Gezinimi atla

Mavi lazer teknolojisi: takım tezgahı üzeri ölçümde standardın oluşturulması

14 Mayıs 2019 Salı

Global mühendislik teknolojileri firması Renishaw en son takım sıfırlama çözümünü EMO Hannover 2019’da piyasaya sürecek. Yeni NC4+ Blue sistemi, çok sayıdaki endüstride tezgah atölyelerinin üretim kapasitelerini arttırmalarına yardımcı olduğu kanıtlanmış, Renishaw tarafından sunulan pek çok akıllı fabrika proses kontrol çözümünden biri olacak.

EMO Hannover 2017’de piyasaya sürülen gelişmiş NC4 serisi takım problarının başarısı üzerine geliştirilen NC4+ Blue, Renishaw’un en son temassız takım probudur. Endüstri standartlarına göre kanıtlanmış takımdan takıma performansı ile takım ölçüm hassasiyetinde bir kademe atlama sağlar.

Azaltılmış çevrim süresi ile geliştirilmiş bileşen hassasiyeti

Endüstride bir ilk olma, mavi lazer teknolojisi (patent bekliyor) ve geliştirilmiş optik özellikleri ile Renishaw’un NC4+ Blue sistemleri, bileşenlerin daha hassas ve verimli biçimde işlenmelerini sağlayarak, takım ölçümü hassasiyetinde önemli gelişmeler sunar.

Klasik temassız takım problarında bulunan kırmızı lazer kaynaklarına kıyasla mavi lazer teknolojisinin daha kısa bir dalga boyu vardır. Bu özelliği ile geliştirilmiş kırınım etkilerine ve optimize edilmiş lazer ışını geometrisine yol açar. Bu durum, geniş bir aralıktaki kesici takımlar ile işleme yapıldığında çok önemli bir husus olan takımdan takıma ölçüm hatalarını en aza indirirken, çok küçük takımların ölçümünü mümkün kılar.

NC4+ Blue sistemleri ayrıca Renishaw’un otomatik optimizasyon teknolojisine sahip yeni ikili ölçüm modunu içeren en son temaslı takım sıfırlama yazılım paketlerini kullanır. Bu özelliklerin birleşmesi ıslak koşullarda bile hızlı ve güvenilir takım ölçümüne imkan vererek, kullanıcılara zaman ve para tasarrufu sağlar.

Sadeleştirilmiş programlama ve raporlama - Industry 4.0 kullanıma hazır

NC4+ Blue desteği artık Renishaw Set and Inspect ve GoProbe gibi tezgah üzeri ve mobil uygulamaları içeren, Renishaw’un kapsamlı grafik kullanıcı arayüzleri serisi içerisine yerleştirildi. Bu tutarlı, kullanımı kolay programlama platformları, prob ile ölçüme yeni başlayan veya az miktarda tezgah kodu bilgisine sahip olan kullanıcılar için mükemmel bir seçenek olup, daha tecrübeli kullanıcılar için de kullanımla ilgili avantajlar sunmaktadır.

Renishaw teknolojileri Industry 4.0 yazılımının akıllı karar vermesine imkan veren verileri sağlar. Tezgah üzeri takım ölçümü üreticilerin proseslerini otomatik hale getirmelerine ve optimize etmelerine izin verir ve kalite problemlerini ve CNC tezgah durma süresini en aza indirir. Renishaw’un tezgah üzeri Reporter uygulamasının en son sürümü ile kullanıcılar artık NC4+ Blue tarafından toplanan geçmiş takım verilerini görüntüleyebilir ve sonuçları seçtikleri yazılım ve kontrol sistemlerinde kullanmak üzere aktarabilirler.

NC4+ Blue takım sıfırlama sistemi ve tezgah ile işlemede proses kontrolü ve otomasyon için diğer tamamlayıcı ürünler hakkında daha fazlasını öğrenmek üzere EMO Hannover 2019’da (16 - 21 Eylül, salon 6, stand D48) Renishaw’u ziyaret edin.

Karşıdan yüklemeler

Renishaw ve ürünleri hakkında daha fazla görsele, videoya, firma biyografilerine veya bilgiye ulaşmak için Medya Dağıtım Merkezimizi ziyaret ediniz.