Gezinimi atla

Otomotiv

Bir otomotiv devrimini yönlendirmek

Üreticilerin verimlilik ve performanslarının geliştirmelerine yardımcı olmak ve yeni bileşenleri pazara şimdiye kadar olduğundan daha hızlı getirmek konularında onlarca yıllık tecrübeye sahibiz.

Şimdi alternatif yakıtlar ve otomasyon teknolojisinin geleceği için sabırsızlanıyoruz.

Yeni teknoloji geliştirme ve benimseme konularına odaklanarak ve üreticilerin şimdiye kadar görülmemiş derecede zorlu performans hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olarak, otomotiv tedarik zincirinin her alanında çalışıyoruz. Özellikle güç aktarma organları üretiminin kontrol edilmesi alanında uzmanlığa sahibiz.

Uzmanlık alanlarımız

Yeni prosesler

Motor sporları alanındaki çalışmalarımız aracılığıyla geliştirilen proses ile metaller, karbon elyaf ve özellikli alaşımlar ile gerçekleştirilen üretimlerde yüksek seviyelerde hassasiyet elde edebiliyoruz. Metal 3 boyutlu yazıcı ve Aditif Üretim için Tasarım alanlarındaki gelişmelerimizi kullanarak, daha önceden üretilmesi mümkün olmayan, enjeksiyon kalıplama parçalar için uyumlu bir şekilde soğutulmuş kalıp takımları gibi, bileşenleri üretebiliyoruz.

Otomasyon

Güç aktarma bileşenleri için kullanılan yüksek hacimli CNC işleme proseslerinin kapalı devre kontrolü.

Verimlilik

Güçlü üretim kontrolleri ile maliyetlerin düşmesini sağlıyoruz. Bu kontroller parçaların ilk seferde doğru biçimde üretilmesini ve hurda ve atık miktarının üretimi yavaşlatmadan düşürülmesini garanti etmektedir. Bu işlem ayrıca malzeme maliyetlerini ve bileşen başına döngü süresini de azaltmaktadır.

Performans

Teknolojimiz üreticilerin, özellikle motorların kritik bölgelerinde ve güç aktarma organlarında şimdiye kadar hiç olmadığı kadar sıkı toleranslarla çalışarak, büyük performans artışları elde etmelerine yardım etmektedir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Kalibrasyon 

Hassas takım tezgahı için cihazlar ve yazılım ve CMM ayarı, yüksek kalite, tekrarlanabilirlik, verimli üretim prosesleri için bir temel oluşturur.

Takım ölçme ve kırık takım tespiti

Temaslı ve temassız takım sıfırlama sistemleri kesme takımlarının durumunu veya aşınmasını tespit eder ve ayarlar.

Tezgah üzerinde prob ile ölçme 

Parçaların doğru biçimde ayarlanmasını sağlayan takım tezgahı probları, işleme sırasında ortaya çıkan termal sapma gibi değişiklikleri kontrol eder ve parçaların teknik özelliklerine ve tasarım amaçlarına uygun biçimde üretilmelerini garanti eder.

Mastar ile parça kontrolü 

Equator™ mastar ile parça kontrol sistemi, karmaşık parçaların bile hassas ve hızlı biçimde kontrol edilmesini, tezgah ile işlemedeki eğilimlerin izlenmesini ve termal sapma gibi değişen değişkenleri hesaba katan otomatik proses uyarlamaları yapılmasını sağlar.

Ölçüm 

5 eksenli CMM prob ile ölçüm sistemleri, sızdırmazlık yüzeylerinin performansını ve araçların verimliliğini garanti ederek, form ve yüzey pürüzlüğünü denetlemek için parçaları ölçebilirler. Motor blokları ve silindir kafaları gibi yüksek hassasiyetli bileşenler için hızlı veri toplama işlemi sağlarlar.

Pozisyon enkoderleri 

Manyetik, interferometrik lazer ve optik pozisyon enkoderleri, uzun mesafelerde veya dar alanlarda, yüksek hassasiyetli pozisyon kontrolü ve hareket kontrolü sağlarlar.

Katmanlı imalat 

Kafes çalışması ve yapılar için dahili destekleme gibi - güçlü ve hafif bileşenler oluşturmak amacıyla, bir dizi metal tozu kullanarak metal 3D baskı alıyoruz.

Raman spektroskopisi 

Sanat eserlerinin ve özellikli gereçlerin malzeme bileşimlerinin kontrolü ve yüzey kaplamalarının kalitesinin kontrolü için kullanılır.

İşinizi geliştirmeniz için size nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda daha fazlasını öğrenmek ister misiniz?

Otomotiv ile ilgili başarı hikayeleri