Gezinimi atla

OMP400 yüksek hassasiyetli tezgah probu

Küçük - orta boy arası işleme tezgahlarında ve küçük çok amaçlı tezgahlarda iş parçası ölçümü ve parça ayarı için.

Rakipsiz 3-Boyutlu hassasiyet ve tekrarlanabilirlik.

Güvenilir modülasyonlu optik iletim.

Daha az hurda ve daha yüksek kar oranları için olağanüstü performans.

OMP400, otomatik iş ayarının tüm faydalarının yanı sıra, çok amaçlı tezgahlar dahil olmak üzere, CNC işleme merkezlerinde karmaşık 3 boyutlu parça geometrisini ölçme becerisini de sunan, kompakt ve yüksek hassasiyetli bir temaslı probtur.

OMP400, patentli strain gauge teknolojisi ve etkileşime dirençli optik iletimi ile tüm Renishaw yüksek hassasiyetli problarında bulunan üstün performansı sağlar.

RENGAGE™ teknolojisi ailesi

Hurda miktarını azaltın, verimliliği ve karlılığı arttırın - Renishaw takım tezgahı probları tezgah ile işleme prosesinizi kontrol altında tutabilir.

Performans için tasarlanmış

OMP400 pervane

Üstün 3 boyutlu hassasiyet

Karmaşık 3 boyutlu şekilleri ve konturları ölçerken rakipsiz mikron altı performans sağlar.

Ultra düşük tetikleme gücü

Narin işler için benzersiz düşük tetikleme kuvvetine sahip olunması, yüzey ve biçim hasarlarının ortadan kaldırılmasına yardım eder.

Sağlam biçimde tasarlandı

Sağlamlığı, en zorlu ortamlarda bile güvenilir ölçüm ve uzun bir servis ömrü sağlar.

Zor parçaları ölçün

Uzun ve isteğe özel prob uçları kullanırken gelişmiş hassasiyete sahip olunması, zor parçaların kolaylıkla ölçülebileceği anlamına gelir.

Ürünlerimiz için mevcut ve gelecek performans gerekliliklerini karşılamak, sürekli olarak 1 μm'ye kadar hassas, şimdiye kadarkilerden daha küçük ve daha karmaşık parçaların üretilmesini gerektirmektedir. Bu nedenle güvenilir ayar ve ölçümler bu proses için önemlidir ve bizim RENGAGE teknolojini kullanma kararımızın temelini oluşturmaktadır. Renishaw OMP400, ihtiyaçlarımızı güvenilir bir biçimde karşılayabilen tek ürün.

Flann Microwave (İngiltere)

OMP400 ve NC4 prizmatik parça

0,25 µm 2σ

Tek yönde tekrarlanabilirlik

±1,00 µm

X, Y ve Z düzlemlerinde 3D lobing

0,06 N

XY düzleminde ultra düşük prob ucu tetikleme gücü

Etkileşime dayanıklı optik iletim

Etkileşime dayanıklı optik iletim

Optik sistemler prob ve alıcı arasında açık bir "görüş hattı" gerektirirler, bu durum optik sistemlerin, karmaşık fikstürler olmadan, en iyi küçük ve orta boyuttaki tezgahlara uygun olmaları anlamına gelmektedir.

Bir Renishaw optik iletim sistemi prob ve CNC kontrolü arasındaki iletişim için kızıl ötesi teknolojisini kullanır.

Prob tezgah kontrol sinyallerini alır ve durum sinyallerini iletir. Çalışma modunda, pil durumu dahil olmak üzere, prob bilgilerini alıcıya iletir.

Renishaw sistemleri diğer kaynaklardan gelen ışık etkileşimini geri çevirmek ve güvenilir iletişimi sağlamak için modülasyonlu optik iletimi kullanırlar.

Sistemler daha küçük takım tezgahlarının ihtiyaçlarını karşılamak için optimize edilebilirler ve tek bir arayüz ile üç taneye kadar prob kullanılabilir.

RENGAGE™ teknolojisi ile 3 boyutlu ölçüm

MP250 strain gauge mekanizması

RENGAGE™ teknolojisi, kanıtlanmış silikon strain gauge teknolojisi ile ultra kompakt elektroniği birleştirerek, üstün 3D ölçüm kapasitesi ve mikron altı tekrarlanabilirlik elde etmek için tezgah üstü prob ile ölçüm sistemlerinin kullanılmasına imkan verir.

Strain gauge'lar kinematik mekanizmadan bağımsız oldukları için, RENGAGE teknolojili problar ultra düşük bir tetikleme gücüne sahiptir. Olağanüstü bir ölçüm hassasiyeti sağlamalarının yanı sıra yüzey ve form hasarı olasılığını da ortadan kaldırırlar.

GoProbe uygulaması

Prob ile ölçümü basitleştiren yazılım

Renishaw problarının kolay kullanımlı olmalarını sağlamaya kendini adamıştır. Kapsamlı bir makro programları ve takım tezgahı uygulamaları serisi ölçüm programlarını hızlı ve yol gösterici biçimde hazırlamanıza imkan verir.

Sistem bileşenleri

OMP400 bileşenleri

Optik alıcı/arayüz

Optik alıcı/arayüz ölçüm probu ve CNC tezgah kontrolörü arasında sinyalleri iletir ve proses eder.

OMP400 ölçüm probu

Yüksek-hassasiyetli ölçüm için RENGAGE™ teknolojisi ile donatılmış 40 mm çaplı temasla tetiklemeli bir ölçüm probu.

Prob uçları

Yüksek modüllü sağlam karbon fiber prob uçları serisi özellikle strain gauge problar ile kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Bu prob uçları ön-hareket (Pre-travel) sapmasını en aza indirmek ve probun hassasiyetini geliştirmek için tasarlanmıştır.

Sonraki adımlar

OMP400’ün tam size göre olduğunu düşünüyorsanız, yerel satış temsilciniz ile iletişime geçin.


Daha fazlasını öğrenin

OMP400 kullanıcı bilgi kaynakları

Kurulum kılavuzları, kullanıcı kılavuzları ve uyumluluk bilgileri için teknik destek kütüphanemizi ziyaret edin.

Renishaw avantajı

Renishaw'da dünya çapındaki 70'in üzerinde servis ve destek ofis ağımız aracılığıyla, müşterilerimize güçlü bir destek sunmanın kazandırdığı mükemmel saygınlığın keyfini çıkarıyoruz.

Teknik destek, eğitim ve tavsiye alın veya geniş stoklu Çevrim içi mağazamızdan yedek parçalar ve aksesuarlar satın alın.