Gezinimi atla

SPRINT™ teknolojisi

Temaslı tetikleme ve tezgah üzerinde tarama kapasitesi sağlayan yüksek hızlı ve yüksek hassasiyetli takım tezgahı probu.

SPRINT™ teknolojisine sahip prob ile ölçüm sistemleri, OSP60 probunun içerisindeki benzersiz 3 boyutlu sensör teknolojisi ile CNC takım tezgahlarına olağanüstü, yüksek hızlı, yüksek hassasiyetli prob ile ölçüm sağlarlar.

Yüzeydeki değişiklere olağanüstü duyarlı olan ve prob ucundaki mikron altı hareketleri tespit edebilen OSP60, saniyede 1000 gerçek 3 boyutlu veri noktası toplar. SPRINT teknolojisine sahip OSP60 hassas tarama ve nokta ölçümü kapasitesi sunarak çok çeşitli endüstriyel uygulamalar için ideal bir çözüm sağlar.

Hurda miktarını azaltın, verimliliği ve karlılığı arttırın - Renishaw takım tezgahı probları tezgah ile işleme prosesinizi kontrol altında tutabilir.

Bir prob, sınırsız özellik

Tezgah performans kontrolü

Bir dakikadan kısa sürede takım tezgahı performansı doğrulama. Kritik üretim faaliyetlerinden önce tezgah durumundan emin olmak için programları bir CNC işleme programına entegre edin.

Yüksek hızlı parça ayarı

Temas noktaları veya tarama programları kullanarak iş parçalarını olağanüstü bir hızda ayarlayın. Sonuçları iş koordinat sistemlerini güncellemek için kullanın.

Yüzey durumu izleme

Bileşen yüzey durumunu belirlemek için özel ölçüm makroları. Aşırı yüzey dalgalanması, yüzeyde yükseklik ve basamakları tespit edin.

-

3 Boyutlu yüzey ölçümü

Ön ve arka kenarlar ve çift kavisli yüzeyleri de içeren karmaşık, serbest şekilli bileşen geometrisinin hızlı biçimde ölçün.

Uyarlanabilir işleme

Döküm parçalar gibi kafese benzeyen parçalar için bileşene özel kesim yolları oluşturun. Nominal takım yolu noktaları taranmış bileşenin gerçek şekline uyacak biçimde ayarlanır.

3 boyutlu öğe uydurma

Koniler, silindirler, daireler veya küreler gibi 3 boyutlu öğeleri çoklu tarama yolları kullanarak ölçün ve bu verileri tezgahla işlemeden önce bir uydurma işlemi için kullanın.

Yatırımdan şimdiye kadar elde ettiğimiz sonuçlar beklentilerimizi fazlasıyla aştı. Kanatlı disklerin ince freze işlemlerindeki hassasiyetimiz dört katın üzerinde arttı ve ilgili işçilik maliyetleri yarı yarıya azaldı.

Technopark Aviation Technologies

OSP60 kullanmanın ayrıcalıklı faydaları

SPRINT™ teknolojisine sahip Renishaw OSP60 probu ile proses içi ölçüm

Ani parça ölçümü

Tarama tezgah üzeri ölçüm ve iş ayarı işlemlerinde inanılmaz zaman tasarrufu sağlar, kârlı ve verimli tezgah ile işleme süresini arttırır.

Öğe şeklini belirleyin

Temasla tetiklemeli sistemler tarafından fark edilmeyecek, yüzey yüksek/düşük noktalarını belirleyin veya tam öğe şekil ölçümü gerçekleştirin.

Proses içi kontrol

OSP60 probu tarafından toplanan iş parçası ölçüm sonuçları tezgah üzeri proseslerin otomatik olarak kontrol altında tutulmasına yardımcı olabilir.

Sonuçlar ayrıca daha ileri analizler veya kalite güvence amaçları için kullanılabilir.

SPRINT teknolojisi

OSP60 SPRINT transformatör

Yenilikçi düşünme

Benzersiz bir sensör tasarımını bünyesinde barındıran, SPRINT teknolojisine sahip OSP60 probu, CNC takım tezgahları için olağanüstü yüksek hızlı, yüksek hassasiyetli prob ile ölçüm sistemi sağlar.

Çok çeşitli endüstriyel uygulamalarda kullanım için uygun olan OSP60, SupaScan ve Productivity+™ Tarama Yazılım Paketi ile çalışır.

OSP60 ayrıca OSP60 yazılımına yönelik Inspection Plus ile birlikte kullanıldığında bir temaslı prob gibi faaliyet göstererek, mevcut Renishaw temasla tetiklemeli prob kullanıcılarına anında çevrim süresi tasarrufu sağlar.

Rekabet avantajı

Patentli SPRINT teknolojisi sayesinde OSP60, kullanıcılarına rakipsiz avantajlar sunar:

  • Saniyede 1000 gerçek 3 boyutlu veri noktası sağlayan benzersiz sensör teknolojisi.
  • Gelişmiş yerleştirme algoritmaları öğe pozisyonunu, boyutunu ve şeklini belirlemek için verileri proses eder.
  • Endüstriye özel uygulama takım kitlerini de içeren endüstri lideri yazılım.
  • Basit, prizmatik parça ayarından karmaşık serbest şekilli bileşen geometrisinin ölçümüne kadar pek çok uygulama için idealdir.

Renishaw avantajı

Renishaw'da dünya çapındaki 70'in üzerinde servis ve destek ofis ağımız aracılığıyla, müşterilerimize güçlü bir destek sunmanın kazandırdığı mükemmel saygınlığın keyfini çıkarıyoruz.

Teknik destek, eğitim ve tavsiye alın veya geniş stoklu Çevrim içi mağazamızdan yedek parçalar ve aksesuarlar satın alın.

Aksesuar seçenekleri

Takım tezgahı problarına yönelik, kalibrasyon şahit numunelerini ve tutucuları içeren aksesuar seçeneklerimizi keşfedin. Aksesuarlarınızı Renishaw’dan temin etmeniz prob ile ölçüm yapma ömrünüzü uzatır ve optimal performans sağlar.