Gezinimi atla

Prob uçları müşteri desteği

Renishaw, müşteri servisi ve desteğine kendini adamış olduğu için, gıpta edilecek bir üne sahiptir.

Servis ve destek

Renishaw'un 30 yılı aşkın süreden beri devam eden büyümesi her zaman dünya çapında satış ve destek ağına yatırım yapma isteğini beraberinde getirmiş, bu da bugün 30'dan fazla ülkede yer alan ofislerimizin yanı sıra global bir distribütör ve bayii ağını oluşturmuştur.

Bunun müşterilerimize sağladığı en büyük fayda, her zaman dünyanın dört bir yanındaki stok alanlarında, hızlı yerel teslimatı garanti eden, 100,000'den fazla prob ucunun bulunmasıdır.

Müşteri ilişkileri ve desteğe olan bağlılığımızla gıpta edilecek bir saygınlık kazandık. Teknik bir tavsiyeye ihtiyaç olduğunda, veya bir problem çıktığında, global personel ağımız bir tavsiyede bulunmak ve uygun bir ürün yenileme seçeneği önermek için her zaman hazırdır.

Bilgi tabanı

Sık Sorular Sorular (SSS)

Renishaw prob uçları ile ilgili sıklıkla sorulan soruları görüntüleyin.

Gerçek bir Renishaw prob ucu kullandığınızı nasıl anlarsınız?

Prob uçlarımızın çoğunun tutma yerinde Renishaw logosu bulunur. Tamamı holografik etiketlerle plastik kutular içerisinde temin edilirler.

Hangi derece küre kullanıyorsunuz?

Renishaw prob uçlarının tamamı standart olarak 5. derece küreler kullanırlar.

5. ve 3. sınıf bir küre arasındaki fark nedir?

Renishaw standart olarak 5. derece (0,13 mikron) yakut prob ucu kürelerini kullanır. Ancak siz yüksek hassasiyetli bir CMM kullanıyorsanız, 3. derece (0,08 mikron) yakut kürelerimizin daha iyi ölçüm sağladığını fark edebilirsiniz.


Prob ucumun 3. derece bir yakut küreye sahip olduğunu nasıl anlarım?

Renishaw'da yüksek hassasiyetli prob uçları titanyum nitrit kaplı (altı renkli) bir gövdeye sahiptir. Bu gövde kullanıcının 3. derece prob ucunu standart 5. derece prob ucu serimizden ayırmasına imkan tanır.

Renishaw prob uçları RoHS uyumlu mudur?

Prob uçları serisi ürünler RoHS uyumludur. Lütfen konu ile ilgili beyanımızın tamamını burada okuyunuz.

Üretebildiğimiz en küçük küre çapı ne kadardır?

Standart olarak 0.3 mm'dir, ancak özel bir tasarım olan 0,12 mm yakut bir küre için de teklif verdik. Lütfen küçük kürelerin sınırlı sayıda olduğunu unutmayınız.

Nasıl özel prob ucu talep ederim?

Yerel Renishaw ofisiniz ile temasa geçiniz veya websitemizden ve web mağazamızdan indirilebilen bir talep formu doldurunuz.

Sıcaklıktaki değişiklikler ölçümü etkileyecek mi?

Evet, sıcaklıktaki küçük değişiklikler bile ölçüm hatalarına neden olabilir. Bu tür hataları prob ucu gövdesi veya uzatma için doğru malzemeyi seçerek en aza indirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için prob uçları malzemeleri hakkındaki kılavuzumuzu okuyunuz.

Neden bazı disklerin içinde makaraları var?

Basit bir diski sadece tek bir çap için sıfırlama gerektirir, ama bu durum etkin prob ile ölçümü sadece x ve y yönleri ile sınırlar. Bir makara eklemek Z yönünde sıfırlama ve dolayısıyla prob ile ölçüm yapmanıza imkan verir.

EWL ne demektir?

Etkin çalışma uzunluğu. Bu ölçü, prob ucu küresine teğet ve uç doğrultu eksenine paralel olarak çizilecek hayali bir doğrunun sapta kestiği noktanın çapı olarak tarif edilmektedir.