Gezinimi atla

Lazer kalibrasyon veri analizi yazılımı ile işlevselsel ve esneklikte bir seviye yukarı çıkın.

Renishaw'un lazer kalibrasyonunun sunduğu olanaklar, son derece başarılı XL-80 ve ML10 lazer kalibrasyon sistemleri ve XR20-W döner eksen kalibratöründen alınan veriler ile tasarlanmış, tamamı yeni lazer veri analizi paketi, "XCal-View" yazılımının piyasaya sürülmesi ile belirgin bir şekilde artmıştır.

Eylül 2013

Renishaw'un lazer kalibrasyonunun sunduğu olanaklar, son derece başarılı XL-80 ve ML10 lazer kalibrasyon sistemleri ve XR20-W döner eksen kalibratöründen alınan veriler ile tasarlanmış, tamamı yeni lazer veri analizi paketi, "XCal-View" yazılımının piyasaya sürülmesi ile belirgin bir şekilde artmıştır.

XCal-View karşılaştırma - farklı testlerden elde edilen veri setlerinin üst üste örtüşmesine imkan verir

Yeni yazılım kullanıcıların veri analizlerinde şimdiye kadar hiç olmadığı kadar kontrol sahibi olmalarına imkan vermektedir. Bu, basit veri işleme ve verilerin karşılaştırılabildiği, görüntülenebildiği, formatının değiştirilebildiği bir şekilde çok daha büyük esneklik ile birleştirilen, yeni dikkate değer fonksiyonellik aracılığıyla elde edilmektedir.

XCal-View, kullanıcıya sağladığı lineer, açısal, dairesel, doğrusallık, karesellik ve parallellik ölçüm analizi ile, CNC takım tezgahı kalibrasyonunda dünya çapında en çok kullanılan ölçüm türlerinin analizlerini sunar. Analizler, tüm Renishaw lazer kullanıcılarının ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayarak, Renishaw'un LaserXL, RotaryXL ve Laser10 yazılım programları kullanılarak toplanan veri dosyaları için desteklenmektedir.

Yeni Özellikler:

XCal-View ile birlikte sunulan yeni özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Performans veya analiz kalitesinden ödün vermeden kullanım kolaylığı sağlanmış, revize edilmiş Grafiksel Kullanıcı Arayüzü (GUI)
  • Yeni analiz standartları, örneğin ISO230-2(2006) analizi (ve eşdeğeri JIS B ve GB/T standartları)
  • Veri setlerinin karşılaştırılması - yeni karşılaştırma özellikleri kullanıcıların 2 set veriyi, verileri grafiksel olarak çakıştırma becerisi dahil olmak üzere, karşılaştırmalarına imkan verir. Bu fonksiyon özellikle hata kompanzasyonunun etkilerini gözlemlemede çok yararlıdır.
  • Sıfır Noktasının Kaydırılması - bu mükemmel yeni özellik kullanıcının veriyi ofsetlemesine imkan verir. Böylelikle görüntülenen ve etkin sıfır (0) pozisyonu veri toplanırken ayarlanan değerden farklı ayarlanabilecektir. Bu, özellikle döner eksenlerde hata kompanzasyonu yapan kullanıcılar için faydalıdır.
  • Raporlama, paylaşım ve dışa aktarma - yeni PDF baskı, PDF raporlama ve "kopyalama" fonksiyonları, paylaşım ve veri analizi çıkartma özelliklerini, daha önce mümkün olduğundan çok daha kolay hale getirmiştir.
  • Genel hata kompanzasyonu - hata kompanzasyonu çok geliştirilmiştir ve artık daha etkin ve kullanımı daha kolaydır.
XCal-View hata kompanzasyonu - ölçülen veriyi ve kompanse sonrası beklenen performansı bir arada gösterir.

XCal-View'de bulunan tüm bu yeni ve geliştirilmiş özellikler, çok daha fazla iyileştirilmiş kullanıcı deneyimi, çok daha yüksek kişiselleştirme yetenekleri ve kontrol derecesi ile birlikte, arttırılmış bir analiz becerisini garanti etmektedir. Bütün bunlar, tüm Renishaw lazer kalibrasyon ekipmanı kullanıcılarına, değerli bir katkı sağlamaktadır.

Daha da önemlisi, XCal-View veri toplama, analiz ve hata kompanzasyonunu kapsayan, planlanmış yeni bir yazılım paketinin ilk parçasıdır. Bu nedenle ilk kullanıcılar, sadece XCal-View'in gelecekteki sürüm yükseltmelerinden faydalanmakla kalmayacaklar, ayrıca ilave modüllerle yakın entegrasyondan da faydalanacaklardır.

Renishaw'un kalibrasyon ve performans izleme ürünleri hakkında daha fazla bilgiyi www.renishaw.com.tr/xcal-viewadresinde bulabilirsiniz.

Tüm görüntülerin ve metinlerin telif hakkı Renishaw’a aittir

Haber güncellemeleri için kayıt olunuz

Renishaw’dan düzenli bir şekilde haber güncellemeleri almak içinKayıt Olunuz .