Gezinimi atla

Yazılım

Atölyedeki operatör, programlama mühendisi ve otomasyon entegratörü için Equator™mastar ile parça kontrolü yazılımı.

Kolay kullanım, kolay programlama

Equator sistemlerinin iki farklı seviyede yazılımı mevcuttur; imalat mühendislerinin programlar oluşturmaları için kullanabilecekleri programlanabilir bir sürümü ve daha düşük bir fiyata satılan, bu programların yürütülmesine imkan veren, ama operatörlerin değişiklik yapmalarını engelleyen atölye sistemi sürümü.

Atölyedeki operatörler, tüm Equator mastarlara dahil olan, kullanıcı dostu Renishaw Organiser yazılımını kullanarak programları seçer ve çalıştırırlar. Equator sistemleri, basit sağlam/hurda, Proses İzleme içinde daha detaylı bir görünüm veya takım tezgahı ofsetlerini güncellemek için otomatik veri yakalama dahil olmak üzere, çeşitli raporlama seçeneklerine sahiptir. Otomatik hücreler EZ-IO otomasyon yazılımı ile kolaylıkla konfigüre edilebilir.

Lisans alma

Bir Equator Kontrolörün lisansı program kilitleri (dongle) kullanılarak kontrol edilir. Söz konusu program kilitleri Equator sistemin bir atölye sisteminden programlanabilir bir sisteme yükseltilmesine imkan verir. Bu, atölyede tüm programlama fonksiyonlarını etkinleştirme ihtiyacı duyan, ancak günlük işlemler üzerinde kontrolü elinde tutması gereken, üretim mühendislerine esneklik sağlar.