Gezinimi atla

Kanatçık ölçümü

APEXBlade, SurfitBlade ve MODUS metroloji yazılımlarını içeren Pervane Kanadı Takım Kiti, standart ölçüm tekniklerinin kısıtlamalarının üstesinden gelir.

Klasik metotlar ile, pervane kanatları sınırlı sayıda kesitle denetlenebilmektedir. Ancak REVO'nun süpürerek tarama teknolojisi, sizin tüm pervane kanadını hassas ve hızlı bir biçimde ölçmenize ve değerlendirmenize imkan verir.

Artık, yüksek hassasiyetli temaslı prob ile ölçüm verilerinden sınırsız sayıda kesit veya tüm yüzey analizi elde etmek mümkündür.

Pervane Kanadı Takım Kiti prosesi, otomatik olarak REVO için çarpışmasız bir süpürerek tarama programı oluşturmak amacıyla, APEXBlade yazılımının kullanılması ile başlar. Ardından oluşturulan program MODUS aracılığıyla CMM'de çalıştırılır.

Tarayarak süpürme işlemi, tüm kanat profili yüzeyini kapsayan, hassas bir "nokta bulutu" oluşturur. MODUS nokta bulutu kesit çıkarma fonksiyonunu kullanarak, gerekli olduğu her yerde kesit oluşturmak mümkündür.

Tüm veri seti kaydedildiği için, ihtiyaç duyulduğunda, yeniden ölçmeye gerek kalmadan, ilave kesitler yaratılabilir.

Veriler sonrasında iki yol ile işlenebilir:

Pervane kanadı ölçümü

Ölçüm

Veriler MODUS ile kesitlere dönüştürülür ve nominal CAD modeli gereklilikleri ile karşılaştırılır. Analiz sonuçları MODUS rapor modülü aracılığıyla sunulur, ayrıca MODUS sonuçların arşivlenmeleri için tanımlı bir PDF belgesi oluşturur.

Mühendislik

Veriler, aerodinamik ve gerilme analizlerinde vs. kullanılmak üzere, tam bir NURBS yüzeyi oluşturmak amacıyla, SurfitBlade tarafından işlenir.

 

Ürün bilgisi