Gezinimi atla

Renishaw, kalibrasyon sistemleri için yeni CARTO yazılımı çözümünü piyasaya sürmektedir

21 Eylül 2015 Pazartesi

Renishaw EMO 2015 kapsamında Renishaw kalibrasyon sistemleri için yeni bir ücretsiz yazılım paketini piyasaya sürmektedir. Paket, veri toplama ve XL-80 lazer interferometre sistemi için analiz yapma imkanını sunan, Topla ve İncele fonksiyonlarını içermektedir. CARTO 1.1 sürümü, tuşa basma, pozisyonlama ve uzaktan tetikleme (TPin) seçenekleri ile, lineer, açısal ve doğrusallık ölçümlerini desteklemektedir. CARTO, kullanıcı için verileri otomatik olarak depolayan ve düzenleyen, işlemleri sadeleştiren ve kullanıcıların verileri geçmiş sonuçlarla hızlı ve kolay bir şekilde karşılaştırmasına imkan veren, yeni bir veritabanı sistemine sahiptir.

Toplama fonksiyonu CARTO yazılım paketine, aşağıdaki özelliklere sahip, geliştirilmiş ve güncellenmiş bir veri toplama uygulaması olarak eklenmiştir:

  • Tezgah hareketinin yönü otomatik olarak algılanır, böylelikle proses içinde insan hatası olasılığı azalır.
  • Yol gösterici kullanıcı arayüzü, daha az eğitim gereksinimi ile yeni kullanıcıların hızlıca veri toplamaya başlamalarına imkan tanır. 
  • Verimli bir gezinim için tüm ana fonksiyonlar tek bir ekranda bulunmaktadır.
  • ISO-10360 hedef dizinleri otomatik olarak oluşturulabilir, böylelikle zorlu test ayarlama işlemi sadeleştirilmiş olur.

İnceleme fonksiyonu CARTO yazılım paketine aşağıdaki özelliklerle birlikte XCal-View veri analizi yazılımının avantajlarını getirmiştir:

  • Veritabanındaki testler farklı kriterler ile araştırılabilir (örneğin tezgah adı, operatör ve tarih vs. ile). Bu özellik kullanıcıların geçmiş test verilerini rahatlıkla incelemesine imkan verir.
  • Çoklu veri setleri, görsel karşılaştırma amacıyla aynı ekranda görüntülenebilir.
  • Test sonuçlarından lineer hata kompanzasyon dosyaları oluşturulabilir.
  • İsteğe göre düzenlenebilen test raporları, grafik çizgisi kalınlığı ve firma logosu eklenmesi gibi seçeneklerle, oluşturulabilir.

Kullanıcı dostu arayüz

Yol gösterici CARTO kullanıcı arayüzü, yeni kullanıcıların eğitim almaya veya uzun kullanım kılavuzlarını okumaya gerek olmaksızın, hızlı bir biçimde veri toplamaya ve analiz etmeye başlamalarına imkan verir. Yazılım paketinin isteğe göre düzenlenebilme kapasitesi, hem Toplama, hem de İnceleme fonksiyonlarının bir kullanıcının kişisel ihtiyaçlarına göre uyarlanabilmesi anlamına gelmektedir.

CARTO'da yapılacak yenilikler, döner eksen, düzlemsellik ve dinamik ölçümleri içeren, daha fazla özellik eklenmesi üzerine olacaktır. CARTO 1.1 sürümü ücretsiz olarak www.renishaw.com.tr/carto linkinden indirilebilir.

Renishaw'un kalibrasyon ve performans izleme ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için, www.renishaw.com.tr/calibration sayfasını ziyaret ediniz.

Karşıdan Yüklemeler

Renishaw ve ürünleri hakkında daha fazla görsele, videoya, firma biyografilerine veya bilgiye ulaşmak için Medya Dağıtım Merkezimizi ziyaret ediniz.