Gezinimi atla

Metroloji için hassas prob uçları

Renishaw, Temaslı problar için hassasiyetle tasarlanmış kapsamlı bir prob uçları serisi sunmaktadır. Prob uçlarının ve aksesuarların kalitesinin endüstri ölçüm teknolojisinde nasıl hayati bir rol oynadığını ve Renishaw'un sizi nasıl destekleyebileceğini öğrenin.

Renishaw hassas prob uçları

Renishaw CMM, takım tezgahı, tarama probları ve Equator™ mastarla parça kontrolü sistemlerine yönelik prob uçları.

50 yıldır hassasiyet ile ilgili işlerdeki ortağınız

Hassas prob uçları, optimum performansı sağlamak için Renishaw'un prob ile ölçüm sistemlerini tamamlamak üzere tasarlanmıştır. Standart serimiz 500'ün üzerinde parçadan oluşur ve istek üzerine üretilen özel çeşitleri mevcuttur. Ayrıca, prob ucu tasarımı ve bunların benzersiz uygulamanızda kullanımı ile ilgili size tam teknik destek ve rehberlik sağlayabilecek kapsamlı ve deneyimli bir uygulama ağına sahibiz.

Renishaw, ZEISS ve FARO® probları ile uyumluluk sağlayanlar da dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için prob uçları tedarik etmektedir. ZEISS ve FARO problarına yönelik prob ucu serimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen hassas tasarlanmış prob uçları sayfamıza bakın.

Doğrusal yakut prob ucuKapsamlı prob ucu serimiz çeşitli sistemlerde kullanılabilir. Bunlar Renishaw CMM, takım tezgahı, tarama probları ve Equator™ mastarla parça kontrolü sistemlerini içerir. Ek olarak, diğer üreticilerin sensörleri ile de kullanılabilirler.

Hassas tasarlanmış prob uçları

OPTiMUM™ elmas prob ucu çelik silindir kaplamalı alüminyum Cosworth V10 motor bloğunu tarıyorRenishaw, yüksek hızla tarama uygulamalarına yönelik artan ihtiyacı desteklemek üzere OPTiMUM™ elmas prob uçlarını geliştirmiştir. Elmas kaplanmış kürelerin nasıl yuvarlaklıklarını koruduklarını ve bir parçayı tararken nasıl malzeme “birikmesi” veya vakitsiz aşınma nedeniyle zarar görmediklerini keşfedin.

OPTiMUM™ elmas prob uçları

İsteğe özel yıldız prob ucu


Kapsamlı standart ürün serimiz ihtiyacınızı karşılamadığında, isteğe özel prob uçları Renishaw’un kendi bünyesinde yer alan tasarım ekibi tarafından geliştirilebilir. Özel uygulamalarınızın gerekliliklerini karşılayacak isteğe özel prob uçları tasarlamamıza izin verin.

İsteğe özel tasarım hizmeti

Uygulama görseli: Aditif imalat eğri REVO prob ucuMetal aditif (katmanlı) üretim, klasik üretim yöntemleri kullanılarak üretilemeyen bileşen ve parçaların oluşturulmasında kullanılabilen, esnek ve güçlü bir teknolojidir. Aditif imalat prob uçlarının nasıl her zamankinden daha fazla ölçüm seçeneği sunduğunu öğrenin.

Aditif üretim ile üretilmiş prob uçları

Otomotiv sektörü üretimi konusunda çözüm ortağınız

Otomotiv bileşenlerinin seri üretimi, büyük ölçüde, üretim sırasındaki tekrarlanabilir ölçüm proseslerine ve kalite kontrollerine dayanır.

Her ne kadar ölçüm problarının prob uçları, prosesin küçük bir detayı gibi görünse de, bileşenle temas ederek prob mekanizmasının hareket etmesine ve ölçümün alınmasına izin veren sinyalin üretilmesine imkan verdiği için ölçümün çok önemli bir parçasıdır.

Renishaw'da, probların doğru kullanımı gibi küçük detayları dikkate alırız. Bir prob ucu seçerken, ölçülecek bileşenin öğelerini ve malzemesini göz önünde bulundurmak gereklidir. Ayrıca, kullanımda olan prob ile ölçüm sistemini dikkate almak de önemlidir. Malzeme, boyut, sertlik ve küresellik gibi prob ucu özellikleri, ölçüm performansını ve sistem bakım gereksinimlerini belirgin ölçüde etkileyebilir.

Neden bir Renishaw müşterisi olmalısınız?

Prob uçları ve aksesuarların kalitesi, endüstriyel ölçüm teknolojilerinde çok büyük bir rol oynar. Prob uçlarımızla aşağıda verilenlerden emin olabilirsiniz:

 • 500'ün üzerinde parça ve 15.000'den fazla özel çeşitten oluşan standart bir ürün yelpazesi.
 • En hassas küreler. Standart olarak 5. derece (0,13 mikron küresellik), talep üzerine 3. derece (0,08 mikron küresellik).
 • Çok sayıda malzeme kombinasyonu.
 • Prob ucu tasarımı ve bunların benzersiz uygulamanızda kullanımı ile ilgili size tam teknik destek ve rehberlik sağlayabilecek kapsamlı ve deneyimli bir uygulama ağı. Bu destek, uygulama kurulumunu, prob ile ölçüm tavsiyelerini ve malzeme seçimini içerir.
 • Dünya çapında 36 ülkede faaliyet gösteren satış ve destek ağı.
 • Dünyanın her yerinde tutulan stoklar ile sağlanan hızlı yerel teslimat.
 • Dünya çapında 9 işlem sitesi bulunan bir Çevrim içi mağaza.
Web mağazası prob uçları navigasyonu

Nasıl sipariş vereceksiniz

7/24 sipariş vermek için Çevrim içi mağazamızı kullanın. İnternetten veya yerel satış ekibinizle iletişime geçerek alışveriş edin.

Çevrim içi satın alın

Kapsamlı standart çözümler serimizden bir prob ucu seçmek üzere Çevrim içi mağazayı ziyaret edin.

Aradığınızı bulamıyorsanız, lütfen özel prob ucu talep formunu kullanarak özel talebinizi gönderin.

Bir prob ucu nedir?

Prob ucu, ölçüm sisteminin bileşen ile temas ederek, prob mekanizmasının yer değiştirmesine neden olan parçasıdır. Oluşturulan sinyal bir ölçümün alınmasını sağlar.

Prob, iş parçası ile kurulan ilk bağlantıdır. Bu nedenle prob ucunun temas noktasında mümkün olan en yüksek hassasiyeti sağlaması hayati önem taşır.

Ölçülecek öğe, kullanılacak prob tipini ve boyutunu belirler. Ancak her durumda, prob ucunun maksimum sertliğe ve mükemmel bir küreselliğe sahip olması çok önemlidir.

Karbon fiber gövdeli yakut küreli prob ucu

Hassasiyet için prob uçlarının önemi

OMP60, Tridan Engineering Ltd'de işlenmiş Ricardo dökümünü denetliyor

Mastar ile parça kontrolünün başarılı olması, prob ucunun bir öğeye erişebilmesine ve ardından temas noktasında hassasiyet sağlayabilmesine bağlıdır.

Mastarla parça kontrolü işleminizin performansı, yetersiz küre yuvarlaklığına ve konumuna, kötü dişli uyumuna veya ölçüm sırasında aşırı eğilmeye izin veren riskli bir tasarıma sahip bir prob kullandığınızda, kolaylıkla düşebilir.

Renishaw'da size mümkün olan en yüksek hassasiyeti sunmak amacıyla, kapsamlı bir CMM ve takım tezgahı prob uçları serisi geliştirmek için, prob ve prob ucu tasarımı konusunda uzmanlaştık.

ZEISS prob ile ölçüm uygulamalarına ve FARO® kollarına yönelik Renishaw prob uçları

Renishaw, ZEISS ve FARO problarına yönelik bir dizi prob ucu, adaptör ve aksesuar sunmak üzere kapsamlı prob uçları kataloğunu genişletti.

Çeşitli malzeme ve dişli boyutlarındaki düz prob uçları kadar çok sayıdaki yıldız, disk ve diğer şekilli prob uçlarını içeren serisi ile ZEISS problarına yönelik uygulama ihtiyaçlarınıza uyacak pek çok seçenek bulunmaktadır.

FARO kollarına yönelik prob uçları serisi zirkonya küre ve farklı dişli boyutlarında tungsten karbür sivri uçlu probları ve çeşitli uygulama ihtiyaçlarını karşılamak için bir dizi aksesuarı içerir.

ZEISS prob ile ölçüm uygulamalarına ve FARO® kollarına yönelik Renishaw prob uçları.

ZEISS prob kafalarında ve FARO kolu problarında kullanıma özel bir dizi Renishaw prob ucu.

Daha fazlasını öğrenin

Servis ve destek

Renishaw'un 50 yılı aşkındır gösterdiği büyümeye daima dünya çapında bir satış ve destek ağına yatırım yapma isteği eşlik etmiştir. Bugün buna 36'dan fazla ülkedeki ofisler ve ayrıca global bir distribütör ve acente ağı dahildir.

Bunun müşterilerimize sağladığı en büyük fayda, her zaman dünyanın dört bir yanındaki stok alanlarında, hızlı yerel teslimatı garanti eden, 100,000'den fazla prob ucunun bulunmasıdır.

Müşteri ilişkileri ve desteğe olan bağlılığımızla gıpta edilecek bir saygınlık kazandık. Teknik bir tavsiyeye ihtiyaç olduğunda, veya bir problem çıktığında, global personel ağımız bir tavsiyede bulunmak ve uygun bir ürün yenileme seçeneği önermek için her zaman hazırdır.

Prob kullanmak için en önemli ipuçları:

 • Orijinal Renishaw prob uçları kullanın.
 • Daima mümkün olan en kısa ve en dengeli prob uçlarını kullanın.
 • Mümkün olan en büyük küreyi kullanın.
 • Termal açıdan kararlı bileşenler mi kullanıyorsunuz? Ortam koşullarını göz önünde bulundurun.
 • Prob uçları konfigürasyonlarını bir araya getirirken prob üreticisi tarafından belirtilen izin verilen ağırlıklara dikkat edin.
 • Mümkün olan en az sayıda ayrık bileşen kullanın.
Seramik gövdeli prob uçları denetleniyor

Hassas prob uçları eğitim kılavuzu

Problarda doğru tür, malzeme, tasarım ve kalibrasyonun seçilmesi ve kullanılmasına ilişkin önemli teknik bilgileri broşürümüzde keşfedin.

Eğitim kılavuzumuzu indirin

Sıklıkla Sorular Sorular (SSS)

Renishaw prob uçları ile ilgili sıklıkla sorulan soruları görüntüleyin.

Neden farklı türlerde prob uçları var?

Geniş orijinal Renishaw prob uçları serisi farklı ölçüm uygulamalarına uyum sağlamak için bir dizi konfigürasyona sahiptir. Farklı malzemelerden yapılmış, prob ucu küreleri dahil, tüm bileşenler mevcuttur. Daha fazla bilgi edinmek için lütfen Hassas prob uçları kılavuzumuzu indirin.

Gerçek bir Renishaw prob ucu kullandığınızı nasıl anlarsınız?

Prob uçlarımızın çoğunun tutma yerinde Renishaw logosu bulunur. Tamamı holografik etiketlerle plastik kutular içerisinde temin edilirler. Topladığınız verilerin bütünlüğünü sağlamak için, kapsamlı orijinal Renishaw prob uçları serisinden bir prob ucu belirlediğinizden ve kullandığınızdan emin olunuz.

Renishaw prob uçları RoHS uyumlu mudur?

Prob uçları serisi ürünler RoHS uyumludur. Lütfen konu ile ilgili tam beyanımızı okuyun.

 

Satış ekibimizle bugün iletişime geçin

Daha fazla bilgi edinmek ve bir uzmanla konuşmak için yerel ofisinizle iletişime geçin.