Gezinimi atla

Medikal sektörü için metal 3 boyutlu imalat

Aditif imalat olarak da bilinen 3 boyutlu metal imalat, faydaları her gün gelişen gerçek hayat uygulamaları tarafından hemen anında kabul edilen, heyecan verici bir teknolojidir.

Metal 3 boyutlu imalat, freze, döküm, kalıp veya fabrikasyon gibi, daha klasik üretim metotlarında görünen kısıtlamaların çoğunu ortadan kaldırır. Bu durum, karmaşık geometriler ve parçaların müşteri eksenli üretimi için, daha önce imkansız olan piyasa fiyatlarında, yeni olasılıkların önünü açmaktadır.

Aditif imalatın olasılıkları

3 boyutlu metal imalat, freze, döküm, kalıp veya fabrikasyon gibi, daha klasik üretim metotlarında görünen kısıtlamaların çoğunu ortadan kaldırır. Bu durum, karmaşık geometriler ve parçaların müşteri eksenli üretimi için, daha önce imkansız olan piyasa fiyatlarında, yeni olasılıkların önünü açmaktadır.

Metal 3 boyutlu imalat, karmaşık öğeler ve hassas parçalar üretme becerisi ile, hem kobalt krom, hem de titanyumdan medikal ve dental parçalarının üretimi için son derece uygundur.

Aditif imalat kraniomaksillofasiyal implantlar ve kılavuzlar için özel medikal parçalar üretimine uygulanabilir. Ortopedi ve dental parçalar metal 3 boyutlu imalat teknolojisinin kullanılmakta olduğu alanlardan sadece bazılarıdır ve daha pek çok uygulama mümkündür. Renishaw, mevcut müşteri cihazlarını daha iyi duruma getirmek veya henüz faydalanılmamış yeni uygulamalar geliştirmek için, müşterileri ile birlikte çalışmaya çok isteklidir.

3 boyutlu yazdırılmış medikal implantlar 10

3 boyutlu yazdırılmış medikal implantlar 2

Metal 3 boyutlu imalat - genel bakış

Renishaw'un lazer ergitme sistemi, yüksek enerjili bir fiber lazer kullanarak, doğrudan 3D CAD dosyalarından çok yoğun metal parçalar üretme becerisine sahip, öncü bir aditif imalat prosesidir. Parçalar, vakumlanmış sıkı bir şekilde kontrol edilen atmosferde tamamen katman katman eritilen, kalınlıkları 20 - 100 mikron arasında değişen, bir dizi ince metal tozdan üretilir. Daha fazlasını öğrenmek istiyor musunuz?

Metal aditif imalat tozunun boyutu nedir?

3 boyutlu modelleme ve imalat

  • A patient who suffered cancer of the lower jaw required removal of the affected region coupled with reconstructive work.

Misson’dan Nepal’e

  • A young mother received ground-breaking surgery at the expert hands of consultant Oral and Maxillofacial surgeon Shakir Mustafa during an aid and education mission visit to Nepal. See how pre-planned processes created a perfectly fitting implant with excellent surgical results.

3 boyutlu metal imalat kullanılarak yüz onarımı

  • Renishaw'un müşteriye özel kesme ve yerleştirme kılavuzlarının bir müşteriyi nasıl yeniden gülüşüne kavuşturduğunu görün. Cerrah Adrian Sugar 3 boyutlu basılmış kobalt krom kesme ve yerleştirme kılavuzları ile böyle bir ameliyatı gerçekleştirebildi. Bay Sugar sonuçtan çok memnun olduğunu şu kelimelerle anlattı, "Hiçbir şeyle mukayese edilemeyeceğini düşünüyorum, aldığımız sonuç şimdiye kadar yaptıklarımızdan farklı bir kategoride."

Karşıdan Yüklemeler

Resim galerisi

Bu web sitesinde kullanılan tüm marka ve ürün isimleri söz konusu marka veya ürünlerin kendi sahiplerinin ticari isimleri, hizmet markaları, ticari markaları, veya tescilli markalarıdır.

Ürünlerin tamamı her bölgede mevcut olmayabilir, daha detaylı bilgi almak için satış temsilciniz ile iletişime geçiniz.