Gezinimi atla

MP250 yüksek hassasiyetli tezgah probu

Taşlama uygulamaları için tasarlanmış, yüksek hassasiyetli temasla tetiklemeli prob

.

Rakipsiz 3-Boyutlu performans

Prob ucu yüzeye temas ettikten, tetiklenme sinyali alınıncaya kadar geçen ultra düşük mesafe değişikliği ile üstün hassasiyet.

Zorlu ortamlar için sağlam tasarım.

Renishaw MP250 probu taşlama proseslerini kontrol altında tutmak amacıyla tasarlanmıştır. Parçaların "ilk seferde doğru" işlenmesini sağlayıp, daha fazla miktarda parçanın güvenilir ve hassas biçimde üretilmesine imkan verir, dolayısıyla verimliliği ve kârlılığı arttırır.

RENGAGE™ teknolojisi ile donatılan sistem rakipsiz bir 3D hassasiyet ve tekrarlanabilirlik sunarak, tezgah üzerinde güvenilir ölçüm yapılmasını sağlar.

Küçük prob, büyük etki

Hurda miktarını azaltın, verimliliği ve karlılığı arttırın - MP250 taşlama prosesinizi kontrol altında tutabilir.

Taşlama uygulamaları için tasarlandı

Zorlu ortamlarda tezgahla işleme

Zorlu ortamlarda performans

Çift diyaframlı sızdırmazlık özelliği, MP250 probunun taşlama tezgahlarında sıkça bulunan aşındırıcı parçacık dolu ortamlarda çalışmasına izin verir - bu şartlarda bile, prob, uzun servis ömrü boyunca olağanüstü güvenilir ölçüm sağlar.

MP250 kalibrasyon çubuğu

Kompakt tasarım

MP250 sadece 25 mm çapındadır. Bu kadar küçük boyutta olması, alanın önemli olduğu tezgahlarda daha iyi erişim imkanı sunar.

MP250 kalibrasyon küresi

Tezgah titreşimine karşı koyun

Prob, torna ve taşlama işlemleri sırasında sıklıkla yaşanan, yüksek seviyedeki titreşime maruz kaldığında bile, üstün performansını korur. Tezgah titreşimi bir sorun olduğunda, prob titreşime daha dayanıklı olan bir konfigürasyona geçirilebilir.

MP250 yivli takımı ölçüyor

İsteğe özel prob uçları ile kullanın

İsteğe özel uzun ve ağır prob uçları MP250 ile kullanılabilir. Bu uçlar genellikle taşlama tezgahlarında takım ve kesici ölçümü için gereklidir. RENGAGE™ teknolojisi probun olağanüstü hassasiyet sağlamasına izin vererek, büyük prob uçları ile kullanıldığında bile ön-hareket (Pre-travel) sapmasını garanti eder.

0,25 µm 2σ

Tek yönde tekrarlanabilirlik

±1,00 µm

X, Y ve Z düzlemlerinde 3D lobing

0,08 N

XY düzleminde ultra düşük prob ucu tetikleme gücü

RENGAGE™ teknolojisi ile 3 boyutlu ölçüm

MP250 strain gauge mekanizması

RENGAGE™ teknolojisi, kanıtlanmış silikon strain gauge teknolojisi ile ultra kompakt elektroniği birleştirerek, üstün 3D ölçüm kapasitesi ve mikron altı tekrarlanabilirlik elde etmek için tezgah üstü prob ile ölçüm sistemlerinin kullanılmasına imkan verir.

Strain gauge'lar kinematik mekanizmadan bağımsız oldukları için, RENGAGE teknolojili problar ultra düşük bir tetikleme gücüne sahiptir. Olağanüstü bir ölçüm hassasiyeti sağlamalarının yanı sıra yüzey ve form hasarı olasılığını da ortadan kaldırırlar.

Ürünlerimiz için mevcut ve gelecek performans gerekliliklerini karşılamak, sürekli olarak 1 μm'ye kadar hassas, şimdiye kadarkilerden daha küçük ve daha karmaşık parçaların üretilmesini gerektirmektedir. Bu nedenle güvenilir ayar ve ölçümler bu proses için önemlidir ve bizim RENGAGE™ teknolojini kullanma kararımızın temelini oluşturmaktadır.

Flann Microwave (İngiltere)

Sistem bileşenleri

MP250 prob ile ölçüm sistemi

HSI-C arayüzü

Ölçüm probu ve CNC tezgah kontrolörü arasında sinyalleri ileten ve işleyen kablo bağlantılı bir iletim arayüzü. Farklı prob işletim konfigürasyonları arayüzdeki bir anahtar ile seçilebilir.

FS10 / FS20 soketi

Ölçme probu için sağlam bir montaj pozisyonu sağlayan bir soket ve ölçme probu ve arayüz arasında tamamen zırhlı, kablolu bağlantı.

MP250 ölçüm probu

Yüksek-hassasiyetli ölçüm için RENGAGE teknolojisi ile donatılmış 25 mm çaplı temasla tetiklemeli bir ölçüm probu.

Prob uçları

Yüksek modüllü sağlam karbon fiber prob uçları serisi özellikle strain gauge problar ile kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Bu prob uçları ön-hareket (Pre-travel) sapmasını en aza indirmek ve probun hassasiyetini geliştirmek için tasarlanmıştır. Özellikli uygulamaya özel prob uçları da kullanılabilir.

Sonraki adımlar

MP250’nin tam size göre olduğunu düşünüyorsanız, yerel satış temsilciniz ile iletişime geçin.

Daha fazlasını öğrenin

MP250 kullanıcı bilgi kaynakları

Kurulum kılavuzları, kullanıcı kılavuzları ve uyumluluk bilgileri için teknik destek kütüphanemizi ziyaret edin.

Renishaw avantajı

Renishaw'da dünya çapındaki 70'in üzerinde servis ve destek ofis ağımız aracılığıyla, müşterilerimize güçlü bir destek sunmanın kazandırdığı mükemmel saygınlığın keyfini çıkarıyoruz.

Teknik destek, eğitim ve tavsiye alın veya geniş stoklu Çevrim içi mağazamızdan yedek parçalar ve aksesuarlar satın alın.