Gezinimi atla

RMP600 yüksek hassasiyetli tezgah probu

Çok amaçlı tezgahlarda, işleme merkezlerinde ve gantry işleme merkezlerinde iş parçası ölçümü ve parça ayarı için.

Rakipsiz 3-Boyutlu hassasiyet ve tekrarlanabilirlik.

Üstün iletişim becerisi.

Daha az hurda ve daha yüksek kar oranları için olağanüstü performans.

QE serisinin bir parçası olan RMP600 radyo sinyali iletimiyle çalışan kompakt ve yüksek hassasiyetli bir temaslı probtur. Otomatik iş ayarının tüm faydalarının yanı sıra, çok amaçlı tezgahlar dahil olmak üzere, tüm boyutlardaki işleme merkezlerinde karmaşık 3 boyutlu parça geometrisini ölçme becerisini de sunmaktadır.

RMP600, patentli strain gauge teknolojisi ile Renishaw’un tüm radyo sinyalli problarında bulunan benzersiz frekans atlamalı radyo sinyalli iletim sistemini başarılı bir şekilde birleştirir.

RENGAGE™ teknolojisi ailesi

Hurda miktarını azaltın, verimliliği ve karlılığı arttırın - Renishaw takım tezgahı probları tezgah ile işleme prosesinizi kontrol altında tutabilir.

Performans için tasarlanmış

RMP600 kanadı ölçüyor

Üstün 3 boyutlu hassasiyet

Karmaşık 3 boyutlu şekilleri ve konturları ölçerken rakipsiz mikron altı performans sağlar.

Ultra düşük tetikleme gücü

Narin işler için benzersiz düşük tetikleme kuvvetine sahip olunması, yüzey ve biçim hasarlarının ortadan kaldırılmasına yardım eder.

Sağlam biçimde tasarlandı

Sağlamlığı, en zorlu ortamlarda bile güvenilir ölçüm ve uzun bir servis ömrü sağlar.

Zor parçaları ölçün

Uzun ve isteğe özel prob uçları kullanırken gelişmiş hassasiyete sahip olunması, zor parçaların kolaylıkla ölçülebileceği anlamına gelir.

Biz RMP600'ün hassasiyetinden ve özellikle zaman içerisinde üretim hattının verimliliğini azaltan hurda parçaların miktarındaki azalmadan çok memnunuz. Bunlar büyük, pahalı bileşenler ve biz probu hataları belirlemek ve onları ortadan kaldırmak için kullanabiliriz.

Tods Composite Solutions Ltd (İngiltere)

RMP600 uçak kanadı

0,25 µm 2σ

Tek yönde tekrarlanabilirlik

±1,00 µm

X, Y ve Z düzlemlerinde 3D lobing

0,2 N

XY düzleminde ultra düşük prob ucu tetikleme gücü

Son derece güvenilir radyo sinyalli iletim

Renishaw radyo sinyalli probları, frekans atlamalı yayılma spektrumu teknolojisine (FHSS) sahip radyo iletimini kullanırlar.

FHSS teknolojisi cihazların parazitlerden ve iletim ölü noktalarından kaçınmalarını mümkün kılarak, yüksek yoğunluklu radyo frekans ortamlarında bile etkileyici bir güvenilirlik sağlar.

Renishaw probları dünya çapında kabul edilen 2,4 GHz dalgabandını kullanır ve tüm dünyadaki radyo yönetmelikleri ile uyumludur.

RENGAGE™ teknolojisi ile 3 boyutlu ölçüm

MP250 strain gauge mekanizması

RENGAGE™ teknolojisi, kanıtlanmış silikon strain gauge teknolojisi ile ultra kompakt elektroniği birleştirerek, üstün 3D ölçüm kapasitesi ve mikron altı tekrarlanabilirlik elde etmek için tezgah üstü prob ile ölçüm sistemlerinin kullanılmasına imkan verir.

Strain gauge'lar kinematik mekanizmadan bağımsız oldukları için, RENGAGE teknolojili problar ultra düşük bir tetikleme gücüne sahiptir. Olağanüstü bir ölçüm hassasiyeti sağlamalarının yanı sıra yüzey ve form hasarı olasılığını da ortadan kaldırırlar.

RMP600’ün Tridan Engineering firmasında verimliliği nasıl arttırdığını görün

RMP600 strain gauge probu, Tridan Engineering firmasının otomotiv sektöründeki müşterileri için iş parçalarını hassas biçimde işlemesine yardımcı olmaktadır.

Renishaw teknolojisini kullanmamızın ana nedeni hassasiyettir. Onların probları olmadan, yaptığımızın yarısını gerçekleştirebileceğimizi sanmıyorum.

Tridan Engineering (İngiltere)

GoProbe uygulaması

Prob ile ölçümü basitleştiren yazılım

Renishaw problarının kolay kullanımlı olmalarını sağlamaya kendini adamıştır. Kapsamlı bir makro programları ve takım tezgahı uygulamaları serisi ölçüm programlarını hızlı ve yol gösterici biçimde hazırlamanıza imkan verir.

Renishaw’un prob ve yazılımlarının yardımı ile Honeywell firması tezgahla işleme proseslerinin beklendiği gibi yürüyeceğinden emin olabiliyor. Yeni teknolojiyi uygulamadan önce tezgah operatörünün parçayı takması, mastarı ayarlaması ve çap ve yüzleri belirtmesi gerekiyordu. Bu bilgilerden herhangi birinin eksik ve yanlış olması veya fikstürün hasar görmesi durumunda son ürün uygun olmazdı. Şimdi onları baştan tespit ederek, her türlü kusuru daha başlangıçta engelleyebiliriz.

Honeywell Aerospace (Meksika)

Sistem bileşenleri

RMP600 bileşenleri

Radyo arayüzü

Radyo arayüzü, ölçüm probu ve CNC tezgah kontrolörü arasında sinyalleri iletmek ve proses etmek için FHSS teknolojisini kullanır. Hem RMI-Q, hem de RMI- QE Renishaw radyo sinyalli ölçüm probları ile kullanılabilir.

RMP600 ölçüm probu

Yüksek-hassasiyetli ölçüm için RENGAGE™ teknolojisi ve güvenilir iletim için FHSS teknolojisi ile donatılmış, 60 mm çaplı temasla tetiklemeli bir ölçüm probu.

Prob uçları

Yüksek modüllü sağlam karbon fiber prob uçları serisi özellikle strain gauge problar ile kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Bu prob uçları ön-hareket (Pre-travel) sapmasını en aza indirmek ve probun hassasiyetini geliştirmek için tasarlanmıştır.

Sonraki adımlar

RMP600’ün tam size göre olduğunu düşünüyorsanız, yerel satış temsilciniz ile iletişime geçin.

Daha fazlasını öğrenin

Kurulum kılavuzları, kullanıcı kılavuzları ve uyumluluk bilgileri için teknik destek kütüphanemizi ziyaret edin.

Renishaw avantajı

Renishaw'da dünya çapındaki 70'in üzerinde servis ve destek ofis ağımız aracılığıyla, müşterilerimize güçlü bir destek sunmanın kazandırdığı mükemmel saygınlığın keyfini çıkarıyoruz.

Teknik destek, eğitim ve tavsiye alın veya geniş stoklu Çevrim içi mağazamızdan yedek parçalar ve aksesuarlar satın alın.