Gezinimi atla

XR20-W döner eksen kalibratörü

Döner eksenin pozisyonlandırılması tüm tezgah hassasiyeti açısından önemlidir

XR20-W kullanılarak yapılan hızlı kalibrasyon ±1 ark saniyeye varan hassasiyet sağlar

XR20-W döner eksen kalibratörü XL-80 ve XM-60 lazer sistemleri ile birlikte çalışır. Hassas servo kontrollü bir eksene monte edilmiş entegre bir açısal retroreflektör içerir. Eksenin açısal pozisyonu ve ana gövde muhafazasına göre yerleştirilen optikler, doğrudan ana yatakta işleyen cetvelli, çok yüksek hassasiyetli bir enkoder sistemi tarafından kontrol edilir.

“XR20-W’nin özellikleri ile (boyutu ve ağırlığından, kablosuz çalışmasından ve kullanıcı dostu yazılımından dolayı kolay ve esnek ayarlama), test ayar süremizi %40 ve test süremizi %20 oranında azalttık.

Diğer bir faydası ise, kablosuz testin daha güvenilir test yapılmasını sağlayarak, test denetimini bir sorun olmaktan çıkarmasıdır. Sonuç olarak atölyedeki faaliyetlerimizi aksatmıyoruz, ayrıca çalışmalarımız ve kalite prosedürlerimize olan ilgi artıyor.

Hurco (Tayvan)

Özellikler ve faydalar

 • Esnek ve hafif – çok çeşitli döner tablalara, tornalara ve diğer döner eksenlere tek elle kolay montaj için tasarlanmıştır
 • Yüksek hassasiyetli - XL-80’i kullanarak ±1 ark saniye veya XM-60’ı kullanarak ±1,2 ark saniye. (Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki hata bilançosu ve belirsizlik hesaplamasına bakın).
 • Hızlı test etme - hızlı test ayarlama ve hızlı veri yakalama
 • Kablosuz çalışma – şarj edilebilir piller ve Bluetooth® iletişimi kullanan entegre kablosuz bağlantı ile çalışır
 • Yerleşik hizalama hedefleri – ayarlama sırasında oluşan ölçüm hatalarını en aza indirir
 • Otomatik kalibrasyon – ölçüm öncesi kalibrasyon programı, açısal hizalama hatalarını kompanse eder
 • Test öncesi programları – otomatik yön ve hız tespiti
 • Hız - 10 devir/dakikaya varan hızlarda

Kullanımı kolay montaj seçenekleri

XR20-W’nin döner eksenlere montajı, farklı uygulamalara uyacak çeşitli modüler yataklar kullanarak sadeleştirilmiştir.

Standart montaj

Eksen üzerinde merkezleme, montaj halkası ve merkezleme cihazının çevresindeki işaretler kullanılarak, genellikle çok basit bir şekilde gerçekleştirilir.

Esnek montaj

Standart montaj düzenlemesinin yanı sıra, bir montaj halkalı adaptör plakası, XR20-W'nin uygun olmayan merkezi girintili döner tablalara takılmasına imkan verir. Ayrıca XR20-W’yi torna ayna (torna) adaptörü ve özel tasarlanmış yataklara bağlamak için de kullanılabilir.

Yazılım

CARTO yazılım paketi, XL-80 laser veya XM-60 çok eksenli kalibratörü kullanılarak dairesel ölçüm yapmak için kullanılır ve üç uygulamadan oluşur:

 • Capture (Test et) uygulaması veri toplamak ve parça programları oluşturmak için.
 • Explore (İncele) uygulaması güçlü analiz sağlamak ve uluslararası standartlarda raporlar oluşturmak için.
 • Compensate (Kompanse et) uygulaması gelişmiş pozisyonlandırma hassasiyetine yönelik kompanzasyon dosyaları oluşturmak için.

Kaçık eksenli dairesel ölçüm yazılımı*, XR20-W’nin tezgahların döner eksenlerine monte edilemediği durumlarda beş-eksenli tezgah kalibrasyonu için bir çözüm sağlar. Yazılım, test boyunca ışın hizalamasını muhafaza etmek amacıyla döner ve lineer eksenlerin senkronize hareket etmeleri için parça programları oluşturur.

*Sadece RotaryXL ve LaserXL yazılımları ile uyumludur
XR20-W döner eksen kalibratörü modüler montajı

Resim galerisi

Ürün bilgisi