Gezinimi atla

Yeni alignment lazer sistemi Renishaw’un tezgah kalibrasyon çözümlerini arttırıyor

Şubat 2019

Renishaw’un yeni XK10 alignment lazer sistemi, takım tezgahlarının üretimi ve hizalanmaları sırasında kullanılmak üzere geliştirilmiş ve şahit numunelere olan ihtiyacı ortadan kaldırmıştır. Lineer raylarda, rayların doğrusal, kare, düz ve seviyelenmiş olmalarını sağlamanın yanı sıra, döner tezgahların iş mili yönüne ve eş eksenlerine erişmek için kullanılabilir. Bu faktörler, XK10 ile sistemin canlı görüntüleme özelliği kullanılarak üretim sırasında ölçülebilir ve hizalanabilir. XK10 ayrıca bir çarpışmanın ardından veya düzenli bakım prosesinin bir parçası olarak hata kaynaklarının tespiti için de güçlü bir araçtır.

XK10 eksen uzunlukları 30 m’ye kadar olan tezgahların geometrik ve dairesel bileşenlerini ölçebilir ve hizalayabilir. Yüksek maliyetlerde kalibre edilmeleri ve taşınmaları gereken, granit kareler ve test çubukları gibi, şahit numunelere olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Tezgah kılavuz yataklarına basit bir şekilde monte edilen bu tekli modüler sistem, klasik metotlarla kıyaslandığında tezgahta daha hızlı ayarlama ve ölçüm gerçekleştirebilir.

XK10’un yol gösterici yazılımı yüksek nitelikli operatörlere bağımlılığı azaltır. Ölçümler dijital olarak kaydedilir ve uluslararası standartlara göre izlenebilirlik sağlayarak dışarı aktarılabilir veya dayanıklı ekran ünitesinde doğrudan görüntülenebilir.

Renishaw’un yeni XK10 alignment lazer sistemi klasik şahit numuneler kullanıldığında karşılaşılan zorlukları ortadan kaldırır ve bir dizi takım tezgahında tek bir dijital çözüm sunar.

Renishaw'un kalibrasyon ve performans izleme ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için, www.renishaw.com.tr/calibration sayfasını ziyaret ediniz.

Karşıdan yüklemeler

Renishaw ve ürünleri hakkında daha fazla görsele, videoya, firma biyografilerine veya bilgiye ulaşmak için Medya Dağıtım Merkezimizi ziyaret ediniz.