Gezinimi atla

Pozisyon enkoderleri haberleri

Tasarımcıların çok çeşitli enkoderleri hareket kontrol sistemlerine entegre etmelerine imkan veren Renishaw’un en son enkoder ürünleri haberleri, başarı hikayeleri ve teknik makaleler

En son makaleler

 • Devrim yaratan yeni enkoder cetveli yepyeni kapılar açıyor

  RKLC close-up Global metroloji uzmanı Renishaw, altındaki taşıma biriminin termal davranışını benimseyen, taşıma birimine mastarlanmış yeni bir enkoder cetveli piyasaya sunuyor. RKLC enkoder cetveli, dayanıklı, sadece 0,15 mm kalınlığı sahip, 6 mm genişliğinde bir paslanmaz çelik şerittir. Cetvel Renishaw’un VIONiC™, TONiC™ ve QUANTiC™ artımsal enkoder aileleri ile uyumludur.

 • Renishaw Win Otomasyon 2015 fuarında gelişmiş enkoder ürünlerini sunuyor

  WIN Automation 2015 logo 19 - 22 Mart tarihleri arasında İstanbul, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek WIN Otomasyon Fuarında RESOLUTE™ gerçek mutlak ve TONiC™ artımsal optik enkoderleri tanıtılacaktır. Salon 2'de bulunan B240 numaralı standa uğrayacak olan ziyaretçiler Renishaw'un hassas pozisyon tespit sistemleri serisini görecekler.

 • Yeni 18 bit mutlak manyetik halka enkoder

  AksIM magnetic encoder Renishaw'un bağlı kuruluşu RLS d.o.o., dahili OEM hareket kontrol uygulamaları için yeni AksIM™ gerçek mutlak manyetik enkoderin piyasaya çıkarıldığını duyurdu.

 • LinACE™ mutlak InAxis™ lineer şaft enkoderleri

  LinACE absolute shaft encoder LinACE, pozisyon veya hız için bir geribildirim elemanı olarak, hidrolik, pnömatik ve elektromekanik aktüatörlere entegre edilmek için tasarlanmış dayanıklı bir mutlak lineer enkoderdir. Sistem ±5 µm hassasiyete sahiptir ve kullanıcılar güvenlik ve performansı belirgin bir şekilde arttıran, tam bir kapalı döngü kontrol elde edebilirler. Renishaw’un bağlı kuruluşu RLS tarafından tasarlanan ve üretilen LinACE lineer pozisyon geribildirimine tamamıyla yeni bir yaklaşım sunmaktadır.

 • Siemens DRIVE-CLiQ arayüz ile RESOLUTE™ gerçek-mutlak lineer ve dairesel (açılı) enkoder

  DRIVE-CLiQ logo Siemens DRIVE-CLiQ, enkoder ve direkt ölçme sistemlerini SINUMERIK ve SINAMICS sürücü bileşenleri ile birbirine bağlamak için kullanılan, yaratıcı ve etkin bir arayüzdür. DRIVE-CLiQ arayüzü ile RESOLUTE gerçek-mutlak optik enkoder, tezgah üreticilerinin daha yüksek performans ve güvenilirlik elde etmesine imkan verir.

Tüm makaleler