Gezinimi atla

OPTiMUM™ elmas prob uçları

En zorlu ortamlarda yüksek performanslı tarama

Neden OPTiMUM elmas kaplanmış prob uçlarını kullanmalısınız?

OPTiMUM elmas prob uçları zorlu uygulamalarda uzun süreli tarama performansı sunmaktadır. Elmas kaplanmış küreler yuvarlaklıklarını korur ve bir parçayı tararken malzeme “birikmesi” veya vakitsiz aşınma nedeniyle zarar görmez. Elmas kaplanmış prob uçları, çalışma ömrünün artması ve yeniden kalibrasyon ve ölçüm durma süresinin azalması dahil olmak üzere, birden çok avantaj sağlar.

Metroloji uygulamaları için prob uçları üretiminde sahip olduğu 40 yıldan fazla deneyimi ile Renishaw yüksek hızlı tarama uygulamalarına olan artan ihtiyacı desteklemek amacıyla OPTiMUM elmas prob uçlarını geliştirdi. Seramik küreler, yaklaşık 0,03 mm bir kalınlığa kadar elmas ile kaplanır ve ardından bu küreler oldukça karmaşık bir proses ile cilalanır.

Prob ucunun vaktinden önce aşınmasını engelleyin

Sert veya aşındırıcı yüzeyler üzerinde tarama yapılması, iş parçasının ve prob ucu küresinin malzemeleri arasındaki etkileşimden kaynaklanan aşınmaya yol açabilir. Tarama için yakut bir küre kullanırken, iş parçası yüzeyinden gelen minik kalıntı parçacıkları, prob ucu küresi ve iş parçasının yüzeyinde, ince çiziklere neden olabilir.

OPTiMUM elmas prob uçlarındaki küreler aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır ve aşındırıcı yüzeyler üzerinde tarama işlemi yaptıktan sonra biçimlerini korurlar.

Malzeme birikimi olmaz

Alüminyum gibi yumuşak yüzeyler üzerinde tarama yapılması, prob ucu küresi üzerinde malzeme birikimi oluşturur. Alüminyumu taramak için yakut bir küre kullanıldığında, iki malzeme birbirini çeker ve malzeme yumuşak yüzeyden daha sert olan yüzeye geçer. Bu durum, alüminyumun yakut kürenin yüzeyinde birikmesi, kürenin şeklini değiştirmesi ve prob ucunuzu sık sık değiştirmeniz gerekeceği anlamına gelir.

OPTiMUM elmas prob uçları ile biriken malzeme küreye yapışmaz ve bir şekilde biriken küçük miktarlar da kolayca silinebilir.

İsteğe özel tasarım

Sipariş üzerine tasarlanan elmas kaplanmış prob uçlarınız size özel uygulamanızın gerekliliklerini karşılamak amacı ile çeşitli dişli boyutlarında ve gövde malzemesi ile 1,5 mm’den 8 mm’ye değişen küre boyutlarında üretilebilir.

OPTiMUM elmas prob uçları Renishaw tarafından firma bünyesinde, kısa teslimat süreleri ve yüksek kalite standartları garanti edilerek, tasarlanır ve üretilir.

REVO® RSP2 tarama probu ile kullanılmak üzere üretilen tüm OPTiMUM elmas prob uçları, rezonansın prob uçları için geçerli olduğunu kontrol eden REVO sistemi ayarlama parametrelerini garanti etmek amacıyla Renishaw tarafından test edilmiştir.

OPTiMUM elmas prob uçları için sağladığımız isteğe özel tasarım hizmetimiz hakkında daha fazlasını öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Karşıdan yüklemeler