Gezinimi atla

AxiSet™ Check-Up

Çok eksenli takım tezgahları için hızlı, otomatik performans kontrolü yapar.

AxiSet™ Check-Up, döner eksenlerin performansını kontrol etmeye ve iyileştirmeye yönelik uygun maliyetli bir çözümdür

AxiSet Check-Up, döner eksenlerin performansını analiz etmek ve yanlış tezgah ayarı, çarpışmalar veya aşınmalar nedeniyle ortaya çıkan problemleri tanımlamak için, kolay ve güvenilir bir proses sunar. Çok-eksenli işleme merkezleri ve çok-amaçlı tezgahların kullanıcıları, sadece birkaç dakika içerisinde, daha uzun proses ayarlama sürelerine ve uygunsuz parçalara neden olabilecek, yetersiz tezgah hizalamalarını, geometrilerini ve dönme noktası hatalarını tanımlayabilirler. AxiSet Check-Up mümkün olan yerlerde tezgah üzeri dönme noktası parametrelerini otomatik olarak düzeltir.

Hurda miktarını azaltın, verimliliği ve karlılığı arttırın - Renishaw takım tezgahı probları tezgah ile işleme prosesinizi kontrol altında tutabilir.

Veri analizi kolaylaştırıldı

AxiSet Check-Up uygulaması, AxiSet Check-Up makro yazılımı tarafından üretilen ölçüm verilerini grafiksel olarak görüntüler.

Uygulama, tanımlanan toleranslara dayanarak SAĞLAM veya HURDA kararı verilmesine yardım edebilecek çok eksenli tezgah performans verilerinin grafiksel sunumlarını sağlar. Tezgah performansı uygulamanın geçmiş veri şema fonksiyonu kullanılarak izlenebilir.

Sistem bileşenleri

AxiSet™ Check-Up sistem bileşenleri

Makrolar

Bir dizi CNC kontrolörleri için yazılmış olan AxiSet Check-Up prob ile ölçüm makroları tezgaha özeldir ve işleme merkezleri ve çok-amaçlı tezgahlar için mevcuttur. Bu makrolar tezgahın ölçüm verisi toplamasını yürütür.

Ayrıca parametreleri otomatik olarak güncelleme ve döner eksen dönme noktası hatalarını kompanse etme seçeneği sunar.

Uygulama

AxiSet Check-Up uygulaması, makro yazılım tarafından oluşturulan ölçüm verilerinin detaylı ve grafiksel bir sunumunu sağlar.

Uygulama, Windows 10 (32 veya 64 bit) veya üzeri ile çalışan bir PC veya tablete kurulur ve kullanılabilmesi için lisanslı olması gerekir. Daimi ve değerlendirme lisansları mevcuttur.

Donanım

Manyetik tabana uygun bir şekilde monte edilmiş olan tek bir kalibrasyon küresi, ölçümler için bir referans parçası olarak kullanılır.

Bu kullanımı kolay mastar ile, ayarlama süresinin minimumda tutulduğunu garanti edilir ve çoğu durumda fikstür veya parçaları yerinden çıkarmak gerekmez.

Temeller ve yüzey seviyeleri açısından fabrika koşulları Hartford’un üretim koşullarından belirgin ölçüde değişiklik gösterebileceğinden, kurulduktan sonra tezgahların döner eksenlerini test etmeleri için müşterilerimize AxiSet Check-Up kullanmalarını tavsiye ederiz. Nakliye ve kurulum da hassasiyet hatalarına neden olabilir, bu nedenle AxiSet Check-Up otomatik kompanzasyonu, takım tezgahlarının yüksek düzeydeki hassasiyeti ve kaliteyi korumasını sağlar.

Hartford (Tayvan)

Öneriler

RENGAGE™ teknolojisi – Optimum performans için, Renishaw'un RENGAGE teknolojisine sahip yüksek hassasiyetli takım tezgahı probları tavsiye edilir.

Kalibre edilmiş test çubuğu - AxiSet Check-Up ölçümlerinin izlenebilir ve tezgah üreticileri tarafından yapılan ayarlar ile kıyaslanabilir olmasını sağlar.

Sonraki adımlar

AxiSet™ Check-Up’ın tam size göre olduğunu düşünüyorsanız, yerel satış temsilciniz ile iletişime geçin.

Daha fazlasını öğrenin