Gezinimi atla

XL-80: taşınabilir, performans ve kolay kullanılabilir yeni kompakt lazer interferometre ölçüm sistemi

Renishaw’un yeni XL-80 lazer ünitesi ve XC-80 kompansatörüne bir bakın, kendinizi muadili ML10 ve EC10’dan ne kadar da küçük olduğunu düşünmekten alıkoyamayacaksınız.

XL-80 Lazer Birimi Bağlantı kabloları, güç ünitesi ve sensörleri dahil toplam 3 kg’dan biraz daha ağır, muadilinden %70 daha hafif. Küçük boyutlu oluşu tripot ve stand gibi diğer sistem bileşenlerinin de küçüldüğü ve tripod hariç tüm sistemin daha küçük bir çantaya sığabileceği anlamına da geliyor. Şimdiki çanta öncekine gore %50 daha küçük amah ala içinde bütün lineer ve açısal sistemi taşıyor ve QC10 Ballbar için hazırlanmış bir bölmesi de mevcut. Toplam 17 kg’den az olan bu ağırlık “tespit et ve düzelt” diğer sistemlerde bulunmayan bir özellik.

XC-80 telafi birimi Sistemin geri kalanının tamamlayıcısı yeni bir tripod ve çantası yalnızca 6,2 kg ağırlığında.

Lazerin kafasının ve iskelesi tripoda montajın olanaklı olmadığı standart manyetik temele kolayca monte etmeyi de olanaklı hale getirir. ML10 sistemindeki ışın yüksekliğinde ve aynı ebattaki optikleriyle XL-80 lazer ölçüm sistemi koordinat ölçüm tezgahlarında direkt olarak granit bir tablaya da tripod iskelesi olmadan monte edilebilir.

Isınma süresi 6 dakikadan kısadır

Renishaw tipik ısınma süresini 5 dakika kadar düşürdü. Isınma süresinin azalması kullanıcının bekleme süresini azaltırken ölçüm yapılacak sürenin uzamasını böylelikle aynı işyerinde birden çok ölçüm ihtiyacının karşılanmasını sağlar.

Standart özelliklere 80 m lineer alanda veya daha kısa aralıklarda sinyal arttıran sinyal kazanım sviçi de eklenmiştir. Çoklu sinyal konnektör imkanı veri yakalamak için standart tetikleme sinyalini verir, analog voltaj kesme imkanı ve opsiyonel çeyrek evre sinyal çıkışı mevcut ML10 lazere göre daha esnek standartlar getirmiştir. PC bağlantısı ayrıca bir arayüz gerekmeden USB üzerinden yapılabilmektedir.

XC-80 ve sensörler 2 m/s’nin üzerinde yüksek hızlarda çalışan hareketli sistemlerin artmasıyla birlikte müşterilerimizin ihtiyacını karşılayacak bu yüksek hızlarda çalışabilir ve daha detaylı ölçüm detayları verebilir bir sistem artık var. XL-80 ölçüm sistemi her iki ihtiyacı da karşılıyor.

Maksimum lineer ölçüm hızı 1 m/s’den 4 m/s çıkarken hala 1 nm okuma çözünürlüğünü koruyor. 50 kHz alınan okumalarla küçük yüksek frekanslı hareketler yakalanabiliyor. Renishaw yazılımlarının (LaserXL™ and QuickViewXL™) güncel versiyonları verinin tanıdık kolay kullanılabilir şekilde sunulmasını sağlıyor. XL™ lazer takım tezgahının doğrulama standartlarını karşılayabilir adım adım ölçüm imkanı sağlıyor. QuickViewXL™ yazılımı lazer okumasını gerçek zamanlı olarak ekranda gösteriyor

Sistem hassasiyeti ±0,5 ppm farklı ısı basınç nemlilik varyasyonlarında bile korunmaya devam ediyor. Çevresel okumalar lazer okuma kompanzasyonunu 7 saniyede bir güncelleyen XC-80 Intelligent Sensör Sistemiyle USB bağlantısı üzerinden alınıyor ve XC-80 ve sensörlerde yine bu bağlantıdan besleniyor. En önemlisi Renishaw ML10 sisteminde olduğu gibi tüm ölçümler uluslararası çapta tanınan uzunluk standartlarını karşılayan HeNe sabit lazer kaynağının dalga boyuna gore temellendirilmiştir.

XL-80 sensörler Yeni sistem bütün olarak mevcut ML system optikleriyle uyumludur, bu sayede mevcut ML10 kullanıcıları ellerindeki optikleri ve prosedürleri değiştirmeden ve yeniden eğitim almak zorunda kalmadan sistemlerini yenileyebilirler.

XL-80’nin standart garanti süresi düşük bir ek prim ödemesiyle 5 yıla kadar uzatılabilir. Elinde ML10 ya da rakip sistemler olan müşterilerimiz için özel başlangıç tekliflerinin yanında Renishaw’un dünya genelindeki 29 ofisinden biriyle ve XL-80’in yeni sistem veya model yükseltme olsun sağlayacağını faydalarla ilgili temasa geçin.

 

Tam makale

Düzenleyici karşıdan yüklemeler

Görüntüler