Gezinimi atla

Kameralı ölçüm fikstürleri

Renishaw’un kameralı ölçüm fikstürleri ve akrilik taban plakaları, arkadan gelen ışığa ve kameralı ölçüm sisteminizden ve çoklu sensörlü tezgahlardan parçanın net, açık bir şekilde görünmesine imkan verir.

Kameralı ölçüm fikstürleri

Renishaw'un kameralı ölçüm fikstürleri, kameralı ölçüm sisteminize veya çok sensörlü tezgahınıza uyması için size özel tasarlanan iki farklı benzersiz fikstür çözümü sunmaktadır:

  • QuickLoad™ köşesi (QLC)
  • Birbiri ile değiştirilebilir kameralı ölçüm fikstürü (IVF)

Her bir sistem, arkadan gelen ışığın kullanılmasına ve parçayı kameralı ölçüm sisteminizde net bir şekilde görmenize imkan veren, bir akrilik taban plakası kullanmaktadır.

Renishaw'un kameralı ölçüm fikstürlerini kullanarak, hızlı ve tekrarlanabilir fikstür ayarları sayesinde, denetim prosesinizin verimliliğini, çoğaltılabilirliğini ve hassasiyetini geliştirin.

QuickLoad™ köşesi (QLC)

Renishaw'un akrilik taban plakaları, QuickLoad™ köşesi içerisinde mıknatıslara hassas bir şekilde yerleşen girintili çelik pimler içerirler. Bu plakaların tezgaha hızlı, kolay ve tekrarlanabilir bir şekilde yüklenmesine ve boşaltılmasına imkan verir. QuickLoad™ köşesinin (QLC) kenarları tırtıklıdır, böylelikle parçalar doğrudan onun üzerine monte edilebilir ve hızlı ve kolay denetim için Renishaw M4, M6 veya 1/4-20 fikstür bileşenleri ile takılabilir. Bir kez parçayı fikstür ile bağladıktan sonra, ayarı doğru bir şekilde yeniden oluşturma için belgelendirebilirsiniz.

QLC sistemi, bir taban plakası, size özel tezgahınız için bir QLC ve kapsamlı bir bileşen setini içeren, önceden konfigüre edilmiş kitler halinde satın alınabilir. QLC, kameralı ölçüm tezgahınızın sol alt köşesinde yer alan montaj deliklerine takılmak için tasarlanmıştır. Montaj delikleri, doğru boyut ve uygun montajı garantilemek amacıyla, en büyük kameralı ölçüm sistemi markaları için açılmıştır

Birbiri ile değiştirilebilir kameralı ölçüm fikstürü (IVF)

Birbiri ile değiştirilebilir kameralı ölçüm fikstürü (IVF), 450 mm x 450 mm'den büyük tezgahlar için idealdir.

Bu fikstür, çerçevenin toplam boyutunun yarısı veya çeyreği kadarını kullanmak için tasarlanabilen, bir çerçeve ve akrilik alt plakalar içermektedir. Çerçeve anotlanmış alüminyumdan yapılmıştır ve kameralı ölçüm tezgahınıza uyması için tasarlanmıştır.

Birbiri ile değiştirilebilir alt plakalar M4, M6 veya 1/4-20 dişli delikleri (merkezde 10 mm veya 0,5 inç) ile modülerdir ve ayrıca siparişe özel yapılabilir. Hem isteğe özel hazırlanan, hem de modüler alt plakalar ve bileşenlerin kombinasyonu maksimum esnekliğe imkan vererek, aynı çerçeveye yerleştirilebilir.

Doğru boyut ve uygun montajı garanti etmek için her bir IVF size özel tezgahınız için tasarlanmıştır.

Bir QuickLoad köşesi veya birbiri ile değiştirilebilir kameralı ölçüm fikstürü sipariş verirken lütfen tezgahınızın marka ve model numarasını dahil edin.

Biliyor muydunuz?

Müşteriye özel hazırlanan fikstürler Renishaw bünyesindeki tasarım ekibi tarafından tasarlanabilir ve yaratılabilir. Birden fazla parçayı aynı anda ölçerek verimi artırmanız gerekse de veya modüler serimizi kullanarak ulaşılması zor öğelere sahip olsanız da, kameralı ölçüm ayarlamanız için size müşteriye özel QuickLoad™ köşeleri (QLC) veya birbiri ile değiştirilebilir kameralı ölçüm fikstürlerini içeren özel bir çözüm sağlayabiliriz.

Bir müşteriye özel talep formu doldurun veya bizimle "Sonraki adımlar" bağlantıları üzerinden iletişime geçin.

Kameralı ölçüm fikstür kitleri

Fikstür bileşenleri

Fikstürle bağlama bileşenleri kolaylıkla ayarlanabilir ve hasar görme veya bozulmayı engellemek amacıyla bileşenleri minimum kuvvet ile sıkıca tutması için tasarlanmıştır. Geniş kapsamlı parça serisi, bir fikstürü ayarlarken denetim için maksimum açıklığı garanti etmek amacıyla esneklik sağlar.

Önceden konfigüre edilmiş farklı bileşen setleri İngiliz ve metrik ölçü birimlerindeki dişli boyutları mevcuttur. Alternatif olarak fikstürle bağlama bileşenleri ayrı ayrı da satın alınabilir. Seriye web mağazamızda bir göz atın veya yerel satış temsilcinizle iletişime geçin.

Renishaw fikstürleri, önceden konfigüre edilmiş kitler halinde satılmaktadır, ilave bileşenler daha sonra ayrı olarak da satın alınabilir. Standart bir kit, bir QuickLoad™ köşesi (QLC), bir taban plakası ve kapsamlı bir bileşenler setinden oluşmaktadır. Fikstürle bağlayacağınız parçaların türü hangi kiti seçeceğinizi belirleyecektir. Renishaw iki kit tipi önermektedir:

  • Bağlama kiti
  • Manyetik ve bağlama kiti (çelik parçaları fikstürle bağlamak için mıknatıslar içerir)

Daha fazla bilgi için Teknik özellikler: Kameralı ölçüm fikstürleri dosyasını indirin veya yerel satış ofisinizle iletişime geçin.

Taban plakaları

Seçim yapabileceğiniz iki taban plakası seçeneği vardır:

  • Çok delikli: mümkün olan en çok parçanın, plakanın merkezinde açık bir alanla, bir kerede ayarlanması ve kontrolü için daha fazla esneklik sağlar
  • Çok pencereli: Küçük parçaların en iyi şekilde görüntülenmesi için daha fazla pencere

Karşıdan yüklemeler

Kameralı ölçüm uygulamaları galerisi