Gezinimi atla

Renishaw aditif imalatta kendisine bir öncü satın aldı

14 Mayıs 2013 Salı

(soldan sağa) Marc Dimter ve Ralph Mayer, LBC, ve Rainer Lotz, Renishaw GmbHAlmanya Kornwestheim’de bulunan LBC Laser Bearbeitungs Center GmbH firmasının iş aktifleri, dünyanın önde gelen mühendislik firmalarından Renishaw’un Alman yan kuruluşu tarafından satın alınmıştır. Renishaw GmbH içerisine entegre edilecek olan yeni bir firma, LBC Engineering, kurulmuştur.

Metroloji, sağlık ve aditif imalatı alanlarında çalışan dünya çapında bir firma olan Renishaw, bir iş aktifleri anlaşmasının parçası olarak, takım ve kalıp yapımı için aditif imalatı alanında öncü bir firma olan, LBC Laser Bearbeitungs Center GmbH firmasının işletme ve çalışanlarını bünyesine katmıştır. Söz konusu anlaşma, hali hazırda lazer eritme sistemlerinin temini alanında bir lider olan Renishaw’un, tasarım ve simülasyon ve metal prototipler ve imalat parçaları fason üretimi dahil olmak üzere, ilave aditif imalatı hizmetleri sunmasına da imkan verecektir.

Anlaşma, mevcut müşterilerine hizmet vermeye devam edecek olan LBC Laser Bearbeitungs Center GmbH firmasının eski çalışanlarından oluşan, LBC Engineering isimli, yeni bir işletme oluşturacaktır. Yeni işletme, Renishaw GmbH ile Pliezhausen’de bulunan ofislerinde tamamen entegre edilecektir. 

Renishaw GmbH’nin Yönetici Müdürü Rainer Lotz yeni oluşum konusunda şunları söyledi: “Bu satın alma sayesinde Renishaw Grubu, aditif imalatı işimizi çok sayıda uygulama için daha da geliştirmemize imkan tanıyacak olan, mükemmel beceriler ve tecrübe kazanmıştır. Lazer eritme tezgahları müşterilerimiz, günlük proseslerine pek çok fayda sağlayarak, onların bu heyecan verici yeni teknolojiye hızlı bir şekilde dahil olmalarına imkan verecek olan, bu ilave tecrübeden faydalanacaklardır.”

Uyumlu soğutma kanallarının simülasyonuLBC Laser Bearbeitungs Center GmbH 2002 yılında, lazer yazı ve 3-boyutlu lazer gravür için bir hizmet sağlayıcısı olarak kurulmuştur ve metal esaslı aditif imalatı alanında bir öncü olarak tanınmıştır. Firma ağırlıklı olarak, enjeksiyon kalıplama ve pres döküm uygulamaları için, uyumlu bir şekilde soğutulmuş kalıp takımlarının ve takım eklerinin aditif imalatı üzerine yoğunlaşmıştır. Sunulan hizmetin önemli bir bölümü, lazer eritmeli eklerin ekonomik faydalarını en üst seviyeye çıkarmak amacıyla, bileşen tasarımı ve simülasyonunu içermektedir.

Lazer eritme, çok yoğun metal parçaları yüksek enerjili lazer kullanarak, doğrudan 3D CAD üzerinden üretme becerisine sahip, bir aditif imalat prosesidir. Parçalar, sıkı bir şekilde kontrol edilen atmosferde tamamen tabaka tabaka eritilen, bir dizi ince metal tozlarından üretilir. Proses tasarımcılara, aksi takdirde klasik “çıkartmalı” prosesler veya hacim imalatının takım gereksinimleri tarafından kısıtlanacak olan, uyumlu soğutma kanalları gibi, yapılar ve şekiller sağlayarak, daha fazla özgürlük verir.

LBC Laser Bearbeitungs Center GmbH firmasının yönetici hissedarları Ralph Mayer ve Marc Dimter aditif imalat için önemli sinerjiler görüyorlar: “Renishaw ile kurduğumuz yeni ilişki sayesinde, bu yeni teknolojiyi birlikte daha ileriye götürebiliriz ve özellikle aditif imalat tezgahlarının endüstriyel kullanımı ve kararlı prosesleri için artan müşteri taleplerini karşılamaya yoğunlaşabiliriz. Renishaw, mevcut müşterilerimizin de faydalanacağı, kapsamlı teknolojik bilgi ve çok etkin araştırma ve geliştirme imkanları sunmaktadır.“

Karşıdan Yüklemeler

Tüm görüntülerin ve metinlerin telif hakkı Renishaw’a aittir

Haber güncellemeleri için kayıt olunuz

Renishaw’dan düzenli bir şekilde haber güncellemeleri almak içinKayıt Olunuz .