Gezinimi atla

CMM’lerde temasla-tetiklemeli ölçüm için geliştirilen yeni 5-eksenli kafa

Renishaw, Koordinat Ölçüm Tezgahlarının (CMM’ler) büyük çoğunluğunda ölçüm verimliliğini geliştirecek yeni bir yaratıcı ölçüm ürününü daha piyasaya sunuyor.

Pek çok ödül kazanan REVO® ölçüm sistemi için geliştirilmiş olan teknolojiyi kullanan yeni PH20 prob kafası; hızlı temasla-tetiklemeli ölçüm için benzersiz “kafa temasıyla noktaya dokunma”, ve en uygun şekilde teması garantilemek için hızlı sonsuz pozisyonlanabilen 5-eksenli konumlandırma sunmaktadır. Ürünün kompakt tasarımı onu yeni CMM tezgahların satın alınması için de uygun kılmaktadır ve ürün mevcut CMM temasla-tetiklemeli kurulumların büyük bir çoğunluğuna uyarlanabilmektedir.

 

Kanıtlanmış Prob Performansı

PH20 kafa-teması Ayrıca yeni PH20 prob kafası CMM kullanıcılarına parçaların yanlış hizalanmasını telafi etmek için uyarlanabilir konumlandırma, hızlı kalibrasyon döngüleri, ve ilk kez 5-eksen kapasitesinin daha küçük tezgahlarda kullanılmasını sağlayarak CMM’in çalışma hacmini optimize eden entegre bir TP20 prob montajı imkanı vermektedir.

Endüstri standardı ile birlikteTP20 temasla-tetiklemeli prob, PH20 prob kafası kullanıcıları anında, geniş bir tetikleme kuvveti, yönlere göre algılama olanakları ve uygulama gerekliliklerini karşılamak için uzatma seçenekleri sağlayan güvenilirliği kanıtlanmış prob modüllerine erişim sağlayacaktır. Değiştirilebilen modüller darbe koruma sağlamakta ve MCR20 değişim istasyonu’nu kullanarak otomatik olarak değiştirilebilmektedir. Mevcut TP20 sistemine sahip olan firmalar ürünlerini PH20’ye yükseltebilecek ve mevcut modüllerini kullanabileceklerdir*.

Belirgin bir şekilde geliştirilmiş ölçme kapasitesi artışı

Renishaw'ın CMM pazarlama müdürü Brian Gow bu önemli lansman ile ilgili olarak "Büyük CMM'lerde REVO 5-eksen tarama standartlarını oluştururken, PH20 prob kafasının heyecan verici yönü çoğu mevcut CMM kullanıcıları için bu yeni teknolojiye erişim imkanı sunmasıdır." REVO gibi PH20 de CMM hareketini en aza indirir, bu sebep ile dinamik CMM hatalarını azaltır, ve hızlı “kafa temasları” sayesinde sadece kafanın dairesel hareketinin kullanılarak ölçüm noktaları çok daha hızlı bir şekilde alınır. REVO gibi PH20 de CMM hareketini en aza indirir, bu sebep ile dinamik CMM hatalarını azaltır, ve hızlı “kafa temasları” sayesinde sadece kafanın dairesel hareketinin kullanılarak ölçüm noktaları çok daha hızlı bir şekilde alınır.

Ciddi miktarda azalan kalibrasyon süreleri

Pek çok CMM kullanıcıları için prob kalibrasyonu uzun ve iş yükü ağır bir işlem olabilir. Yeni PH20 kafası, tek bir işlem ile kafa yönelimini ve prob konumunu belirleyen benzersiz hızlı “gerekli kalibrasyon” tekniği ile her kafa açısında müteakip ölçümlere izin vererek ciddi anlamda zaman tasarrufu sağlamaktadır.

Bir CMM sonradan kurulumu olarak piyasada mevcuttur

PH20 yeni CMM’ler ile birlikte satın alınabilir, ve ayrıca tamamen entegre bir çözüm sağlamak amacı ile Renishaw’ın MODUS™ metroloji yazılımı ile birlikte satılan firmanın kendi CMM uyarlama hizmetini içeren bir uyarlama olarak da piyasada bulunmaktadır. PH20 sistemi, kurulu I++ protokolü üzerinden mevcut metroloji ve uygulama yazılımı ile bağlantıyı sağlayan bir Renishaw UCC kontrol cihazı kullanır.

Dolayısıyla PH20 temasla tetiklemeli problama sistemleri kullanıcılara mevcut kafalarını en son 5-eksenli teknolojiye yükseltmeleri için harika bir fırsat sunmaktadır. PH20’in tasarım özellikleri herhangi bir hava temini gerektirmemektedir, ve ürün direkt CMM kolonuna ya doğrudan veya çeşitli montaj adaptörlerini kullanarak bir tutucu aracılığı ile monte edilebilmektedir. Önemli olarak, pek çok durumda bir PH20 sistemi herhangi bir modifikasyon gerektirmeden mevcut açı ayarlı kafa programlarını yürütecektir.

 

* Uzatılmış kuvvet modülü hariç

 

Belgeler

  • News release:  New PH20 probe head News release: New PH20 probe head [en] [329kB]
  • Basın bülteni: CMM’lerde temasla-tetiklemeli ölçüm için geliştirilen yeni 5-eksenli kafa [32kB]
  • PH20 5-eksenli hareket PH20 5-eksenli hareket [4.4MB]
  • PH20 kafa-teması PH20 kafa-teması [3.2MB]

Tüm görüntülerin ve metinlerin telif hakkı Renishaw’a aittir

Haber Güncellemeleri

Renishaw’dan düzenli olarak haber güncellemeleri almak için lütfen Kayıt Olunuz