Gezinimi atla

Otomatik değiştirmeli uzatma çubukları

Minimum hassasiyet kaybı ile daha fazla erişim sağlamak amacıyla prob ve prob kafası arasına yerleştirilmiş prob uzatmaları serisi.

Otomatik değiştirmeli uzatma çubukları Otomatik bağlamalı çubuklar, bir uçlarında Renishaw otomatik bağlanmanın dişi parçasını ve diğer uçlarında prob bağlantı parçasını bulundururlar. Otomatik bağlamanın erkek parçası prob kafalarında bulunur ve hızlı manüel veya otomatik uzatma çubuğu değişimine imkan verir.

Otomatik bağlamalı uzatma çubukları, çok problu kurulumların otomatik değişimi için, ACR1 ve ACR3 prob değiştirme magazinleri ile birlikte kullanım için uygundur. Çok kablolu (tüm 13 pimin bağlandığı) olabilirler veya sadece 2 kabloları bulunur. Çubuğun proba bağlanacağı uç ya bir erkek otomatik bağlamaya veya bir M8 dişlisine sahiptir.

PHS1 kafa adaptörleri, kullanıcının PHS1 sistemini diğer prob tiplerine çevirmesine ve kurulum sırasında uzatma çubukları eklemesine izin veren, farklı bir kinematik bağlantıya sahiptirler.

İki ucu otomatik bağlamalı uzatmalar

PEM1

Otomatik bağlamalı probların erişim mesafelerini çok kablolu uzatma çubukları kullanarak uzatırlar.

PEM uzatma çubukları tüm çok kablolu problar (TP7M, SP25M ve SP600M tarama probları ve OTP6M optik probu) ve bir adaptör kullanan diğer temasla tetiklemeli problar ile kullanılmak üzere tasarlanmışlardır.

Bir ucu otomatik bağlamalı diğeri M8 burçlu uzatmalar

PAA2 uzatma çubuğu

M8 dişli problarını otomatik bağlamalı prob kafalarına bağlayabilen uzatma çubukları.

PAA serisi uzatma çubukları, standart 2-kablolu temasla tetiklemeli probların otomatik bağlamalı kafalara takılmasına - örneğin, TP20 probunun PH10M PLUS veya MIH kafalarına takılması gibi, imkan verir.

Mevcut üç tane PAA uzatma çubuğu bulunmaktadır. PAA1 30 mm'lik çelik bir adaptördür, PAA2 ve PAA3 alüminyumdan yapılmış olup, sırasıyla 140 mm ve 300 mm toplam etkin uzunluğa sahiplerdir.

PHS1 kafa adaptörleri

HA-8

Bu kafa adaptörleri, PHS1 konnektörünü diğer prob sensörleri için uygun olan bir bağlantıya dönüştürürler.

HM-M çok kablolu probların PHS1 ile kullanılmasına imkan verir.

HA-8, Renishaw'un M8 uzatmalarının, siparişe üzerine hazırlanan PHS1 kafa uzatmalarına bir alternatif olarak kullanılmasına izin verir.

PHS1 kafa uzatmaları

PHS1 kafa uzatması

M8 dişlisine bağlantı için entegre uzatma çubuklu PHS1 kafa adaptörleri, ACR2 üzerinde otomatik olarak değiştirilebilirler.

Bu uzatma çubukları PHS1'in erişim mesafesinin 330 mm, 500 mm veya 750 mm uzamasına imkan verirler (dolayısıyla HE330, HE500, HE750). Kafa uzatmaları ayrı olarak veya kitlerin içinde satın alınabilirler.