Gezinimi atla

Renishaw lazer ölçüm uzmanı alımını tamamladı

Global mühendislik teknolojileri firması Renishaw, Mesurement Devices Ltd (MLD) firmasının tamamını, kalan %34’lük hissedarlık için 4.5 milyon pound nakit ödeme yaparak satın aldı.

31 Ocak 2013 Perşembe

Dynascan depo alanı resmiGlobal mühendislik teknolojileri firması Renishaw, Mesurement Devices Ltd (MLD) firmasının tamamını, kalan %34’lük hissedarlık için 4.5 milyon pound nakit ödeme yaparak satın aldı. Hissedarlıkların alınması 2010 yılında yapılan bir anlaşmaya dayanmaktadır, o tarihte Renishaw, olağanüstü ortamlarda kullanım için yüksek hızlı lazer ölçüm ve topografya sistemleri tasarlayan ve üreten İngiltere merkezli MDL firmasının ilk %29 hissesini satın almıştı.

MDL’nin kurucusu Steve Ball firmadan ayrılacak, Renishaw'a raporlamayı Renishaw’un Lazer & Kalibrasyon Ürünleri Bölümü’nün Yöneticisi ve Genel Müdürü Will Lee aracılığıyla MDL’nin Yönetim Müdürü Elaine Ball yapacaktır.

Renishaw'un Yardımcı Başkanı ve MDL Yönetim Kurulu Başkanı, Ben Taylor, şunları söylüyor; “Biz MDL’nin faaliyet gösterdiği alanlarda ciddi fırsatlar görüyor ve global satışlarımızı ve pazarlama ağlarımızı güçlendirmek konusundaki deneyimlerimiz doğrultusunda yeni ölçüm cihazları geliştirmek, kurum içi tasarım ve üretim becerilerimizi entegre etmek için çok çalışıyoruz.”

MDL'nin Yönetici Müdürü Elaine Ball firmanın tamamen Renishaw’a ait bir yan kuruluş olması konusundaki görüşlerini şöyle açıklıyor; “MDL’nin 30 yıllık tarihinde heyecan verici yeni bir aşamaya giriyoruz ve Renishaw Grup’un desteği ile lazer topografya ve tarama ölçüm ürünleri global pazarında büyümeye devam edeceğimizden son derece eminiz.”

1983 yılında York’ta kurulan MDL, taş ocakçılığı, madencilik, denizlerde konumlandırma, havacılık, inşaat mühendisliği ve trafik kontrolü alanlarında dünya çapında çok sayıda uygulamada kullanılan, bir dizi lazer tabanlı ışın yayınım süresi ölçme sistemleri üretmektedir. 2012 yılının Aralık ayında firma, ürünlerine olan yükselen talebi karşılamak amacıyla, York’taki merkez ofislerinin yanında yer alan 20,000 fit karelik ilave alanı satın almıştır. 3 milyon poundluk yeni tesis MDL’nin üretim, hizmet ve AR-GE departmanları için üs olacaktır. Firmanın şu anda York’ta ve ayrıca İskoçya, Kanada, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan ofislerinde 70 civarında personeli bulunmaktadır.

Daha fazla detaylı bilgiye www.mdl-laser.com adresinden erişebilirsiniz.

Karşıdan Yüklemeler

Tüm görüntülerin ve metinlerin telif hakkı Renishaw’a aittir

Haber güncellemeleri için kayıt olunuz

Renishaw’dan düzenli bir şekilde haber güncellemeleri almak içinKayıt Olunuz .