Gezinimi atla

Renishaw EMO 2013'te

EMO 2013 logosu

Renishaw (Salon 6 Stand B38), 16 - 21 Eylül tarihleri arasında Almanya'nın Hannover kentinde gerçekleştirilecek olan EMO Hannover 2013 fuarında, proses-öncesi tezgah kalibrasyonu için yeni teknolojilerden, çevrim içi ve çevrim dışı proses sonrası ölçüme kadar, yalın imalata artan ilgiyi ele almaya yardım edecek bir dizi proses kontrol çözümünü ön plana çıkaracak.

Yapılan büyük yeniliklerin arasında CNC takım tezgahları için yüksek hızlı analog temaslı tarama sistemi, pervane kanatlarının ölçümü için bir dizi ürün, metroloji uygulamaları için modüler fikstür serisi ve uzun menzilli lazer enkoder yer alıyor. En son mastarlama yazılımı, aditif üretim teknolojileri ve pozisyon enkoder sistemleri de fuarda tanıtılacak.

SPRINT™ yüksek hızlı temaslı tarama sistemi

OSP60 SPRINT™ probRenishaw’un oyunun kurallarını değiştiren temaslı tarama sistemi , yüksek değerli CNC takım tezgahları için yeni proses kontrolü fırsatları yaratmıştır SPRINT™ sistemi, proses kontrolünün faydalarını bir kademe daha ileriye götürecek, yeni nesil bir tezgah üzeri analog tarama teknolojisidir. Söz konusu teknoloji, hem prizmatik, hem de karmaşık 3-boyutlu bileşenlerden, hızlı ve hassas şekil ve profil verisi yakalanmasına imkan verir.

Pervane kanadı imalatı için, SPRINT sistem kanat uç ve dip revizyonu uygulamalarında eşi benzeri görülmemiş bir kapasite sağlamaktadır. SPRINT takım tezgahı tarama sistemi, çok amaçlı tezgah işleme uygulamaları için, olağanüstü tekrarlanabilirliğe sahip çap ölçümü döngüleri dahil olmak üzere, kullanıcılara tamamen yeni proses kontrol becerileri sunmaktadır.

SPRINT sistemi tarafından sunulan ilave fonksiyonellikler bir CNC takım tezgahının doğrusal ve dairesel eksenlerinin saniyeler içerisinde hızlı bir şekilde kontrol edilmesini sağlayarak, günlük tezgah performans/hassasiyet izleme düzeninin çok az veya hiç operatör müdahalesi olmaksızın gerçekleştirilmesini mümkün kılmaktadır.

Güçlü yüksek performanslı türbin kanadı ölçümü ve analiz araçları paketi

REVO blisk CAD çizimi

EMO Hannover'de Renishaw, özellikle uçak, havacılık türbin kanatlarının ölçümü ve üretimine yardım etmek amacıyla tasarlanmış olan koordinat ölçüm tezgahlarında kullanılması için, gelişmekte olan yüksek performanslı bir donanım ve yazılım ürünleri ailesini ön plana çıkarıyor.. Tüm ürünler pek çok ödül kazanan REVO® 5-eksenli ölçüm sistemini tamamlar niteliktedir ve REVO conta tarama ve DMIS programlama işlemleri için APEXBlade™ planlama yazılımını, kanat kesit profilinin ve uçak kanadı özelliklerinin hesaplanması ve raporlanması için MODUS™ uçak kanadı analizini ve tüm uçak kanadının tersine mühendislik çözümlerine destek vermek için SurfitBlade™ uygulamasını içerir.

Renishaw fikstürleri: metroloji fikstürlerinşz için yeni tek kaynak

CMM fikstür ayarlaması

2012 yılında R&R Sales LLC'nin bünyesine katılması nın ardından Renishaw özellikle koordinat ölçüm tezgahları (CMM'ler), kameralı ölçüm sistemleri ve kendi Equator™ mastarlama sistemi için tasarlanmış olan geniş kapsamlı yeni bir modüler fikstürle bağlama serisi geliştirdi. EMO 2013 ziyaretçileri yeni serinin M4, M6 ve M8 dişli boyutlarında geniş bir taban plakası ve bileşen seçeneği sunduğunu ve havacılık, otomotiv, tıp dahil olmak üzere, pek çok endüstrideki ölçüm uygulamaları için kullanılabilir olduğunu görecekler.

HS20 lazer enkoder

Uzun menzilli optiklerle HS20EMO 2013, 60 metreye ulaşan menzili ile havacılık endüstrisi için büyük takım tezgahlarında pek çok uygulamada kullanılmış olan, Renishaw'un uzun menzilli lazer enkoderi HS10'un yerini alacak olan tamamen yenilenmiş bir ürünün piyasaya çıkmasına tanık olacak. Bu yeni ürün, mevcut HS10 kullanıcılarının kurulum sorunlarını en aza indirgemek için, HS10 ile "birebir" değiştirilebilecek. Ürünün iç kısmı ise, Renishaw'un şu anki XL-80 kalibrasyon lazerinden alınan kanıtlanmış pek çok bileşen kullanılarak, tamamen yenilendi. PCB'ler daha fazla sağlamlık ve güvenilirlik için en son yüzey montaj teknolojisini (Renishaw'un kendi bünyesinden üretilen) kullanmaktadır.

Döner eksen performansının anlaşılmasında yeni gelişmeler

XR20-W döner eksen, eksen dışı kalibratör

Renishaw, beş-eksenli takım tezgahları kullanan EMO Hannover 2013 ziyaretçileri için, kendi XR20-W dairesel eksen kalibratöründe kullanılmak üzere geliştirdiği yeni eksen dışı dairesel yazılım ın piyasaya sürülmesi ile, takım tezgahlarının dairesel eksenlerinin hizalama ve pozisyonlandırma performansının kontrolü için var olan mevcut çözümlerini daha da genişletti. Son derece başarılı olan ancak genellikle dönme merkezine monte edilemeyen XR20-W için oluşturulan bu yeni yazılım, onun pek çok konfigürasyonda bir eksenin dairesel pozisyonlandırmasının hassasiyetini ölçmek için kullanılmasına imkan veriyor.

Equator mastarlama için yeni proses izleme yazılımı

Equator proses izleme

Çevrim dışı ölçüm sistemlerinden yararlanan EMO Hannover ziyaretçileri için Renishaw'un Equator mastarlama sistemine yeni bir proses izleme penceresi eklendi. Bu pencere denetlenen özelliklerin ölçüm sonuçlarını anında bir çubuk-grafik üzerinde operatöre gösteriyor. Ayrıca her bir özelliğin ölçüm geçmişini de gösteriyor, böylece proses eğilimleri de görülebiliyor. Sistemin yeniden-mastarlama prosesi artık sıcaklık limitleri, parça sayısı veya en son mastarlamadan bu yana geçen süre esas alınarak yönetilebiliyor.

Renishaw aditif imalatta kendisine bir öncü satın aldı

(soldan sağa) Marc Dimter ve Ralph Mayer, LBC, ve Rainer Lotz, Renishaw GmbH

Renishaw, bir mal varlığı anlaşmasının parçası olarak, takım ve kalıp yapımı için aditif imalat teknolojileri alanında öncü bir firma olan LBC Laser Bearbeitungs Center GmbHve çalışanlarını bünyesine kattı. EMO 2013 ziyaretçileri bu anlaşmanın, lazer eritme sistemlerinin sağlanmasında halihazırda bir lider olan Renishaw'a, tasarım ve simülasyon ve metal prototipler ve üretim parçalarının fason imalatı dahil olmak üzere, ilave aditif üretim hizmetleri sunma imkanı vereceğini görecekler.

Siemens DRIVE-CLiQ arayüzü ile gerçek mutlak optik enkoder

RESOLUTE serisi

Siemens DRIVE-CLiQ, enkoder ve direkt ölçme sistemlerini SINUMERIK ve SINAMICS sürücü bileşenleri ile birbirine bağlamak için kullanılan, yaratıcı ve etkin bir arayüzdür. DRIVE-CLiQ arayüzlü RESOLUTE gerçek mutlak optik enkoder tezgah üreticilerinin daha yüksek performans ve güvenilirlik elde etmesini mümkün kılar. EMO Hannover ziyaretçileri bu ürünün çalışmaya başlar başlamaz pozisyon belirlediğini ve bu nedenle en üst seviyede hassasiyet ve hareket kontrolü bütünlüğü gerektiren DDR tork motorları kadar, özellikle yüksek performanslı torna tezgahları iş millerinde kullanım için uygun olduğunu görecekler.

Renishaw'un metroloji ürünleri serisinin tüm detaylarını almak için www.renishaw.comsayfasını ziyaret ediniz.

Karşıdan Yüklemeler

Tüm görüntülerin ve metinlerin telif hakkı Renishaw’a aittir

Haber güncellemeleri için kayıt olunuz

Renishaw’dan düzenli bir şekilde haber güncellemeleri almak içinKayıt Olunuz .