Gezinimi atla

inVia™ konfokal Raman mikroskobu

Yeni inVia Qontor

Yeni inVia Qontor Renishaw'un en gelişmiş Raman mikroskobudur. Renishaw'un en son yeniliği, LiveTrack™ odak izleme teknolojisinin eklenmesi ile inVia Qontor, kullanıcıların düzgün olmayan, kavisli veya pürüzlü yüzeylere sahip numuneleri analiz etmesine imkan vermektedir. İdeal odak gerçek zamanda veri toplama ve beyaz ışık video görüntüleme sırasında sağlanmaktadır. Bu, zaman alıcı el ile odaklama, ön tarama veya numune hazırlama işlemlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır.

inVia Qontor Raman mikroskobunun sahip olduğu son teknoloji tüm analiz sürelerini azaltır ve en karmaşık numunelerin bile analizini kolaylaştırır.

inVia - en üst düzey araştırma-sınıfı konfokal Raman mikroskobu.

Çalışması kolaydır, en zorlu analizler için bile üstün performans ve güvenilir sonuçlar sağlar. Araştırma verilerinden hem zengin içerikli, detaylı, kimyasal görüntüler, hem de son derece özel veriler üretebilirsiniz. Dünya çapındaki bilim adamları ve mühendisler benzersiz esnekliği ile inVia'ya güveniyorlar.

Güvenebileceğiniz performans

Çok verimli optik tasarımı, en küçük malzemelerinden, en büyük numune miktarlarına kadar, size en iyi Raman verilerini verir. Bu gücü aşağıdakiler gibi ölçümleri gerçekleştirerek, analizlerinize uygulayın:

 • zaman serileri: numunenizin zaman ile nasıl değiştiğini izleyin
 • sıcaklık rampaları: faz değişimlerini görmek için bir sıcak/soğuk hücre kullanın
 • doğru taramaları: numunenizin hem yüzeyi boyunca, hem de derinliğinde, profilini çıkarır
 • alan haritalama: ya sabit odakta yatay olarak yüzey topoğrafyasını izleyen, veya dikey dilimlerden görüntüler oluşturun
 • hacim taramaları: şeffaf numunenizin iç yapısından 3-boyutlu görüntüler oluşturun
 • iletim yüzeyi haritalama: büyük hacimli malzemeleri analiz eder ve çok miktardaki malzemenin derinlik ortalamalı 2-boyutlu homojenlik görüntülerini oluşturun
 • özellikli ölçümler: ekipmanınızın veri toplamasını tetikleyin (bir senkrotron ışın doğrusu üzerindeki kontrol sistemi gibi)

inVia WiRE yazılımından en iyi şekilde faydalanın: istediğiniz veriyi toplayın, analiz edin ve size en uygun olan şekilde görüntüleyin.

Raman mikroskopları inVia serisi

Tam bir otomasyon ve odak izleme teknolojisine sahip, amiral gemisi inVia Qontor sisteminden, giriş seviyesindeki inVia Basis sistemine, inVia'nın ihtiyaçlarınızı karşılayacak üç modeli mevcuttur.

Numune görüntüleme

inVia Basis

inVia Reflex

inVia Qontor

Üç boyutlu görüntüleme (binoküler göz mercekleri)

Ezberlenmiş ve otomatik toplama sonrası görüntüleme

-

Yazılım mikroskobu kontrolü

-

Otomatik beyaz ışık/Raman değiştirme

-

Otomatik verili beyaz ışık kaydetme

-

Birleşik beyaz ışık ve lazer video görüntüleme

-

Beyaz ışık otomatik-odak (LiveTrack)

-

-

Raman veri toplama

inVia Basis

inVia Reflex

inVia Qontor

Otomatik ölçüm kuyrukları

Otomatik odak izleme (LiveTrack)

-

-

Hizalama ve performans kontrolü

inVia Basis

inVia Reflex

inVia Qontor

Dahili neon dalga boyu kalibrasyon kaynağı

-

Otomatik kalibrasyon için dahili referans standartları

-

Otomatik Raman kalibrasyon düzeltme (hızlı kalibrasyon)

Lazer otomatik hizalama

Raman sinyali otomatik hizalama

Performans kontrolü

-

İşaret Açıklamaları

- uygulanabilir değil

■ seçenek

▲ dahil edilmiştir

Centrus: ultra hızlı Raman görüntüleme

inVia içerisinde bulunan gelişmiş Renishaw teknolojilerinin çalıştırılmasının anahtarı olan Centrus basit bir detektörden fazlasıdır. Renishaw tarafından Raman spektroskopisi ve görüntüleme için özel olarak tasarlanmıştır. Centrus, ultra düşük gürültü seviyeleri için termoelektrik soğutma özellikli, yüksek hassasiyetli detektör çiplere sahiptir. Bu çipler ultra hızlı veri toplama (1800 spektrum s-1'in üzerinde) sırasında size optimum performansı sağlar.

Tamamen otomatik; bırakın işi inVia yapsın

inVia ile karmaşık olmaksızın, esneklik ve üstün analiz becerilerine sahip olabilirsiniz. inVia'nın sağlam tasarımı ve hassas otomatik bağlantı parçaları, lazer dalga boyunun değiştirilmesi, kırınım ağının değiştirilmesi ve bir Raman görüntüsünün elde edilmesi gibi, yaygın işlemlerin manüel müdahaleye gerek duyulmaksızın hızlı, kolay ve güvenilir biçimde tamamlanmasına imkan verir. Bu birden çok kullanıcısı olan yoğun laboratuvarlar için gereklidir.

Cihazı ayarlamaya değil, bilimsel çalışmalarınıza ağırlık verin.

İhtiyaçlarınızı karşılayacak esneklik

inVia' sistemini araştırma ve analiz ihtiyaçlarınıza en uygun olacak şekilde konfigüre edin. Hem satın alırken, hem de satın aldıktan sonra ileride çok sayıdaki lazer, optik bileşen ve aksesuarlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Uyumluluk

Class 3B Tip1 lazer ürünü (Class 1 Tipi talep üzerine mevcuttur)

1IEC 60825-1:2014 standardı tarafından tanımlandığı gibi

Bir film izleyin

 • Choose Renishaw inVia for Raman Choose Renishaw inVia for Raman [en]

  The range of uses and the flexibility of the Renishaw inVia confocal Raman microscope. A research grade, totally automated, totally configurable, highly flexible confocal Raman microscope.

  [506.6MB]

Karşıdan indirmeler: inVia konfokal Raman mikroskobu

Daha fazlasını öğrenin

inVia performansı

inVia'nın yüksek performansı analitik gereksinimlerinizin taleplerini karşılayacaktır.

Aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız:

inVia hakkında daha fazlası

inVia ile birlikte, özel ölçümlerinize en uygun hale getirmek için konfigüre edebileceğiniz, esnek bir Raman mikroskobuna sahip olacaksınız.

Aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız:

 • Spektrumlar – yüksek kaliteli, güvenilir spektrumlar elde edilmesi
 • Raman görüntüleri – detaylı, açıklayıcı, kimyasal görüntüler
 • Hacim görüntüleri – şeffaf numune hacimlerinden detaylı kimyasal bilgilerin ve özellik bilgilerinin belirlenmesi
 • Upgradeler - inVia'nın benzersiz esnekliği, çok sayıda seçenek, özellik ve aksesuar sürümlerinin çalışma ortamında yükseltilmesine imkan verir

En son inVia haberleri

Çin'deki Guangdong Tıp Fakültesi Renishaw'un inVia™ konfokal Raman mikroskobunu kullanarak invazif olmayan prostat kanseri taraması için bir metot geliştirdi

Guangdong Tıp Fakültesinde yürütülen yeni bir araştırma, prostat kanserinin tespitinde lazer-esaslı bir yaklaşımın çığır açan bir buluş olabileceğini gösteriyor.

Caltech inVia yardımıyla dünyada yaşanan enerji problemlerini çözmek için çalışıyor

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü (Caltech) sadece güneş ışığı, su ve karbondioksit kullanarak güneş yakıtları üretmek için yeni ve etkili yollar bulmaya çalışıyor.

inVia plastik kan poşetlerinde saklanan kanın çalışılması için kullanılıyor

Kanada Vancouver'da bulunan British Columbia Üniversitesi'ndeki Michael Smith Laboratuvarları, Raman spektroskopisinin saklanan kırmızı kan hücresi (RBC) birimlerindeki biokimyasal değişikliklerin ve donörler arası değişkenliklerin izlenmesinde bir araç olarak kullanılmasının öncülüğünü yapıyor

Raman spektroskopisi kanser tedavisi sırasında hücrelerde ve dokularda oluşan radyasyon hasarını saptamak için kullanılıyor

Kanada British Columbia Üniversitesi'ndeki Irving K Barber Bilim ve Sanat Okulu, fizik, mühendislik ve radyasyon onkolojisi alanlarından bilim adamlarının yer aldığı multidisipliner bir gruba ev sahipliği yapıyor. Söz konusu grup, kanser tedavilerinde kullanılan iyonlaştırıcı radyasyonun hücre ve dokularda neden olduğu hasarın saptanması ve anlaşılması ile ilgilenmektedir.