Gezinimi atla

SupaScan

İş parçası ayarı, yüzey durumu ve biçim izleme için ultra hızlı prob ile ölçüm.

Yüksek hızlı üretim - en hızlı iş mili prob ile ölçüm çözümü

Yüksek çözünürlük - kesme kusurları için yüzey durum ölçümü

Detaylı bilgi - basit öğeler için biçim sonuçları

SupaScan, iş parçası tarama ve olağanüstü hızlı biçimde nokta ölçümü gerçekleştirme becerilerine sahip, kullanımı kolay bir takım tezgahı prob ile ölçme sistemidir.

SupaScan, iş parçası ayarına yönelik en hızlı tezgah üzerinde prob ile ölçüm çözümüdür. Yüzey durumu ve biçimi de izlenebilir - bu özelliği ile tezgah üzerinde denetim kapasitenizi çok büyük ölçüde arttırır.

Hurda miktarını azaltın, verimliliği ve karlılığı arttırın - SupaScan karmaşık tezgah ile işleme proseslerinizi kontrol altında tutabilir.

Mevcut tezgah üzerinde ölçüm programlarınızı şimdiye kadar olduğundan daha hızlı çalıştırın

GoProbe uygulaması
SupaScan Renishaw Inspection Plus makro yazılım paketi ile uyumludur: mevcut temaslı probunuzu SPRINT™ teknolojili OSP60 probu ile değiştirin ve prob ile ölçüm işlemlerinizi mevcut programlarınızı değiştirmeksizin hızlandırın.

Inspection Plus G-kodu kullanılarak veya GoProbe ve Set and Inspect programlama uygulamaları aracılığıyla manüel olarak programlanabilir.

Ölçüm programının süresini %60’a varan oranda azaltın

Ani nokta ölçümü

SupaScan QuickPoint makrosu, bir temas noktasından mümkün olan en hızlı program süresini elde etmek isteyenler tarafından kullanılabilir.

Tetikleme sinyali yerine OSP60 probunun analog becerisini kullanan makro, nokta ölçümünün klasik temasla tetiklemeli sistemlere göre %60 daha hızlı biçimde gerçekleştirilmesine imkan verir.

Süper hızlı tarama

SupaScan basit prizmatik bileşenlerin ölçüm programı süresinde temasla tetiklemeli ölçüme kıyasla %60'a varan oranda azalma sağlar.

İş parçası ayar çevrimleri, probun iş parçasının yüzeyinin çevresinde dönmesinin fiziksel olarak mümkün olduğu kadar yüksek (G0) hızlarda gerçekleştirilen ölçümlerde bile hassas sonuç verir.

Öğedeki biçim sorunlarını tespit edin

OSP60 probu kullanarak tezgah üzerinde tarama öğenin biçiminde var olan, temasla tetiklemeli sistemler tarafından fark edilmeyecek, kusurları tespit edebilir.

Minimum daire çapını, maksimum daire çapını, yüzey üst noktasını ve yüzey alt noktasını tespit etmek için tarama makro programlarını kullanın. Biçim verileri devam eden prosesleri kontrol etmek amacıyla NC değişkenlerine çıktı olarak atanabilir.

Yüzey durumunu izleyin

Yüzey durumu görüntüsü

Yüzey kusurlarını ölçün

SupaScan, aşırı yüzey dalgalanması, yüzeyde yükseklik ve basamakların olması gibi, yaygın yüzey kusurlarını ölçebilir.

Otomatik yüzey durumu izleme fonksiyonu bu sorunların çözülmesine ve bileşen halen tezgahta iken düzeltmelerin yapılmasına imkan vererek, ölçümün çoğaltılabilirliğini geliştirir, tashih ve hurda miktarını azaltır.

Surface Reporter uygulamasını kullanarak canlı yüzey izlerini görüntüleyin

Tamamlayıcı bir uygulama olan Surface Reporter uygulaması iş parçası yüzey durumunun gerçek zamanlı, grafiksel bir sunumunu verir.

Renkli kodlama operatöre bileşen yüzeyinin tolerans aralığı içinde mi, yoksa dışında mı olduğunu net biçimde gösterir.

Sistem bileşenleri

OSP60 ölçüm probu

Takım tezgahları için tarama ve temaslı ölçümler yapma becerisine sahip bir analog tarama probu.

OMM-S alıcı

OSP60 ölçüm probuna özel bir optik alıcı.

OSI-S arayüzü

Takım tezgahı ile girdi/çıktı iletişimi sağlayan bir optik arayüz.

SPRINT teknolojisi

DPU-1 veri işleme birimi

Taranan ölçüm verilerini işler ve saklar. Sonuçları devam eden proseslerde kullanılmak üzere tezgah değişkenlerine (CNC API aracılığıyla) kaydeder.

G-kodu makroları

Inspection Plus makroları ve SupaScan makroları tarama ve temas noktası ölçüm işlemleri için kullanılabilir.

Surface Reporter

Yüzey durumu izini, parçanın sağlam/hurda olduğunu ve Wt değerini gösteren bir uygulama. Microsoft® Windows ile çalışan, tezgaha bağlanmış bir cihazda bulunur.

Sonraki adımlar

SupaScan’in tam size göre olduğunu düşünüyorsanız, yerel satış temsilciniz ile iletişime geçin.