Gezinimi atla

Renishaw'dan geliştirilmiş temassız takım sıfırlama çözümleri

22 Haziran 2017 Perşembe

Dünya lideri bir mühendislik teknolojileri firması olan Renishaw, Almanya EMO Hannover 2017 (18 - 23 Eylül, salon 6, stand B46) fuarında işleme merkezleri için geliştirilmiş ve uzatılmış NC4 temassız takım sıfırlama çözümünü tanıtacak.

Mevcut NC4 sisteminin son derece başarılı ve onaylanmış tasarımı üzerine kurulan bu gelişmiş çözüm, hızlı bir şekilde gelişmekte olan üretim çevresinin taleplerini karşılamak için, bir dizi ilave özellik ve seçenek sunmaktadır.

NC4 temassız takım ölçme probu ve NCi-6 arayüzünü içeren sistem, bir dizi 3-eksenli ve 5-eksenli işleme merkezlerinde takım geometrisini belirlemek, takım durumunu kontrol etmek ve termal değişiklikleri izlemek için, yüksek hızlı ve yüksek hassasiyetli bir çözüm sağlar.

NC4 sistemi, bu değişkenleri alternatifi olan hata yapmaya açık manüel metotlardan on kat daha yüksek hızlarda otomatik olarak izleyerek, "ilk-seferde-doğru" bileşenlerin garanti edilmesine, hurda ve tashih miktarının azaltılmasına ve kârlı, verimli tezgah üstü süresinin artmasına yardımcı olur.

Belirgin ölçüde artan ölçüm hassasiyeti ve sağlamlık

Yeni "Çift ölçüm" modu çevrim süresini belirgin ölçüde azaltır ve ıslak koşullar altında daha sağlam performans sağlar. Bunun yanı sıra sürümü yükseltilmiş optikler takımdan takıma ölçüm hassasiyetini geliştirir ve sistemi özellikle küçük çaplı takımlar için uygun hale getirir.

Renishaw'un kompakt, entegre hava üfleme özelliği şimdi NC4 sisteminin standart bir özelliği olup, ölçümden önce işlemeden kaynaklanan tozun ve soğutucunun hızlı ve etkin biçimde uzaklaştırılmasını sağlar.

Kurulum ve çalıştırma kolaylığı

Sadeleştirilmiş kurulum elde etmek amacıyla, NC4 donanımı için hızlı ve basit retrofit, servis ve onarım olanağı tanıyan bir seçenek olarak, yeni konnektör-esaslı bir kurulum mevcuttur.

Mastar takımı için doğru pozisyonu ve ışın içerisindeki optimum ölçüm pozisyonunu tanımlayan bir hizalama hedefinin kullanılması aracılığıyla, kalibrasyon prosesinin sadeleştirilmesi sağlanmıştır.

Şimdi Renishaw'un kapsamlı grafiksel kullanıcı arayüzlerine yerleştirilmiş olan NC4 desteği artı GoProbe ve Set and Inspect'i içeren tezgah üzeri ve mobil uygulamaları ile önemli programlama avantajları da mevcuttur. Bu yol gösterici uygulamalar, yeni ve tecrübesiz kullanıcıların bile dakikalar içerisinde prob komutları oluşturmalarına imkan veren bir programlama ortamı sağlar.

Sistem esnekliğini ve bu yeni teknolojiden faydalanabilen uygulamalar serisini en üst seviyeye çıkarmak için, NC4 bir dizi ünite boyutu (115 mm'den 300 mm'ye değişen) ve iki ışın yüksekliği (31 mm ve 50 mm) seçeneği ile piyasada bulunmaktadır.

Sistem donanımı, mevcut kurulu NC4 temassız takım ölçüm problarını desteklemek amacıyla önceki sürümler ile tamamen uyumludur.

Karşıdan Yüklemeler

Renishaw ve ürünleri hakkında daha fazla görsele, videoya, firma biyografilerine veya bilgiye ulaşmak için Medya Dağıtım Merkezimizi ziyaret ediniz.