Gezinimi atla

MODUS™ 2

Renishaw'un MODUS 2 metroloji yazılımı karmaşık ölçümü basit hale getirir.

Kullanım kolaylığı dikkate alınarak tasarlanmıştır

Varolan ve yüksek potansiyelli MODUS platformunu esas alan ve Renishaw'un 3 ve 5-eksenli CMM sensör teknolojileri paketi ile desteklenen MODUS 2, kullanım kolaylığı dikkate alınarak tasarlanmıştır. Yenilikçi arayüz yeni kullanıcıların öğrenmesi ve daha hızlı program yapması için basit olup, bir CAD modeli olsun veya olmasın, eşi görülmemiş seviyede verimlilik sağlar.

MODUS 2 iş başında

Tasarımdan gelen kullanım kolaylığı

MODUS 2 kullanım kolaylığı ön planda tutularak tasarlanmıştır. Yenilikçi arayüz yeni kullanıcıların öğrenmesi ve daha hızlı program yapması için basit olup, bir CAD modeli olsun veya olmasın, eşi görülmemiş seviyede verimlilik sağlar.

Endüstride yer etmiş ve yüksek potansiyelli MODUS platformunu esas alan yazılım Renishaw'un 3 ve 5-eksenli CMM sensör teknolojileri paketi için en uygun desteği sunar.

Kullanıcı deneyimi

MODUS 2 yazılım paketi, basit bir manüel CMM işleminden, çok eksenli sistemlerde karmaşık parça ölçümüne kadar, pek çok işleme otomatik olarak uyum sağlar ve sadece mevcut işlemle ilgili olan fonksiyonelliği sunar.

Kullanıcı deneyimi, yazılım "çalışır vaziyetteki" bir CMM'e bağlanmış olsun veya hız kontrolünün tam simülasyonunun ölçüm dizini gelişimi ve görüntülenmesine imkan verdiği çevrimdışı bir ortamda çalışıyor olsun, her ikisinde de aynı olacak biçimde tasarlanmıştır.

Gelecek teminatlı

MODUS 2 metroloji yazılımı paketi, Renishaw’un gerçekleştireceği en son model sensör ve kontrolör teknolojisi yenilikleri için mutlaka geçerli olacağının garantisi ile, gelecek teminatı olan bir yatırımdır. Bu 5-eksenli ölçüm ürün serisi için ileride piyasaya çıkacak sensörleri de içerecektir. Söz konusu seri eşi görülmemiş ölçüm hızı ve esnekliği sunarken, aynı zamanda hız yüzünden klasik tekniklerin yapısında bulunan hassasiyetten ödün verilmesini engeller.

MODUS 2™ öne çıkan özellikler

 • I++ DME iletişim protokolünün kullanılması Renishaw'un evrensel CMM kontrolörlerinin UCC serisine ek olarak, üçüncü parti CMM kontrolörleri için de destek sağlar.
 • 5 eksenli ölçüm sistemleri için destek.
 • OSM teknolojisi, parçanın etrafında etkin, çarpışmadan uzak hareket yollarının otomatik olarak oluşturulmasını sağlar.
 • Programcıdan bağımsız olarak tüm parçaların sürekli ölçümünün sağlanması amacıyla, ihtiyaca özel ölçüm stratejileri oluşturulabilir ve diğer kullanıcılarla paylaşılabilir.
 • CAD-destekli offline programlama, IGES, STEP, Parasolid® ve VDA-FS’in formatları için destekli.
 • CATIA® (v5 and v4), Siemens® NX™ (daha önce Unigraphics®), Pro/E® ve Solidworks® CAD / CAM çözümleri ile yüksek kalitede entegrasyon.
 • 5-eksenli hareketler dahil olmak üzere, tam hareket simülasyonu ve çarpma tespiti.
 • Geçerli DMIS desteği.
 • Sertifikalı matematik algoritmaları.
 • Güçlü metin ve grafik içerikli raporlama.
 • Belgelenmiş Q-DAS® dahil olmak üzere, sonuç verilerinin esnek çıktısı.
MODUS 2 – ScreenOptions CAD