Gezinimi atla

Raman servisi ve desteği

Desteğe şimdi mi ihtiyacınız var?

Bizimle aşağıdaki yollar ile çevrimiçi iletişime geçin:

Alternatif olarak lütfen yerel temas biriminizi arayınız.

Lütfen cihazınızın seri numarasını elinizde bulundurun; söz konusu numara size daha hızlı bir biçimde yardımcı olmamızı sağlayacaktır. Seri numarasını nasıl bulacağınıza dair talimatları burada bulabilirsiniz.

Renishaw Raman Desteği

Raman sisteminizin tam potansiyelini fark etmenizi ve tüm özelliklerinden ve becerilerinden faydalanmanızı sağlamak için kapsamlı bir destek paketi sunuyoruz.

Bu paket, Renishaw’dan bir Raman cihazı satın almanızın ardından tüm kullanıcılar için geçerlidir. Program uzman Raman ekibimize erişmenizi ve aşağıdaki avantajlardan faydalanmanızı sağlar:

  • Özel bir e-posta ile verilerinizin yorumlanması ve optimizasyonunda size yardımcı olabilecek son derece kalifiye profesyonel Raman uygulamaları uzmanlarından oluşan global bir ağa erişim
  • Veri toplama ve işlemenizi en uygun hale getirmenize yardımcı olmak üzere çevrim içi kullanıcı eğitimi modülleri ve videolarından oluşan kapsamlı veritabanımıza erişin
  • Çevrim içi uzaktan erişime sahip destek ve arıza teşhis kontrolleri
  • Renishaw'un Raman Revealed eğitim oturumlarına ayrıcalıklı erişim
  • Dünya çapındaki Inside Raman seminerlerinde yeni özellikler ve yazılımlar hakkında güncellemeler
  • Yazılım için ücretsiz nokta sürüm güncellemeleri

Destek paketi detayları

Kurulum ve servis

Renishaw’un uluslararası servis ekibi sisteminizi kuracak ve test edecektir. Raman sistemlerinde uzmanlaşan bu mühendisler başlangıçtan itibaren cihazınızın optimum performans göstermesini garanti edecektir.

Cihazınız tamamen test edildikten sonra servis mühendisi kişiselleştirilmiş ve etkileşimli bir “başlangıç” eğitimi oturumu sağlayacaktır. Bu genellikle iki gün içerisinde gerçekleşir ve sistemin fonksiyonlarını vurgulamanın yanı sıra veri yakalama, işleme ve analitik becerilerini gösterecektir. Tutarlı ve güvenilir sonuçlar üretmek amacıyla sistemin kalibrasyon ve hizalamayı devam ettirmesini sağlamak için, kullanıcılar işletme ve önleyici bakım konusunda eğitilecektir.

Global satış sonrası servisimiz ve Renishaw'un yerinde servis programı ile birlikte cihaz desteği ve arıza teşhisi uzaktan yapılabilir. Sisteminizin sürdürülebilmesini sağlamak için bir dizi servis planı mevcuttur. Servis ve kurulum ekibimizle iletişime geçin: raman.support@renishaw.com

Eğitim modüllerine erişin

Kapsamlı bir eğitim modülleri serisi sağlıyoruz. Bu modüller, başlangıç eğitiminizin ardından ortaya çıkabilecek her türlü sorunuz için size adım adım yardım ve rehberlik sağlar. Eğitim modüllerine erişim isteyin.

inVia’nızın kullanım ömrü boyunca destek ve tavsiye

Cihaz konfigürasyonu, veri işleme ve analizi veya numune hazırlama hakkında tavsiyeler için, özel Raman global uygulamalar ekibimiz ile raman.applications@renishaw.com üzerinden iletişime geçin. Sorularınızla ilgili olarak size yardımcı olmak üzere bir kişi görevlendirilecektir.

Sürekli öğrenim ve eğitim için düzenli olarak Raman Revealed eğitim atölyeleri düzenliyoruz. Bu atölyeler Raman sistemlerinin kapasitelerini daha iyi anlamak isteyen yeni kullanıcılar için idealdir. Daha fazlasını öğrenmek için Raman Revealed sayfasını ziyaret edin.

Her türlü diğer satış sonrası sorunuz için bizimle iletişime geçin.

Uzatılmış garantimiz ve servis sözleşmeleri serimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

2009'dan önce üretilen inVia Raman mikroskoplarındaki parçaların tükenmesi

1 Ocak 2021 itibariyle, 2009'dan önce üretilen inVia Raman mikroskoplarındaki bazı önemli parçalar arızalanmaları durumunda onarım veya değiştirme için artık bulunamayacaktır. Bu değişikliklerin nedeni ile ilgili tüm ayrıntılar ve bu cihazlar için destek ve upgrade seçenekleriniz burada bulunabilir.

Bir upgrade etmeye mi ihtiyacınız var?

Analitik gereksinimleriniz değişti ise, mevcut sisteminizi upgrade edin.

Renishaw’un Ramaskop ve RM-Serisi Raman mikroskopları ve RA100 Raman analizörü için azaltılmış destek

Ramaskop ve RM-Serileri, sırasıyla 1992 ve 1998 yıllarında piyasaya çıkarılmış ve 2002 yılında inVia onların yerini almıştır.

Bu cihazlardan birine sahip iseniz, halen lazerler ve filtreler gibi bileşenlerin tamir edilmesi ve yedek parçaları ile sizi destekleyebiliriz. Böylelikle cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Teknolojideki hızlı gelişmeler nedeniyle, fonksiyonellik eklemek amacıyla bu cihazları upgrade etmek artık uygulanabilir bir seçenek değildir. Renishaw bu adım ile kullanımdaki, çok daha fazla sayıda olan ve sayıları giderek artan daha yeni ürünlerini destekleyebilmektedir. Raman spektroskopinizi bir üst seviyeye yükseltmek için daha yeni bir ürüne upgrade etmek konusunda temsilcilerimizden birisi ile görüşün.

RA100 satışları artık durdurulmuştur. Bu cihazlardan birine sahipseniz, size halen destek verebiliriz. Gereksinimlerinizi konuşmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.