Gezinimi atla

Productivity+™ Tarama Yazılım Paketi

Endüstride çığır açan üretim prosesleri için ileri 3 boyutlu tarama.

Gerçek 3 Boyut - karmaşık 3 boyutlu yüzeyleri yüksek hızda ölçün

Hassasiyet - saniyede 1000 nokta ile mutlak XYZ yüzey verileri

Kapasite - endüstriyel uygulamalar için en uygun duruma getirilmiş analiz araçları

Productivity+™ Tarama Yazılım Paketi, mutlak XYZ yüzey pozisyonu verilerini olağanüstü bir hassasiyetle kaydeden, entegre bir tezgah üzerinde tarama ölçüm sistemidir.

Yazılım paketi, her biri ayrı bir iş veya endüstri sektörüne odaklanmış opsiyonel, uygulamaya özel, çeşitli takım kitleri içerir.

Karmaşık 2 boyutlu ve 3 boyutlu biçimleri ölçün

Hurda miktarını azaltın, verimliliği ve karlılığı arttırın - Productivity+™ Tarama Yazılım Paketi karmaşık tezgah ile işleme proseslerinizi kontrol altında tutabilir.

Serbest şekilli yüzeylerin hızlı ve hassas biçimde taranması

OSP60 SPRINT probu kullanılarak pervane kanadı tarama uygulaması

Prob ile altı kat daha hızlı ölçün

15000 mm / dakikaya varan hızlarda, temasla tetiklemeli sistemlerden altı kata kadar daha hızlı ölçüm yapın. Karlı, verimli tezgahla işleme süresini arttırmak için prob ile ölçüm süresini azaltın.

Hassasiyet için entegre edildi

CNC tezgahından gerçek zamanlı tezgah pozisyonu elde etmek, yüksek hızlı, yüksek hassasiyetli ölçümün takım tezgahı yol izleme becerisi ile sınırlı kalmamasını sağlar.

Öğedeki biçim sorunlarını tespit edin

OSP60 probu kullanarak tezgah üzerinde tarama öğenin biçiminde var olan, temasla tetiklemeli sistemler tarafından fark edilmeyecek, kusurları tespit edebilir.

Proseslerinizi kontrol edin

Devam eden tezgahla işleme proseslerini kontrol etmek için OSP60 probu tarafından elde edilen ölçüm sonuçlarını kullanın. Gerçek zamanlı sonuçlar tezgah üzerinde veya Productivity+ CNC eklentisi yazılımı aracılığıyla görüntülenebilir. Böylelikle anında geri bildirim alınır ve prosese güven duyulmasını sağlar. Sonuçlar ayrıca daha ileri analizler için bir dosyaya aktarılabilir.

Standart olarak prizmatik tarama

Productivity+ Tarama Yazılım Paketi standart olarak daireleri, doğruları, yayları ve düzlemleri hassas biçimde ölçebilir. Bu prizmatik öğeler bilinen parçalar üzerinde ölçülür ve sonuçlar parça sıfırlama veya proses sonrası ölçüm için kullanılır.

Oyunun kurallarını değiştiren uygulamalar

Productivity+ Tarama Yazılım Paketi, organizasyonların yüksek değerli CNC üretim işlerinde tezgah üzeri proses kontrol ölçümünü kullanmalarını yeniden değerlendirmelerine imkan veren çığır açan teknolojiyi bünyesinde barındırmaktadır. Temel endüstrilerdeki üretim organizasyonları ile birlikte çalışan Renishaw üretim proseslerini iyileştirmek için özel uygulama kapasiteleri geliştirmeye devam etmektedir.

Productivity+ Tarama Yazılım Paketi, bu deneyime dayanarak her biri ayrı bir iş veya endüstri sektörüne odaklanmış opsiyonel, uygulamaya özel, çeşitli takım kiti paketleri içerir.


Productivity+ Serbest Form Yüzey Takım Kiti

Productivity+ Serbest Form Yüzey Takım Kiti kullanılarak yüksek hızda serbest biçimli 3 boyutlu geometri ölçülebilir; bu da tek ve çift kavisli karmaşık yüzeylerin hızlı biçimde ölçülmesine imkan sağlar.

Mutlak XYZ yüzey pozisyon verileri serbest biçimli yüzeylerden raporlanabilir ve sonuçlar ileri analiz için bir dosyaya kaydedilebilir veya proses kontrolü için tezgah değişkenlerinde depolanabilir.

Productivity+ Pervane Kanadı Takım Kiti

Productivity+ Pervane Kanadı Takım Kiti ön ve arka kenarlar gibi çok kavisli yüzeylerin olağanüstü biçimde tanımlanması ile yüksek hızlı, hassas ölçüm sunar.

Takım kiti mevcut temasla tetiklemeli proses için tarama teknolojisinin kolayca adaptasyonuna imkan veren birebir değişim sunar.

Productivity+ Uyarlanabilir Kesim Takım Kiti

Productivity+ Uyarlanabilir Kesim Takım Kiti bir parçanın gerçek şeklini hızlıca tarayabilir, gerçek şekle uyan yeni kesme takım yolunu otomatik olarak oluşturabilir ve anında tezgaha yükleyebilir.

Productivity+ 3 Boyutlu Öğe Takım Kiti

Productivity+ 3 Boyutlu Öğe takım kiti, kullanıcının belirli 3 boyutlu öğeler üzerinde rastgele yollar (kırık kısım taramaları dahil) programlamasına ve verilere nominal bir yüzey uydurmasına olanak tanır. Kullanıcı daha sonra standart Productivity+ raporlama özelliğini kullanarak bu öğeleri raporlayabilir. Bu takım kiti, kesintiye uğramış veya eksik öğelere sahip parçalar için esnek bir tarama stratejisi sunar.

Daireler, koniler, küreler ve silindirler gibi 3 boyutlu öğeleri destekler.

İsteğe özel uygulamalar

Productivity+ MTM programı

Productivity+ MTM programı, son derece hassas çapların işlenmesinde kullanılmak üzere Y-eksenli çok amaçlı takım tezgahları üreten, takım tezgahı üreticilerine olağanüstü derecede tekrarlanabilir çap ölçümü sunar.

Program kullanıcılara, bir kaç mikron toleransla son derece hassas otomatik ‘kes-ölç-kes’ işlemleri yapma imkanı sağlar.

Productivity+ Tezgah Performans Kontrolü

Productivity+ Performans Kontrolü uygulaması takım tezgahının otomatik performans doğrulamasını bir dakikadan kısa sürede vererek, yetersiz tezgah durumuna bağlı hurdanın engellenmesine yardımcı olur. Hızlı uygun/uygun değil kontrolü, tezgah kapasitesini izleyebilir ve daha detaylı bir yetersiz performans incelenmesi yapılabilmesi için prosesi durdurabilir.

Sistem bileşenleri

OSP60 ölçüm probu

Takım tezgahları için tarama ve temaslı ölçümler yapma becerisine sahip bir analog tarama probu.

OMM-S alıcı

OSP60 ölçüm probuna özel bir optik alıcı.

OSI-S arayüzü

Takım tezgahı ile girdi/çıktı iletişimi sağlayan bir optik arayüz.

Productivity+ sistem bileşenleri

DPU-2 veri işleme birimi

Taranan ölçüm verilerini işler ve saklar. Sonuçları devam eden proseslerde kullanılmak üzere tezgah değişkenlerine (CNC API aracılığıyla) kaydeder.

Productivity+ CNC eklentisi

Karmaşık NC kodları yerine anlaşılması kolay ekranlar kullanarak prob rutinleri oluşturmak, düzenlemek ve çalıştırmak için tezgah üzeri yazılım.

Productivity+ Active Editor Pro

Ölçüm programını çalıştıran NC kodunu oluşturmak üzere katı model geometrisini kullanan, kullanımı kolay grafiksel programlama yazılımı.

Sonraki adımlar

Productivity+ Tarama Yazılım Paketinin tam size göre olduğunu düşünüyorsanız, bizimle iletişime geçin.