Gezinimi atla

XL-80 lazer fonksiyonları diyagonal testleri gerçekleştirecek biçimde geliştirildi

Ağustos 2015

Renishaw Lineer diyagonal ölçüm kitini EMO 2015’te piyasaya sunuyor. Lazer diyagonal testleri, B5.54 ve ISO 230-6 standartlarına göre diyagonal pozisyonlandırma ve geri dönüş hatalarını ölçmek için kullanılabilir. ISO 230-6 standardı diyagonal yer değiştirme testlerinin bir takım tezgahının hacimsel performansının tahmin edilmesini mümkün kıldığını belirtmektedir. Yeni kitin ayarlaması hızlı ve kolaydır, kolay hizalanır ve uluslararası standartlara göre hızlı veri analizine imkan verir.

Renishaw Lineer diyagonal ölçüm kiti, bir XL-80 lazer interferometre sistemi ile lazer diyagonal testleri gerçekleştirmek için gerekli olan her şeyi sağlar. Takım, hızlı ve kolay ayarlama işlemi için tasarlanmış olup, takım tezgahına manyetik olarak monte edilen ve XL-80 ile optik aksesuarlarının takılabildiği, özel üretim fikstürlere sahiptir. Bu sayede, ışın düzeltici ve döner ayna (plakaya takılmış olan), lazer ışınını tezgah diyagonalleri ile hizalamak için son derece kontrol edilebilir bir yöntem sağlar.

XL-80 ve optik aksesuarları tezgah yatağına monte etmek için yeni kiti kullanmanın en önemli avantajı, bir tezgah diyagonalini ölçtükten sonra plakanın başka bir gövde veya yüz diyagonaline kolayca yeniden hizalanarak hareket ettirilebilmesidir.

Renishaw lazer diyagonal testlerini kolaylıkla yürütmek amacıyla donanım sisteminin yanı sıra bir de yazılım sunmaktadır. XCal-View lazer diyagonal testleri için, ISO 230-6 ve B5.54 standartlarına göre, uygun veri analizi sağlamaktadır. Aplikasyon, verileri lazer diyagonal testlerinden alabilir ve başlıca hataları gösteren ve sonuçların grafiksel bir gösterimini veren bir rapor hazırlar.

Renishaw'un kalibrasyon ve performans izleme ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için, www.renishaw.com.tr/calibration sayfasını ziyaret ediniz.

Karşıdan Yüklemeler

Renishaw ve ürünleri hakkında daha fazla görsele, videoya, firma biyografilerine veya bilgiye ulaşmak için Medya Dağıtım Merkezimizi ziyaret ediniz.