Gezinimi atla

inLux™ SEM Raman arayüzü

Yerinde SEM Raman analizi için evrensel bir çözüm

Yenilikçi inLux™ SEM Raman arayüzü SEM haznenize yüksek kaliteli Raman fonksiyonunu getirir. Artık SEM'de eş zamanlı görüntüleme yaparken 2 ve 3 boyutlu görüntüler üretebilen Raman spektrumlarını toplayabilirsiniz. Numune, SEM görüntüleme ve Raman veri toplama modları arasında statik kalır, bu nedenle Raman görüntülerini ve SEM görüntülerini karşılaştırırken hassas bir eş yerleştirme yapıldığından emin olabilirsiniz.

inLux arayüzü, kapsamlı bir Raman özellikleri yelpazesi sunar. Spektrumları tek veya birden çok noktadan toplayabilir veya 2 boyutlu ve 3 boyutlu konfokal Raman görüntüleri oluşturabilirsiniz. Standart inLux arayüzü tüm bu işler için tam donanımlı olarak gelir ve 0,5 mm'den büyük alanları her eksende analiz etmenize imkan verir. 50 nm'ye kadar tamamen kodlanmış pozisyon kontrolü özelliğine sahip olup hassas Raman görüntüleme sağlar.

Bizimle iletişime geçin

inLux SEM Raman arayüzü

Temel avantajları

  • Zengin bilgi içerikli - Raman fotoluminesans (PL) ve spektral katodoluminesans (CL) analizi aynı anda ve SEM görüntüleme ile eş konumlu olarak gerçekleştirilir.
  • Geniş kapsamlı - inLux arayüzü, farklı üreticilerin farklı hazne boyutlarına sahip çok çeşitli SEM sistemlerine, herhangi bir SEM modifikasyonuna gerek olmaksızın monte edilebilir.
  • Müdahalesiz - inLux probu, tek bir tıklama ile tamamen geri çekilebilir. Bu özellik kullanılmadığı zaman probun diğer SEM fonksiyonlarını veya iş akışlarını engellememesini sağlar.
  • Dağılımı belirler - Konfokal Raman görüntüleri standart olarak üretilebilir, böylece numune heterojenliğinin kolaylıkla ölçülmesine imkan verir.
  • Numune görüntüleme - Numunenizi görselleştirmek ve ilgilenilen alanlarını hedeflemek için geniş optik görüntüleme ve montaj alanları sağlar.
  • Konfigüre edilebilir - İki farklı lazer uyarım dalga boyuna kadar, ve ayrıca opsiyonel bir CL modülü.
  • Otomatik - Zorlu numunelerin Raman analizi için lazer dalga boyları tek bir tıklamayla değiştirilebilir.

inLux arayüzü uygulamaları

Bir yakıt enjektörü üzerindeki kirlenmeyi gösteren SEM görüntüsü

Kirletici maddelerin tanımlanması

Raman spektroskopisi, son derece özellikli kimyasal bilgiler sağlayabilen temassız ve hasar vermeyen bir tekniktir. Bu özellikleri onu kirletici maddelerin tanımlanması için ideal kılar. Raman spektroskopisi, element analizi ile ayırt edilmesi zor olan karbon ve organik kirleticilerin analizinde özellikle güçlüdür. Optik mikroskopi ile çözülemeyen küçük kirletici parçacıkların yerlerini saptamak ve morfolojisini incelemek için bir SEM kullanılabilir. Ardından bu parçacıklar, inLux arayüzü kullanılarak numuneyi hareket ettirmek zorunda kalmadan doğrudan Raman analizine yönlendirilebilir.

Kirleticiler hakkında daha fazla bilgi

Kimlik kartının SEM Raman üst üste bindirilmiş görüntüsü

Malzeme analizi

Malzemelerin sergilediği özgün özelliklerin çoğu boyutlarından, şekillerinden veya kalınlıklarından kaynaklanmaktadır. Grafin, nanoçubuklar ve nanotüpler, numuneyi görselleştirmek için tarama elektron mikroskobunun yüksek oranda büyütülmesinin önemli olduğu örneklerdir. Raman analizi, malzemenin kimyasal ve yapısal durumunu ortaya çıkarmanın yanı sıra fiziksel özellikleri hakkında da bilgi verebilir. inLux arayüzü, SEM sisteminden gelenlerle ilişkilendirilebilecek kristallilik, gerinim ve elektronik özelliklerini gösteren Raman görüntüleri üretebilir.

Malzemeler hakkında daha fazla bilgi

Farklı Renishaw Raman sistemlerine bağlanın

inLux arayüzü, Renishaw'un araştırma sınıfı Raman spektrometreleri ve yazılımı ile birlikte kullanılır. Bu durum kapsamlı proses ve analiz becerilerinin yanı sıra kullanım kolaylığı sağlar. inLux arayüzü, endüstriyel kirlilik tanımlamasından akademik araştırmalara kadar her alanda SEM sisteminizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Virsa Raman analizörü

Virsa™ Raman analizörü

inLux arayüzü özel Raman analizi için Virsa Raman analizörüne bağlanabilir. Virsa analizörü, rafa monte edilmiş bir gövdede bulunan araştırma sınıfı Raman sisteminden beklenen yüksek hassasiyet ve spektral çözünürlük ile in-SEM Raman analizine kompakt ve uygun maliyetli bir çözüm sunar.

Virsa analizörü hakkında daha fazlasını öğrenin
inVia Qontor Raman mikroskobu

inVia™ konfokal Raman mikroskobu

Dünyanın en çok satan araştırma sınıfı Raman mikroskobuna in-SEM analizi eklemek için inLux arayüzünü inVia konfokal Raman mikroskobuna bağlayın. inVia mikroskobu, konfigüre edilebilir lazer uyarım dalga boyları, dedektör ve ağ aralığında dünya lideri bir performans ve hassasiyet sunar. Herhangi bir Raman aktif malzemesini analiz etmek için idealdir. inVia mikroskobu Raman analizi için bağımsız olarak kullanılabilir. Daha sonra yerinde ölçümler gerekli olmadığı zaman SEM sisteminiz diğer kullanıcılar için uygun olacaktır.

inVia Raman mikroskobu hakkında daha fazlasını öğrenin

Daha fazlasını öğrenmek istiyor musunuz?

Yerel temsilciniz sorularınız konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.
Onlarla bir form doldurarak veya bir e-posta göndererek iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

En son haberleri alın

Doğrudan posta kutunuza gelen e-postalar ile en son yeniliklerimiz, haberlerimiz, uygulamalarımız ve piyasaya çıkan ürünlerimiz hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olun.

Üye olun

Karşıdan yüklemeler: inLux SEM Raman arayüzü

Teknik özellikler

ParametrelerDeğer
Kütle< 20 kg
Fiber optik kablo uzunluğu4,6 m
Uyumlu Raman spektrometreleriRenishaw inVia konfokal Raman mikroskobu, Renishaw Virsa analizörü
Uyumlu SEM modelleriTüm büyük SEM tedarikçilerinin modelleriyle uyumludur
SEM port gereklilikleriBoş SEM yan veya arka portu gerektirir
SEM performansıinLux arayüzü herhangi bir SEM modifikasyonu gerektirmez ve kullanılmadığı zaman tamamen geri çekilebilir. Böylece SEM sisteminin veya diğer aksesuarların performanslarına engel olmaz
Hareket kontrolüTrackpad, WiRE yazılımı
Temasa karşı korumaDokunmatik sensör, mutlak enkoderler kullanılarak izlenen güvenli çalışma alanı
Lazer güvenliğiHazne vakumuna kilitlenmiş lazer
Raman harita çıkarma/görüntülemeStandart olarak sağlanır
Fiber optik modül seçimiİki farklı lazer uyarım dalga boyuna kadar + opsiyonel katodoluminesans modülü
Mevcut lazer uyarım dalga boyları405 nm, 532 nm, 660 nm, 785 nm (diğer boylar talep üzerine mevcuttur)
Lazer değiştirmeOtomatik, motorlu ve yazılım kontrollü
Enine uzaysal çözünürlük< 1 µm @ 532 nm
Konfokal performans< 6 µm @ 532 nm
Spektral çözünürlükSpektrometre teknik özellikleri sayfasına bakın
BoyutlarE 804 mm x Y 257 mm x B 215 mm