikstürleri/parçaları kabinli bir CMM'e getirip, götürmek için idealdir. Lineer raylar üst plakanın sorunsuz biçimde taşınmasını sağlar. Raylara yerleşik kilitleme pimli durdurma parçaları plakanın yükleme pozisyonunda ve CMM üzerindeki kati pozisyonda sabitlenmesine imkan verir.

Çoklu fikstür istasyonu mekik sistemi

Bu mekik sistemleri yüksek hacimde ölçüm gerektiren çoklu fikstürlere/parçalara uyacak biçimde müşteriye özel olarak tasarlanırlar. Fikstürler/parçalar operatörün yükleme işlemini kolaylaştırmak için CMM dışında ayrı bir ön-yükleme istasyonunda tutulurlar. Ardından ön-yükleme istasyonundan çıkarılır ve CMM'e götürülmek üzere ana mekik sistemine takılırlar. Pozisyona geldiğinde mekik plakası tekrarlanabilir konum için kinematik pimlerin üzerine yerleştirilir. Fikstür istasyonlarının sayısı gereksinimlerinize birebir uyacak biçimde tasarlanabilir. Temel sistem manüel olarak çalıştırılır, ancak parçaları hareket ettirmek için bir butona basarak çalıştırılan otomatik seçenekler de mevcuttur.

Kayar ray mekik sistemi

Bu ray sistemi mekik sistemlerimiz arasında en basit ve en ekonomik olanıdır ve fikstürleri CMM'e getirip, götürmek için mükemmeldir. Raylar Delrin®'den yapılmıştır ve doğrudan CMM tablası üzerine veya bir fikstür taban plakasının üst kısmına monte edilebilirler. İlave destek için opsiyonel bir çelik destek plakası eklenebilir. Fikstürleri tekrarlanabilir bir yuvaya pozisyonlandıran üç durdurma parçası vardır ve gerekirse manivelalı kelepçeler eklenebilir.

Biliyor muydunuz?

Bünyemizde çalışan tasarım ekibimiz ihtiyaçlarınıza uygun bir mekik ve parça transfer sistemi tasarlayabilir. "Sonraki adımlar" bağlantıları aracılığıyla bizimle iletişime geçerek müşteriye özel hazırlanmış bir fiyat isteyin.

Mekik sistemleri galerisi