Gezinimi atla

Telemetri

Telemetri nedir?

Bir Renishaw ürününü kurduğunuz veya güncellediğiniz zaman, size telemetriyi bizimle paylaşma seçeneği sunulabilir. Telemetri, Renishaw'un ürünlerimizin çalışmaları ve kullanılma şekilleri hakkında toplamak istediği değerli teknik bilgilerden oluşur ve aşağıdaki amaçlarla kullanılır:

  • Performansı artırmak ve kullanılabilirliği geliştirmek için bir ürünün, ürün sürümünün veya bir ürüne ait özelliklerin ne kadar iyi performans gösterdiğini izlemek;
  • Hataların ortak bir nedeni olup olmadığını (örneğin, belirli ürün ayarları, donanım veya yazılım konfigürasyonları veya sürücü sürümleri) belirlemek de dahil olmak üzere, sorun giderme ve düzeltme amacıyla hataları vurgulamak;
  • Gelecekteki ürün geliştirme veya kullanımdan kaldırma kararlarına ışık tutmak için özelliklerin popülerliğini değerlendirmek; ve
  • Ürün güvenliği ve yaşam döngüsü kararları hakkında fikir sahibi olmak için hangi ürün sürümlerinin veya işletim sistemlerinin kullanıldığını izlemek.

CARTO Telemetri

Aşağıdaki tablo, Renishaw'un CARTO ürün paketi tarafından toplanan telemetri verilerini özetlemektedir.

Telemetrinin alınmasının ardından, telemetri motoru bir IP adresinin yalnızca şehir seviyesindeki konumunu belirlemeyi dener ve ardından bu IP adresini yok sayar. Toplanan telemetri, müşterileri veya kişileri tanımlamaz. Bu veriler Renishaw'un Avrupa'daki Microsoft Azure yerleşiminde saklanır.

TelemetriAmaç
Devre dışı kalma iletişimiTelemetri motoruna müşterinin yazılım paketi tercihini devre dışı kalacak şekilde ayarladığını ve herhangi bir telemetri toplanamayacağını bildirin.
Dahil olma iletişimiTelemetri motoruna müşterinin yazılım paketi tercihini dahil olacak şekilde ayarladığını ve yazılım paketinin telemetri göndermesine izin verdiğini bildirin.
Oturum başlatma iletişimiTelemetri motoruna yazılımın açıldığını ve daha fazla telemetri gönderebileceğini bildirin.
Olay iletişimiTelemetri motoruna yazılım içerisinde meydana gelen bir olayı bildirin. Özellik kullanımını izlemek için kullanılır.
Arıza iletişimiTelemetri motoruna yazılım içerisinde meydana gelen bir arızayı/istisna durumu bildirin. Önceliklendirme ve olası çözüm ile ilgili sorunları izlemek ve hatalarla ilgili bilgileri yakalamak için kullanılır.
Kullanım iletişimiTelemetri motoruna bir oturumun devam ettiğini bildirin.
Oturum kapatma iletişimiTelemetri motoruna yazılımın kapandığını ve bu oturumda daha fazla telemetri göndermeyeceğini bildirin.