Gezinimi atla

Aditif üretim ile üretilmiş prob uçları

İsteğe özel çözümler için karmaşık parçalar üretme talepleri

İsteğe özel prob uçları için neden aditif üretim seçeneğini kullanmalıyım?

Metal aditif (katmanlı) üretim, klasik üretim yöntemleri kullanılarak üretilemeyen bileşen ve parçaların oluşturulmasında kullanılabilen, esnek ve güçlü bir teknolojidir. Bu parçalar ve bileşenler dahili yapılara sahip karmaşık şekilleri ve tekrarlanabilir ölçümü mümkün kılan, hem hafif, hem de güçlü kafes işlerini içerebilir. Tasarımda yer alan yüksek derece esneklik, aditif (katmanlı) üretim ile neredeyse her uygulama için prob uçlarının oluşturulabileceği ve isteğe özel üretilebileceği anlamına gelmektedir.

Tasarım özgürlüğü

Parçaları denetim için değil, son kullanım için tasarlayın. Aditif üretim prob uçları klasik prob uçları ile ulaşılamayan öğelere erişime imkan verir, böylelikle parçaların artık ölçüm erişimi için tasarlanmalarına gerek kalmaz.

Yüksek hassasiyetli metroloji

Katmanlı lazer toz füzyon, tekrarlanabilir ve doğru ölçüm sonuçlarına imkan veren, güçlü ve hafif ağırlıklı yapılar yaratabilir.

Karmaşık geometri

Aditif üretim prob uçları, karışık parçaların erişim gerekliliklerini karşılamak için karmaşık geometriler oluşturabilir.

İsteğe özel tasarım

Tüm aditif üretim prob uçları Renishaw bünyesinde, kısa teslimat süreleri ve yüksek kalite standartları garanti edilerek, tasarlanmış ve üretilmiştir.

Daha çok tasarım özgürlüğü, daha geniş ölçüm erişimi

Metroloji uygulamaları için isteğe özel prob uçları şimdiye kadar olduğundan daha fazla ölçüm seçeneği sağlıyor; aditif üretim daha önce erişilemeyen öğelerin ölçülmesini mümkün kılan karmaşık şekillerin üretilmesine fırsat veriyor. Aditif üretim prob uçları, bileşen öğelerine erişirken arttırılmış esneklik sağlayarak, REVO® 5 eksen CMM çok sensörlü platformun çalışma kapasitesini yükseltmek için tasarlanmıştır.

Aditif üretim ve REVO çok sensörlü platformun esnek teknolojilerini birleştirerek, üreticilerin parça tasarımında daha fazla özgürlüğe sahip olmalarına izin verir. Önceden klasik prob uçları tarafından ölçüm erişimine izin verecek şekilde tasarlanmak zorunda olan parçalar artık bu tür metroloji kısıtlamaları olmadan tasarlanabilir.

REVO 5 eksen ölçüm sistemi için aditif olarak isteğe özel üretilmiş içi boş titanyum prob ucu

Tüm alanlara erişime yardım eden karmaşık geometri

Aditif üretim prob uçları, klasik prob uçlarına kıyasla avantaj sağlayan çapraşık, karmaşık geometri ile yapılabilir ve hem yeni, hem de mevcut parçalar için tasarım zorluklarını karşılayabilir.

Disk prob uçları bileşenler üzerindeki geniş öğeleri ölçmek için bir çözümdür, ancak bunların tasarlanmaları geçmişte sorunlar yaratmıştır. Diskler sadece seramikten yapılabiliyordu. Bu durum da üretilmesi mümkün olan boyutları sınırlandırıyordu. İsteğe özel aditif üretim bir prob ucu sert ve hafif ağırlıklı bir yapı sağlayabilir ve bir seramik prob ucundan daha geniş çapta üretilebilir. Renishaw tarafından tasarlanan ve üretilen taşlanmış dış yüzeye sahip 100 mm titanyum disk sadece 13 gram ağırlığındadır. Bu boyuttaki klasik bir disk prob ucu ile karşılaştırıldığında ağırlıkta %70 oranında bir azalma sağlar.

  • AM Disc stylus

Aditif üretilmiş 100 mm'lik disk prob ucu

Hızlı, isteğe özel prob uçları tasarım hizmeti

Renishaw isteğe özel prob uçlarınızı kendi tesislerinde üretir ve tüm metroloji ihtiyaçlarınızı karşılayacak kapsamlı bir isteğe özel tasarım hizmeti sunar. İsteğe özel tasarım hizmetimiz kısa teslim süreleri sağlar; böylelikle üretiminizin daha fazla beklemesine gerek kalmaz. Klasik ve aditif üretim prob uçları için sağladığımız isteğe özel tasarım hizmeti hakkında daha fazlasını öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Karşıdan yüklemeler

Aditif üretim uygulama galerisi