Gezinimi atla

Renishaw MODUS 2™ metroloji yazılım paketini piyasaya sürüyor

11 Ağustos 2015 Salı

Renishaw, CMM'lerin programlanma ve çalışma verimliliğine ve anlaşılırlığına yeni seviyeler getiren, MODUS 2 metroloji yazılım paketinin piyasaya sürüleceğini duyurmaktan mutluluk duymaktadır.

Var olan ve oldukça yüksek kapasiteye sahip MODUS platformunu esas alan ve Renishaw'un 3 ve 5-eksenli CMM sensör teknolojilerini destekleyen MODUS 2, kullanılabilirlik ön planda tutularak tasarlanmıştır. Yenilikçi arayüz yeni kullanıcıların öğrenmesi için basittir ve programlanması da daha hızlıdır, böylelikle bir CAD modeli olsun veya olmasın, eşi görülmemiş verimlilik seviyeleri sağlar.

Kullanıcı deneyimi, yazılım "çalışır vaziyetteki" bir CMM'e bağlanmış olsun veya hız kontrolünün tam simülasyonunun ölçüm dizini gelişimi ve görüntülenmesine imkan verdiği çevrimdışı bir ortamda çalışıyor olsun, her ikisinde de aynı olacak biçimde tasarlanmıştır.

"Yüzey Dışı" hareket teknolojisinin eklenmesi ile yazılım arayüzünün tamamen yeniden tasarlanması, akıllı ölçüm stratejileri, otomatik raporlama ve bir interaktif CMM ortamı, kullanıcı deneyimini geliştirmek için yapılan yeniliklerden sadece bazılarıdır. MODUS 2 yazılım paketi, basit bir manüel CMM işleminden, çok eksenli sistemlerde karmaşık parça ölçümüne kadar, pek çok işleme otomatik olarak uyum sağlar ve sadece mevcut işlemle ilgili olan fonksiyonelliği sunar.

CAD verilerinin akıllı ayrıştırılması ve altında yatan geometri bilgisi ölçüm stratejisini belirler. Bununla birlikte bir düzenleme içinde ölçüm yöntemlerinde sürekliliğin sağlanması çok önemlidir ve MODUS 2 bunu, kullanıcılarının veri toplama özellikleri ve uygun algoritmalar ve filtreler gibi parametrelerde ortak çalışmalarına imkan vererek, kolaylaştırır.

5 - 10 Ekim 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan EMO 2015 fuarında ziyaretçiler, Renishaw tarafından sunulan yeni MODUS 2 metroloji yazılım paketini Salon 5, Stand D15'te görebilecekler.

Daha detaylı bilgi için lütfen www.renishaw.com.tr/cmm.

Renishaw Hakkında

Renishaw, hassas ölçüm ve medikal sektörü alanındaki uzmanlığı ile, dünyanın önde gelen mühendislik ve bilimsel teknoloji firmalarından biridir. Firma, jet motoru ve rüzgar türbini üretiminden, diş hekimliği uygulamaları ve beyin ameliyatlarına kadar, çok çeşitli uygulamalarda kullanılan ürünler ve hizmetler tedarik eder. Ayrıca aditif üretim alanında da (3-boyutlu yazdırma olarak da anılır) bir dünya lideridir. 3-boyutlu yazıcı ile metal tozlardan parçalar "yazdıran" endüstriyel tezgahları tasarlayan ve üreten İngiltere'deki tek firmadır.

Renishaw Grup halihazırda dünya çapında 33 ülkede faaliyet gösteren 70’ten fazla ofiste, 4,000'in üzerinde çalışana sahiptir. Bu çalışanların 2,600'ü İngiltere içerisinde istihdam edilmektedir. Firma'nın AR-GE ve üretim çalışmalarının büyük çoğunluğu İngiltere'de yürütülmektedir ve Haziran 2015 itibariyle sona eren mali yılda Renishaw %95'i ihracat ile elde edilen, 494.7 milyon poundluk satış gerçekleştirmiştir. Firmanın en büyük pazarları ABD, Çin, Almanya ve Japonya'dır.

Karşıdan Yüklemeler

Renishaw ve ürünleri hakkında daha fazla görsele, videoya, firma biyografilerine veya bilgiye ulaşmak için Medya Dağıtım Merkezimizi ziyaret ediniz.