Gezinimi atla

Kameralı ölçüm sistemleri için metroloji fikstürleri

Renishaw’un kameralı ölçüm fikstürleri ve akrilik taban plakaları, arkadan gelen ışığa ve kameralı ölçüm sisteminizden ve çoklu sensörlü tezgahlardan parçanın net, açık bir şekilde görünmesine imkan verir.
Renishaw kameralı ölçüm fikstürleri, her boyut, şekil veya tipteki parçanın kameralı ölçüm sisteminde ölçülmesinde tekrarlanabilirliği ve parçanın güvenli bir şekilde tutulmasını sağlar. Parçanın net bir şekilde görülmesini sağlarken, en küçük parçaları bile çeşitli şekillerde tutar.Renishaw Web mağazasındaki kameralı ölçüm fikstürleri
QuickLoad™ kameralı köşe ölçüm fikstürü ayarı

İş parçasını fikstürle net bir şekilde görülecek biçimde bağlama

Ø12 mm x 50 mm M4 dişli alüminyum aralayıcı
Ø12 mm x 10 mm M4 dişli alüminyum pim aralayıcı

Küçük ve hassas iş parçalarını güvenle tutun

Renishaw, en küçük parçaları bile tutacak şekilde tasarlanmış, herhangi bir kritik öğeyi engellemeden maksimum görünürlüğe ve prob erişimine izin veren geniş bir modüler metroloji fikstür bileşenleri serisine sahiptir.

Ölçüm süresini kısaltın

Parçalarınızı birden fazla plaka üzerinde ayarlayarak ve onları saniyeler içinde tezgah üzerinde veya dışında değiştirerek, fikstür ayarları sırasında yaşanan duruş sürelerini en aza indirin. Plakalar hızlı ayırma magnetleri kullanılarak hızlıca takılıp çıkarılabilir.

M4 fikstürle bağlama bileşenleri ile kullanım için 45° ayarlanabilir kayar ayna
Tabanlı M6 mikro mengene çenesi

QuickLoad™ köşesi (QLC)

Akrilik plakalarımız, bileşenlerin önlerinde herhangi bir engel olmaksızın görüntülenmesini sağlayan çoklu pencereli plakalarımızla bileşenlerin arkadan aydınlatılmasına imkan verir. Aynalar, bileşenlerin yan tarafındaki öğeleri görüntülemek üzere kullanılabilir ve yeniden yönlendirme ihtiyacını azaltır.

Çoğaltılabilir ayarlar

Birbiriyle aynı fikstür bağlama ayarları, prosesteki değişiklikleri ortadan kaldırarak, ölçümün tekrarlanabilirliğini sağlamak açısından önem taşımaktadır. Ayarlar, alfanumerik olarak etiketlenmiş taban plakalarımız ve etiketlenmiş fikstürle bağlama bileşenlerimiz kullanılarak doğru bir şekilde belgelenebilir ve çoğaltılabilir.

R-CRAV dönen açılı mengene

Kameralı ölçüm fikstür kiti oluşturun

Bir kameralı ölçüm tezgahı üzerinde bileşen bağlamak için bir Quickload köşesi, bir taban plakası ve bir fikstür kiti gerekir. Fikstürle bağlayacağınız parçaların türü, tezgahınız ve uygulamanız hangi kiti seçeceğinizi belirleyecektir. Fikstürle bağlanan iş parçasının yapısına bağlı olarak ek bileşenler de gerekebilir.

OGP QuickLoad köşesi
M4 çok pencereli akrilik plaka, 11,7 mm x 250 mm x 250 mm

Adım 1: Bir QuickLoad köşesi seçin

Quickload köşeleri, her biri belirli kameralı ölçüm tezgahı modeline uyacak şekilde tasarlanmış çoklu form faktöründe gelir. Kameralı ölçüm tezgahınızın sol alt köşesinde yer alan montaj deliklerine takılmak için tasarlanmıştır. Montaj delikleri, doğru boyut ve uygun montajı garantilemek amacıyla, en büyük kameralı ölçüm sistemi markaları için açılmıştır.

QuickLoad köşesinin kenarları tırtıklıdır, böylelikle parçalar doğrudan onun üzerine monte edilebilir ve hızlı ve kolay denetim için Renishaw M4, M6 veya 1/4-20 fikstür bileşenleri ile takılabilir.

Adım 2: Bir taban plakası seçin

Renishaw'un akrilik taban plakaları, QuickLoad köşesi içerisinde mıknatıslara hassas bir şekilde yerleşen girintili çelik pimler içerir. Bu pimler plakaların tezgaha hızlı, kolay ve tekrarlanabilir bir şekilde takılıp, çıkarılmasına imkan verir. Seçim yapabileceğiniz iki taban plakası seçeneği vardır:

  • Çok delikli: mümkün olan en çok parçanın, plakanın merkezinde açık bir alanla, bir kerede ayarlanması ve kontrolü için daha fazla esneklik sağlar
  • Çok pencereli: Küçük parçaların en iyi şekilde görüntülenmesi için daha fazla pencereli.
M4 kameralı ölçüm fikstür bileşen seti B
M4 yaylı çene

Adım 3: Bir bileşen seti seçin

Renishaw kameralı ölçüm fikstürleri, önceden konfigüre edilmiş setler halinde satın alınabilir. Bir set, demir veya demir olmayan küçük karmaşık parçaları tutmak için tasarlanmış bir dizi bileşenden oluşur.

Kameralı ölçüm bileşen setleri bir M4 dişli boyutunda mevcuttur.

Adım 4: İlave bileşenleri seçin

İlave kameralı ölçüm bileşenleri ayrı olarak satın alınabilir ve önceden konfigüre edilmiş bileşen setiyle birlikte kullanılabilir. Fikstürle bağlama bileşenleri kolaylıkla ayarlanabilir ve hasar görme veya bozulmayı engellemek amacıyla bileşenleri minimum kuvvet ile sıkıca tutması için tasarlanmıştır. Geniş kapsamlı parça serisi, bir fikstürü ayarlarken denetim amacıyla açık prob yolu garanti etmek için esneklik sağlar.

Okunacak önemli metin

  • Technical specifications:  Renishaw metrology fixturing

Teknik özellikler: Renishaw metroloji fikstürleri

İhtiyaç duyacağınız fikstür, ölçüm metodunuza (bir CMM, Equator™ gauge veya kameralı ölçüm sistemi kullanıyor olmanıza) ve ölçülen bileşenin yapısına göre değişecektir. Bu belge, her fikstür türüne yönelik tanıtım bilgileri, fikstürünüzü nasıl oluşturacağınıza dair rehberlik ve her bir fikstür bileşeni veya seti hakkında teknik bilgiler içerir.